Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiam új társasházban lakik,...

Fiam új társasházban lakik, északi oldalon. Csak náluk párásodik minden ablak, reggelre tócsák vannak az ablakok alatt, a falak penészednek folyik rajtuk a víz. Mi lehet az oka ekkora párásodásnak? Miért csak náluk van? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyik szobába vettek párátlanítót, 2,5 liter vízet öntenek ki naponta. Megkérdezték a szomszédokat, északi fekvésű helyen lakókat is, s azok sem fűtenek többet, s azoknál az ablakok sem párásodnak, s nem is penészednek a falak.
2008. dec. 31. 13:18
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Nekünk JÓ minőségű fa ablakok lettek betéve,mégis párásodunk. Noha még festék sincs a falakon! Fűtünk rendesen, naponta többször szellőztetünk, amikor otthon vagyunk, törölgetjük az ablakokról a párát.

Mi is kaptunk egy profi párátlanítót, és NEM TÚLZÁS a 2,5 l víz, mert az északi szobákból nekünk is rengeteg kijön!

Remélem átmeneti és jövő télen már nem fogunk ezzel a gonddal küzdeni.

Mindenesetre 2 napja hallottam, hogy a pára oka nem a leszigetelt lakás és a műanyag ablak, hanem a benne lévő üveg. Ismerőseink 5 éve (!) küzdenek a párával, de a tesójuk vmi újfajta üveget rakatott a műanyag nyílászárókra és sehol egy csepp pára!!! (Idei építés!) Egy helyre került a hagyományos ablak, ott ők is párásodnak.

Hát nem tudom, mi ebben az igazság, de nekem a látvány magáért beszélt...

2009. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
A 10,45 vagyok: a hőszigetelt üveg azért párásodik mert, az üveg közt rozsdamentes távtartó van, ez okozza a hőhidat vagyis a párásodást! Tehát az üveg nem csak azért párásodhat, mert a lakás páratartalma magas, sajnos itthon nincs egyenlőre jobb anyag a rozsdamentes távtartó kiváltására! Ennek megoldása a 3 rétgű üveg, a németek kezték el alkalmazni a karbonszálas anyagot amitől a 2 rétegű üveg sem párásodik, sajnos ez még itthon jó darabig várat magára, mert nagyon drága. A 3 rétegű üveg hátránya, hogy nagyon nehéz, ezért nem mindegyik nyílászáró rendszer alkalmas ennek a hatalmas súlynak a hordozására! Sajnos a házi asszonyoknak még egy darabig marad az ablak törölgetés.
2009. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, új építésű lakás, jó minőségű fa nyílászárókkal, az összes ablakot törölgetni kellett, nem lehetett kilátni, a páraelszívó 1 - 1,5 liter vizet gyűjtött össze naponta, annak ellenére, hogy napi 1 órát szellőztettünk (növények nincsenek, főzés nem nagyon van).Szellőztetés után nem sokkal újrapárásodott minden.

Az építtető azt javasolta, szellőztessünk még többet.

Kihívtunk egy szakértőt, ő azt javasolta, hogy komoly pénzért építsünk ki a lakásba egy elektromos szellőző és párátlanító rendszert, ezt azonban anyagi helyzetünk nem engedte.

A párásodás akkor csökkent le radikálisan, amikor az összes ablakra redőnyöket (rolót) raktunk kívülre...

2009. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 10-12 liter(!) vizet szedett ki az elektromos páramentesítő gép a beköltözés utáni hetekben, de nem azért, mert mi ennyit termeltünk volna (főzés, mosással), hanem mert még az építési nedvesség volt bent (betonozás, vakolás, festés után). Néhány hétig ment a gép, aztán már jó volt a levegő, nem folyt a víz az ablakon, és a penészig el sem jutottunk Új lakásban többnyire elég egyszer kiszárítani a lakást (ha nem elég a szellőztatés, akkor ilyen géppel), és következő évben nem jön vissza a probléma. Mivel csak pár hétig kell üzemeltetni a gépet, javasolom a bérlést (pl: www. paramentesito.fw.hu ) üdv, Julia
2009. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20.05-ös hsz-hez annyit szeretnéék hozzáfűzni, h a roló miatt az ablak kevésbé hűlt le, és ezért csapódott le kevesebb víz rajta, de sztem ettől a szobában még nem csökkent a páratartalom. Tehát jó, hogy nem mennek tönkre az ablakaitok, de ha a levegő továbbra is párás, a penész sajnos még kialakuhat a falon. (Julia)
2009. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hasznosnak tűnik a korábbi válaszok közül a műanyag ablakba szerelhető szellőztető, illetve az, hogy a kivitelezővel meg kell csináltatni a szigetelési hibákat.

Két dolog jutott az eszembe a párásodással kapcsolatban:

1. A szellőztetést a legmodernebb és maximálisan energiatakarékos módon rekuperátorral lehet megoldani (hőcserélős szellőztető rendszer).

2. A gipszkarton természetes szabályozóként működhet, mert fel tudja venni a felesleges páramennyiséget, majd száraz levegő mellett leadja. Persze ha állandóan nagy a páratartalom, akkor csak félmegoldás - de megoldás lehet - egy gipszkarton előtét-fallal történő burkolás.

2009. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!