Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok ebben a...

Mit csinálhatok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy panel lakásban élek, ahol a szintünkön a lépcsőházban(aminek nincs ablaka) cefrét érlelnek (legalábbis olyan szag van és van egy nagy hordó, amiben van valami). Mostmár a lakásunkba is bejön a szag és én 36 hetes terhes vagyok és hányok a szagától mostmár szó szerint. Szerintetek ilyen esetben át lehet menni szólni? Nem akarok balhézni, de azt sem értem, hogy aki közvetlen szembe lakik azt hogy nem zavarja. Nem akarom elhinni, hogy én vagyok az egyedüli,akit ez zavar, ha meg nem és nem lesz változás kihez lehet fordulni? Közös képviselő? Először jó lenne valahogy barátságosan megoldani,de nem tudom hogy mit mondjak, amit nem vesznek kötekedésnek.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



aug. 21. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj át szólni neki, de kedvesen! Mondd el, hogy rettentő rosszul vagy a szagtól és legyen szíves vagy levinni a tárolóba vagy bevinni a lakásba.

Vagy ha azt gondolod - mert ismered - hogy ennek nem lesz hatása, akkor szólj neki, hogy láttál pár embert a folyosón a hordót babrálták meg próbálgatták megemelni, mintha el akarnák vinni. Csak szólsz, hogy vigyázzon mert ha kint hagyja akkor el fog tűnni.

Ha ilyen típus akkor beviszi a lakásba hogy el ne lopják.

aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A cefre érlelést tiltja a házirend, vagy ha már olyan bűz árad hogy elviselhetetlen a közös képviselőnek szólni aki felszólíthatja a büzforrás eltávolítására a lakót. Minnél többen szóltok annál jobb.

Ha a következő közgyűlésen még aktuális hozd fel témára.


De persze ezek csak végső megoldások. Elsőnek átmész és kedvesen szólsz neki hogy nagyon büdös bármit is csinál bent, távolítsa el a szagforrást mert több lakót is zavar.

aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy közös lesz a pálinka, azért nem zavarja a többi lakót.

Barátságosan, szólhatsz nekik, hogy zavar a bűz, de nem hiszem, hogy be fogja vinni a lakásába, kidobni szintén nem. Van-e esetleg erkély a házon, hogy oda kitegye?

Biztos, hogy ezt a házirend sem engedi, így a közös képviselő, vagy gondnok tehetne valamit. A cefre érlelése -különösen zárt térben-, nem veszélytelen: mérgező gázok szabadulhatnak fel belőle. Ehhez a katasztrófavédelemnek is lehetne szava.

aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Erről a sztoriról Jeffrey Dahmer jutott eszembe.
aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3 Azért nem kell túlzásba esni.

Az a "mérgező anyagok" az a széndioxid, ez szabadul fel a cefre érése közben. Ilyen nyílt helyen semmi gond nem lesz belőle, a szódavizedben több van amit megiszol.

A katasztrófavédelem csak azzal foglalkozna ha a hordó miatt nem lehetne menekülni tűz esetén azon az útvonalon.

Szerintem sincs rendben ilyesmit egy társasházi folyosón tartani - főleg mert a meleg rontja a cerfe minőségét - de valószínűleg azért annyira érzékeny a szagára a kérdező és a többi lakó meg nem, mert a szaga nem erős, csak ő terhes. Én is voltam terhes többször is, az egy teljesen más állapot, a szagok néha akkor is zavaróak, hányinger keltőek, ha amúgy senki más nem is érzi különösebben.

aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam olyant, hogy a cefréshordó felrobbant, de az a bűz, ami jön belőle, tuti nem egészséges. Ha nem távolítják el, hívd fel a 105-öt, vagy 112-t és mondd el, hogy mi van.
aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Ha volt olyan marha aki lezárta a hordót mielőtt kiforrt volna teljesen a cefréje akkor az simán felrobban, de akkor is csak széndioxid keletkezik benne. A gyümölcsnek nem kellemes a szaga erjedés közben, ha pedig túl melegben van, mint feltételezem ott a folyosón, akkor még be is rothad közben.
aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A széndioxidnak önmagában nincs olyan büdös szaga, és nem szabadban van,

ablak hiányában még szellőztetni sem lehet. Ha rosszul kezelik a cefrét mérges gázok is keletkeznek.

aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A folyosó az közös helyiség a lakó csak akkor tarthat ott bármit is ha az közgyűlési határozat engedélyezi. Ellenben házirendet sért.

A folyosóról mindenképp el kell távolítania, az minden lakónak jogában áll követelni tőle.

Az hogy a lakásában tartja az már nehezebb. Onnan eltávolítani valamit ha ő nem akarja nagyon nehéz, mind addig amíg nincs rá nyomós indok pl hogy közveszélyes addig max egy felszólítás a közös képviselőtől.

aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is előbb szólj a tulajának, hogy rosszul vagy tőle, kéred tisztelettel, vigye el onnét. Ha meg nem teszi, akkor közös képviselőnek írj, mert közös tulajdonú helységben tartósan tárolni amúgy sem szabad semmit (tehát ha kiselejtezett bútor lenne elvileg még akkor is jogos, de így pláne).
aug. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!