Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tűzoltó készülék hitelesítése...

Tűzoltó készülék hitelesítése miből all? Elvileg raneznek a nyomasra es kb ennyi? Szóval semmi értelme, magam is latom ennyibol hogy jo e még

Figyelt kérdés

#Tűzoltó készülék hitelesítése
2023. dec. 27. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
ha műszeres, akkor látod, hogy zöldben van-e .
2023. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány éves ,mivel van töltve .

Első 5 évben ránézés,aztán ráteszik az új ellenőrzési cimkét,plombával.Arra jogosult ellenőrizte .

2023. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokfèle kèszülèk van. A gáz nyomást ellenörzik. A poroltónál a port felkeverik.
2023. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Készűléket olyan ellenőrizhet,akinek erre jogosultsága van.

Tanfolyamhoz kötött,az engedélyt a tűzoltóság adja ki.

A készülékre hologramos matrica kerül.

2023. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itthon a konyhába én is el tudom dönteni, hogy jó-e még a sarokban levő tűzoltó készülék nekem vagy sem. Mert max. nem oltja el a tüzet és hívom a tűzoltókat.

A készülékek hivatalos ellenőrzése azért van engedélyhez kötve mert az illető ezzel felelősséget is vállal érte, hogy majd ha szükséges akkor lehet vele tüzet oltani. Ezért kell hogy hivatalos személy tegye meg, mert neki az az érdeke, hogy jó legyen a készülék és nem az hogy ne kelljen venni újat ha még valószínűleg használható lenne valamennyire.

2023. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

5 ös az azért nem teljesen így van.Ellenőrzéskor a készülék jó volt.

Utána bármikor meghíbásodhat.

Autó műszakin is jó a fék vizsgálatkor.Ahogy kijársz a vizsgálatról azonnal lehet meghíbásodás,semmi sem zárj ki.Ezért nem a vizsga biztos a felelős.

Évekig voltam készülék ellenőr .

2023. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tűzoltóport a porraloltóban évente minimum egy alkalommal szakszerűen fel kell lazítani, mert a gravitácó miatt letömörödik az aljára. Ezt a szakember egy gumikalapáccsal való ütögetéssel kezdi, amikor a készülék fejjel lefelé van. Majd többszöri rázogatással folytatja. És azzal fejezi be, hogy a mérőóra a zöld mezőben van-e, illetve a készülék 20 évnél fiatalabb-e. Az már a te dolgod, hogy a készülék jól látható, jól megközelíthető helyen legyen és ne legyen eltorlaszolva.
2023. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ABC porral oltó készüléket ugy ellenoriznek hogy felbontjak és felkeverik a port? Köszi a válaszokat. Én úgy tudtam hogy ellenőrzésnél nincs bontás, csak ránéznek a mérőre. Magamnak veszek egyet itthonra, csak probalok rajonni h az ellenorzes mit takar, avagy meg tudom e en is mondani h egy tuzolto keszulek jo-e amit magamnak veszek h ne akkor deruljon ki ha gond van. Ha a vizsgalat hivatalos szemely altal is annyi h ranez a mérőre, akkor én is el tudom ezt végezni és ez alapján megítélni h jo e.
2023. dec. 27. 21:02
 9/13 A kérdező kommentje:

Vajon fel tud robbanni ha tul nagyot verek rá? Mert akkor évente ha kicsit megutogetem stb akkor a sajat magan celra vett tuzolto keszulekem is kicsit tudom frissen tartani.


Köszi mindenkinek!

2023. dec. 27. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

"Utána bármikor meghíbásodhat."

#6-oska, ne viccelődj már. Egy tűzoltó készülék olyan egyszerű, mint egy faék. Egy faéken mi túró tud meghibásodni, miközben felfüggesztve lóg a falon. A gépjárműves hasonlat azért nem jó, mert a vizsgáról amikor kihajtasz, a gépjárművet használod tovább, és az a használat közben természetesen meghibásodhat! A tűzoltókészüléknek meg az a lényege, hogy nem használod a vizsga után. Ott lóg a falon, míg tűz nem lesz.

2023. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!