Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel drágább egy családi...

Mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, mint egy lakásé?

Figyelt kérdés
Akik laktak mindkettőben, egy hónapra leosztva mennyivel fizettek többet? Nektek megéri a többletköltség?
2023. júl. 4. 09:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

A válaszaidat olvasva egyértelmű, hogy te a lakásban akarsz maradni.

Ha nem kicsi nektek a lakás, akkor maradjatok ott, mert akik dolgozni járnak, azoknak munka mellett lakásban egyszerűbb az élet. Minek bonyolítani?

A szabadidőtökben meg úgyis mentek " kirándulni, nyaralni, strandra, sportolni, stb." ahogy írtad is.

Sütögetni, kerti partit tartani a szüleidnél is tudtok, ha akartok és jó a viszony, csupán ezért fölösleges egy családi házat fenntartani.

2023. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem zárkózom én el a családi ház elől, tényleg vannak előnyei, csak próbálom perspektívába helyezni a jó és a rossz dolgokat. Sajnos jelenleg nem vet fel minket a pénz, úgyhogy mindent számításba kell vennünk mikor a jövőt tervezzük.


De egyébként minden válasz nagyon hasznos volt, köszönöm szépen az eddigi véleményeket!

2023. júl. 4. 12:50
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az igény megmaradhat családi ház mellett is a jövésre-menésre (kirándulás, piknik, strand, játszótér, stb.), a különbség az, hogy ha családi házban laksz, akkor ez igény is marad, nem kényszer. :) De kétség kívül nem való mindenkinek a családi házas élet, aki nem vágyik erre, az ne költözzön házba, mert utálni fogja. Valakinek a fűnyírás kikapcsolódás, másnak nyűg.

Kevés pénzzel, lepattant házba nem érdemes költözni, mert valóban egy élet munkája lesz.

Egy korszerű, műszakilag új, avagy átgondoltan felújított házban, amin 10+ évente meg kell csinálni ezt azt, azért vállalható az élet és abszolút tervezhetőek a költségek, valamint a fenntartása (rezsi) sem sokkal magasabb, mint egy hasonló kaliberű lakásban.

2023. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 25 éve lakunk a bp-i családi házunkban és még semmi gond nem volt eddig a házzal amit javítani kellett volna rajta.

Mindössze néha vízcsapot cseréltünk, kifestve lett időnként, + a kerti növényzeten lett változtatva és az úszómedencét cseréltük ki egy nagyobbra, de annak is már vagy 10 éve.

Nem is értem, hogy mások mit tudnak állandóan bütykölni a házaikon, ha normálisan lett megépítve?!

Persze az is igaz, hogy pl. nálam még a "korszerűtlen" ám örök életű FÉG kazán van, de nem is kell 5-6 évente mindig "új és korszerűt" venni mert a mostaniak mindössze annyit bírnak ki.

2023. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
A FÉG kazán jóval többet fogyaszt, mint egy mostani kondenzációs kazán. Hosszú távon gázszámlában kifizeted az új kazán árát. Abban igazad van, hogy a mostaniak max 10- 15 évre készülnek. Amit írtál vízcsap csere, festés az egy lakásban is van. A kert és medence...nos kertet ha van gondozni kell mindenütt, bár ezt legtöbben inkább minimális költséggel saját munkával végzik. Medence nem létszükséglet, de miért ne legyen ha van hely neki. Azért tudnak sokat bütykölgetni a házon, mert -le is írtad- nincs rendesen megcsinálva- sokan sosem fejezik be. pl. a kerítés építés elmarad és a régit tákolgatják, vagy a garázst nem fejezik be csak akkor amikor bent laknak. Vagy éppen elmaradt az előtető készítése vagy időközben szerelnek be riasztót vagy kaputelefont vagy nincs rendes kukatároló és időközben készül, vagy a hátsó garázshoz rájönnek hogy kell elektromos fűtőszál, mert télen akkor nem kell havat lapátolni, meg persze a térkövezés, kerti sütők kiépítése, kerti pihenők kiépítése. Onnantól hogy bent laknak ezek örök programok lesznek, mert egyszerre nincs rá pénz. Ezért néz ki úgy hogy folyton költeni kell rá.
2023. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Családi háznál viszont -edzés gyanánt- rendszeresen lenyírom a füvet meg a sövényt, és teljesen ingyen. :)"


Jó, hát azért a lenyírom a füvet nem ugyanaz mint napi-heti rendszerességgel egész évben konditerembe járni, szóval ez is eléggé alma-körte esete. Most ilyen alapon a panelban is tudsz fekvőtámaszozni meg lépcsőzni ingyen :D

2023. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

#14


Én a fég kazánomat vagy 15 éve kicseréltettem baxira.

Egyszeri kiadás: 500 ezer ft.

Kb. 20 %-kal kisebb a gázszámlám, pedig mindenütt kellemesebb a hőmérséklet, mit korábban (22-23 fok télen, korábban 20 foknak örültem).

4-5 évente szervizeltetem, egyszer kellett kikokszolni. A nyomást időnként ellenőrzöm, ha kell, utántöltöm. Ennyi.


82 m2-es panellakásban a havi rezsim több volt, mint a jelenlegi 120 m2-es közepesen szigetelt családiban.

Fűtésre a panelban még akkor is többet fizettem, amikor egy évig nem laktam ott, pedig lezártam minden radiátort -egyedi mérős, költségmegosztás, mit tudom én...

2023. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Új építésű 75 m2 házam van (manapság egyre több hasonló méretű épül), ez akkora vagy inkább valamivel nagyobb belül, mint egy 10x10-es kocka ház.

24 °C-on melegvízzel 584 m3 (~68000 ft) volt az éves gázfelhasználásom. És nem április 15-ig ment a fűtés, hanem május közepéig (ekkor jutott eszembe át kéne kapcsolni nyári üzemre a kazánt). A napelem miatt, jelenleg az e-on fizet nekem, bruttóban pedig évi 20000 ft- körül lesz az áram fogyasztásom. Mivel a napelem rengeteget termel a klíma meggy napközben, ha kell, ha nem. 5 ft/kwh-ért biztos nem adom el az eonnak!!! :( A többi szolgáltatás szerintem megegyezik: víz, hulladék, tv, net, telefon stb., így ezeket felesleges viszonyítani.


Ami szerintem egy házon belül van, azt egy lakásban is ugyan annyi költség javítani. A kazán esetében inkább az egyedi fűtéses lakásokra értem.


Külsővel új ház esetén nem igen kell foglalkozni, szerintem a tetőhöz 50 évig nem kell nyúlni. A szigetelést felesleges piszkálni így is 22 cm vastag, max a homlakzati szint lehet váltogatni, ha valakinek van felesleges pénze rá. Festett alu eresz csatornám és bádogjaim vannak, amik örök élet +1 napot kibírnak. tető párkány vakolt, tehát karbantartás mentes. Viharkárra, betörésre, rongálásra, csőtörésre stb biztosító fizet.


Udvar esetében nekem csak füvem van néhány disz bokorral. 30 perc a fűnyírás hetente. évi egyszer trágyázom, 2x szellőztetem. A fűnyíró régi háztól jött 8 éves, még semmi baja mert karban volt tartva. Pedig legolcsóbb noname praktikeres önjáró. A füvet elvetni kb 100000 volt, de ezt ezután csak pótolgatni kell évi 4-5000 ft, trágya 20000 ft/év. 5 liter 100-as benzin 1 szezonra elegendő. Olaj+ gyertya a fűnyíróba 3000 ft/év.

A disz bokrokra a világ minden pénzét el lehet költeni, egyén függő, és nem kötelező bármit is ültetni a fű közé, ahogy füvet sem kötelező, vad fűvel is telenől az udvar 1-2 év alatt.


Privát udvar sok előnyt eredményez, sok lehetőséggel. Én nem igen szenvedtem covid karantén alatt.-->jól fel is verték a zártkertek árát, a kikészült lakásban lakok. Már akiknek volt pénze venni egyet.

2023. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

1-1 ben nem lehet összehasonlítani.

Nálam például olcsóbb a házat fenntartani mint a lakást. De ez nagyon sok dologtól függ...

2023. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!