Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van ennyi zárószinti...

Miért van ennyi zárószinti panel lakás a piacon?

Figyelt kérdés

Vidéki nagyvárosban keresek eladó lakást. Errefelé a legtöbb panel illetve csúsztatott zsalus ház 4 emeletes, de elvétve van néhány 10 emeletes is. Eddig vagy 100 hirdetést néztem meg (ártól függetlenül), és ennek kicsivel több mint a fele zárószinti lakás (nem túlzás, direkt összeszámoltam).

Van valami oka, hogy ezektől akar szabadulni most mindenki? A rezsi miatt van, zárószinten drágább a fűtés? Vagy csak sokan nem akarnak ilyet venni, és ezért tovább vannak ezek a lakások a kínálatban?


2023. febr. 8. 22:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Sokan ellenérvként hozzák fel, hogy a legfelső lakás nyáron dögmeleg. Mondhatnánk ezen segít a klíma..csakhogy dupla fogyasztással.


Akkor mégis mit lehet tenni, az olcsóbb, de komfortosabb érzetért?


Nos először az én lakásom szigeteltem belülről úgy, hogy a külső falak ne sugározzanak(valamintna komplett mennyezet)


Az eredmény láttán többen kérték ugyanilyen szigetelássel a lakásukat, mit mondjak, teljes sikerrel.


Tehát legalább öt centis ragasztott hungarocell, aztán tapéta, majd öröm.

2023. febr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Amióta beszigelelték a panelunk azóta nyáron is sokkal hűvösebb a lakásom. Régen minden nap ment nyáron a légkondi, most meg 1 2 alkalommal kapcsoltam be.
2023. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy múlnak az évek, egyre magasabban van egy lift nélküli épületben a zárószint.
2023. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

"a lentebbi lakások is pontosan ugyanúgy átmelegednek pár nap alatt"

Ez azért nyilván tévedés. Persze az a lakás is átmelegszik lent, aminek csak az elejét (utcafrontját) süti a nap a kánikulában. De az a zárószinti lakás, aminek ugyanúgy süti az elejét a nap, és még plusszban a tetejét IS süti, az nyilván sokkal melegebb. Persze nyilván egy légkondi mindent megold, de ennek az üzemeltetése is drágább egy zárószinti lakásban, mint egy lentebbiben...

2023. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 NTBS ***** válasza:
Sok apró kellemetlenséget hordoz. A többiek már felsorolták.
2023. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

"legalább öt centis ragasztott hungarocell, aztán tapéta, majd öröm"


Öröm majd akkor lesz ha egyszer le kell szedni a szigetelés és a teljes fal alatta masszív gomba és penésztelep lesz. Nem ok nélkül nem szigetelünk belülről, főleg nem hungarocellel.


Előre látom, hogy le leszek pontozva, mert hát egyetemet végzett ember csak hülyeséget mondhat... :D

2023. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%

"Ez azért nyilván tévedés"


Nyilván nem tévedés. Bár a fentebbi lakásokat közvetlenebbül süti a nap, viszont jobb a légmozgás is, ami valamennyire ezt ellensúlyozza, és javítja a hőérzetet, hogy mozog a levegő.


Ellenben lenti lakásoknál simán beszorul házak közé az utca melege, az aszfalt is nyomja fel a hőt, zéró légmozgás van, hiába nyitsz ablakot.


Nyilván egyik helyzet sem feltétlenül örök érvényű, helye válogatja.

2023. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mondhatnánk ezen segít a klíma..csakhogy dupla fogyasztással."


Most nem azért mondom, de egy panelnál a dupla fogyasztás azt jelenti hogy 3-5 ezer Forint helyett lesz 6-10 ezer. A dupla fogyasztás az egy délutáni bevásárlást jelent ilyen árak mellett.


Hozzátenném nekem sosem volt kétszeres fogyasztás, 1-2 ezer Forinttal nőtt meg a fogyasztás klíma mellett.


De ha választani lehet, hogy 3-5 ezer Forint, vagy megrohadás a 30+ fokos lakásban akkor inkább beáldozom azt az aprópénzt a komfort érdekében.

2023. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az alsóbb szinten lévő lakásoknál pedig még naplemente után órákkal is élvezik a forró járda és aszfalt hőjét.
2023. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, panelben nem kell félni a villanyszámla elszállásától. Én a nyári hónapokban a légkondi felrakása előtt 3-4 ezret fizettem villanyszámlára, utána pedig ilyen 6-8 ezret. És ezt is csak a legmelegebb négy hónapban.
2023. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!