Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme van a nappalinak...

Mi értelme van a nappalinak egy lakásban?

Figyelt kérdés

júl. 2. 15:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10: Az átlag háztartás 0-4 fős. A 6 gyerek az extrém.
júl. 2. 20:21
 12/18 L.. István ***** válasza:
79%
Benne van a nevében. Nappali. A hálószobában csak alszok, ott csak egy ágy van meg gardrób-szekrény, nappal a nappaliban vagyok.
júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

"Vendégfogadáahoz miért nem elég egy 10-20 nm?"


Most 10 vagy 20? Előbbi egy kis szoba mérete, ahova mondjuk 2 ember be tud ülni, utóbbiba már egy kisebb összejövetelt is lehet. De nagy családi összeröffenés még 20 m2-en sem lesz.


"Abba hogy nem fér el egy kihúzható ágy?"


Most miről beszélünk? Két dolog a vendégfogadás és ott alvás. Jobb esetben ott alvásra van vendégszoba és nem a nappaliban kell aludjon senki.


"Egyéb tevékenységekhez elég egy asztal"


Annak mi köze a vendég fogadáshoz?

júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A saját szobák szét vannak pakolva, ágyak nincsenek letakarva, használatra kész ruhák vannak szétrakva, monitor előtt százféle papír szétszórva, szóval egyáltalán nincs valami nagy rend, mert hát nem kiállítási hely, hanem lakóhely.

Meg van a nappali, és ha valaki jön hozzánk, akkor oda ültetjük le. Ott mindig van egy alapvető rend, legfeljebb ezt-azt elrakunk, ha véletlenül pont ott maradt.

Csak 3-an vagyunk, de néha jön úgy a rokonság, pl. 16 ember szorong bent egy köszöntésnél, olyankor a 24 m2-en elég szűken vagyunk, mindenféle összevissza székeket kell bevinni.

De a nappali máskor is használatban van, én pl. ott tévézek, a kanapén fekve, vagy ha úgy alakul, akkor ebéd után alszok is ott egy félórát.

A konyhán nyilván van ajtó, és főzéskor be is van hajtva (nem kilincsre csukva, mert így a lakás felől tud levegőt szívni az elszívó), hogy ne legyen olyan kihűlt kajaszag az egész lakásban.

júl. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg olyan házban nőttem fel, ahol 2 25 m2 hálószoba volt elől, egy harmadik szoba lett volna a nappali, de nem volt az, meg egy pici konyha ahol csak anyám fért el. Ültünk a szobában apámmal, anyám mindig szegény a konyhában egyedül. Szar.

Most végre a lakásomban van egy hatalmas nappali konyhával, TV-vel, nappalibútorral, nagy sarokülővel, minden. És 2 12 m2 körüli hálószoba. Mindenre is elég. A nappaliban töltjük az időt munka után, a párommal mikor ő, mikor én főzünk-sütünk, de mindig egy légtérben vagyunk, tudunk beszélgetni, nem vagyunk külön külön. Közben mehet egy film vagy bármilyen műsor, youtube, stb a nagytévén. Imádjuk. Szüleim is, mikor vendégségbe jönnek.

Mikor több vendégünk van, akkor is mindenki egyben lehet. Ha még éppen sül vagy fő valami, akkor is, aki főz, nem kell külön legyen a társaságtól.

júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

"Közben mehet egy film vagy bármilyen műsor, youtube, stb a nagytévén."

Ezt sose értettem. Most vagy tv-t nézünk vagy beszélgetünk. Valamelyik felesleges.

júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 L.. István ***** válasza:
100%
#16: Mehet mind a kettő egyszerre. Nézzük pl. a meccset a haverokkal, vannak üresjáratok, vagy reklámok, vagy bármilyen műsor épp nem érdekes része, közben dumálunk.
júl. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

16os

Mi szeretjük ha megy valami a háttérben. Persze akinek van ideje úgy, hogy elindít valamit, és utána mélykussban kell lenni, azt csinálja úgy. Kinek hogy tetszik.

tegnapelőtt 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!