Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme van a nappalinak...

Mi értelme van a nappalinak egy lakásban?

Figyelt kérdés

júl. 2. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Semmi, csak most ez a divat. Hogy csinálnak egy nagy teret, előtér-konyha-ebédlő méteres tv-vel meg kanapéval, egybe van öntve minden, ez a modern nyugati mintára vett "élettér" ahol a taknya-nyála egybefolyik az egész családnak. Aztán emellé vannak miniatűr 8-10 m2-es szobák, ahol alusznak.

Én meg azt mondom, legyen inkább két tágas szoba 20-25 m2, nem kell akkora nagy előtér-konyha.

júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Ennek az egybenyitott konyha-nappalinak tényleg nem látom semmi értelmét. Csak a konyha-étkezőnek van értelme, de a nappali legyen külön, hogy ne legyen étel szag a fél házban.
júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Én sem szeretem ezeket az amerikaikonyhás megoldásokat, ne kelljen már a konyhai csörömpölést hallgatni, de a nappali mint közösségi tér szerintem fontos egy családban. Nálunk pl nincs is a szobákban TV, csak a nappaliban.

Mi úgy nőttünk fel, hogy mindenki elvonult a saját szobájába, és nem is volt az a családias légkör sosem,vendégek a konyhában voltak leültetve és ilyent nem akartam.

júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Az első kettő kommentjét nem értem, bevallom.


Én úgy nőttem fel, egy 90-es években épült házban, hogy nem volt nappali, hanem volt külön egy konyha és külön egy ebédlő, viszont tényleg nagy, 15-20 nm-es szobák voltak.


De kérdem én, minek ekkora szoba? Nem értem, pláne, ha tényleg csak aludni jár oda az ember? Tiszta felesleges. Amúgy meg kamaszkorunktól eltekintve mindig az ebédlőben voltunk, bár nem volt túl kényelmes, dehát a gyerekek jellemzően ott vannak, ahol a szülők.


A másik a kajaszag. Ezt se értem, rengeteg amerikai konyhás házban jártam, sehol nem éreztem még kajaszagot, max. ha főztek épp. De az meg külön konyha esetén is bejárja a házat, hacsak nincs ajtó a konyhán.


Szóval igen, most egy amerikai nappalis családi házam van, kisméretű szobákkal, és ezerszer praktikusabbnak tartom, eszembe se jutna visszatérni a nagy szobákhoz meg nappalimentes házhoz.

júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

"De kérdem én, minek ekkora szoba?"


Szerintem ez inkább szocializáltság kérdése. Eleve ezen az oldalon introvertált/antiszociális személyek vannak jelen, akik az életüket képesek lennének leélni egy szobában a gép előtt. Nekik nyilván ez a fontos. Másoknál pedig fontos a közösségi tér, ahol együtt lehet a család, lehet vendéget fogadni, stb. Ez a nappali lényege.


12 m2-es szoba már pont elég arra, hogy ott 1-2 személy el tudjon vonulni.

júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Kajaszagot azok emlegetik, akik nem ismerik az elszívó fogalmát. Régen is hiába volt külön helyiségben a konyha, akkor is úszott a lakás a kajaszagban. Sőt: nálunk apámék beültek a nagyszobába a TV elé krumplit pucolni, kaját készíteni.


Egyik szomszédunknak már akkor nappali-étkező-konyha volt. Annak is megvan az előnye, például a "háziasszony" sütés-főzés közben is tudott beszélgetni velünk.


Vagy anyám ki-be rohangált a szobába mikor épp filmet nézett vagy foci, Forma-1 ment a TV-ben. Az sem volt jobb.

júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
De gépezni meg aludni 10 nm is elég, minek ahhoz 20-25? :D
júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
#7 Amúgy érdekes ez a szobaméret. Én legjobban kis szobákban voltam el, 6-8 m2-en. Oda még befért egy vendég, ha jött, amúgy meg gépezni pont elég volt.
júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#5 Vendégfogadáahoz miért nem elég egy 10-20 nm?

Abba hogy nem fér el egy kihúzható ágy?

Egyéb tevékenységekhez elég egy asztal.

júl. 2. 18:23
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
6 gyerekünk van, szülinapokon, karácsonykor irdatlan sokan vagyunk. Naná, hogy kell a nagy tér.
júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!