Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha örökölnél egy házat akkor...

Ha örökölnél egy házat akkor a te neveden lenne az egész vagy fele-fele a pároddal?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, ők meghaltak régen, apum is meghalt fél éve, neki nincs testvére és nekem sem így én örököltem az egészet. Párommal eddig albérletben laktunk és oda költöznénk, 3 éve vagyunk együtt. Elég jól megvagyunk, de nem vagyunk házasok, egyenlőre gyereket sem szeretnénk, 30 évesek vagyunk. Úgy gondolom így jobb ha az én nevemen marad az egész, mert még bármi lehet..Szerintetek? Egy kisebb felújítást csinálnánk közös pénzből, de elég jó állapotú ház.

#Öröklés, ház, ingatlan, tulajdonos, vagyon,
máj. 24. 09:54
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

De a rezsijét, meg ami amortizálódik (teszemazt kell egy új hűtő, és nem is ingyen szállítják oda), villanykörték, ágy, amiben alszik, ágynemű, törölköző, edények, stb, meg amin dolgozol (javítások, csaptelepcsere, stb.), annak a felét vagy az egészet (mivel ugye nálad nem fizet bérleti díjat), kellene állnia.

Mielőtt beköltöztök, akár egy szivességi lakáshasználati szerződést is írhattok, miért cserébe lakhat ott, mit áll ő, mit te.

máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!