Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha örökölnél egy házat akkor...

Ha örökölnél egy házat akkor a te neveden lenne az egész vagy fele-fele a pároddal?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, ők meghaltak régen, apum is meghalt fél éve, neki nincs testvére és nekem sem így én örököltem az egészet. Párommal eddig albérletben laktunk és oda költöznénk, 3 éve vagyunk együtt. Elég jól megvagyunk, de nem vagyunk házasok, egyenlőre gyereket sem szeretnénk, 30 évesek vagyunk. Úgy gondolom így jobb ha az én nevemen marad az egész, mert még bármi lehet..Szerintetek? Egy kisebb felújítást csinálnánk közös pénzből, de elég jó állapotú ház.

#Öröklés, ház, ingatlan, tulajdonos, vagyon,
máj. 24. 09:54
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom neki adni. Életben nem tudnék venni másikat ilyen ház árak mellett.
máj. 25. 12:16
 22/31 anonim ***** válasza:
51%
De erről vele kell nyíltan beszélned, nem minket győzködni, előtte meg szégyellni. Viszont tényleg, fordított helyzetben, ha ő örökölt volna és azt közös pénzből újítjátok fel és az lesz a te otthonod is, akkor hogy esne, hogy nem szólhatsz bele, nem lehetnek ötleteid, mert a másik fél, hogy biztos azért akarsz rá költeni, mert le akarod nyúlni? Jussatok közös nevezőre a felújítást mértékét, értékét, stílusát... illetően, de mondd meg neki nyíltan, hogy a tulajdonjog a tiéd marad, eszerint döntsön, mennyit akar rááldozni, mennyire bízik a kapcsolatotokban. Normálisan azzal a reménnyel vág bele az ember ilyesmibe, hogy a következő 2-3-5-10-20-50 évben is jól meglesztek és ha mégse, akkor is megmarad a korrektség.
máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%
A baratod orulhet hogy nem kell alberletben lennie viszont az en penzemet nem is koltenem arra a hazra a helyeben. Te felujitod ahogy birod o meg ott lakik szivessegbol mint a parod. Ha szetmentek akkor nem kovetel semmit. Ha egyutt maradtok akkor pedig vesztek kozosen egy hazat
máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Igen, én is teljesen így gondolom ahogy a 23-as válaszoló írta.
máj. 25. 15:13
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha eladod a házad és abból vesztek egy közös házat 50-50% tuljdonjoggal, az pont annyi, mintha a felét neki adtad volna. A közös háznál a tulajdonjog a befektetett összeggel legyen arányos, ne fele-fele.

Ha ezen a házon olyan átalakítást csináltok, ami növeli az értékét (pl.hozzáépítetek, gázt bevezetitek, központi fűtést csináltok) akkor az értékkülönbözet már közös szerzeménynek számít, házasoknál jogilag is, élettársaknák pedig úgy korrekt. Szóval légy észnél, ne hagyd magad kihasználni, de az ő érdekét is vedd figyelembe.

máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Az nem opció, hogy veszünk közösen egy házat, mert neki nincs semmi félretett pénze. Nekem sincs, csak ha eladnám a házat úgy lenne.
máj. 25. 16:13
 27/31 mindentudó99 ***** válasza:
Fesd ki. Költözz oda megspórolod az albérlet árát. Ha megy megy ha nem viszlát.
máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Már ma is felhozta, hogy akkor abban a házban nem lesz neki része? Már kezd idegesíteni. Nyáron odaköltözök, ő meg csinál amit akar, nem érdekel.
máj. 25. 16:29
 29/31 anonim ***** válasza:
KÖzöld vele, hoyg NEM LESZ része, csak ha kifizeti neked a rész árát.
máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem tudom mit akar ezzel. Mégis mit gondol miért lenne benne része? Egyébként ha nem vagy rászorulva a pénzre ha ki tudná fizetni felét se vedd el tőle a pénzt. Az mindíg a tiéd lesz és nem feleződik. Egy biztos pont az életedben amit senki nem vehet el. Kevés embernek adatik ez meg. Jól gondolkozol. Sok nőt simán kiforgatná egy férfi a fél hàzból.
máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!