Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van ennyi zárószinti...

Miért van ennyi zárószinti panel lakás a piacon?

Figyelt kérdés

Vidéki nagyvárosban keresek eladó lakást. Errefelé a legtöbb panel illetve csúsztatott zsalus ház 4 emeletes, de elvétve van néhány 10 emeletes is. Eddig vagy 100 hirdetést néztem meg (ártól függetlenül), és ennek kicsivel több mint a fele zárószinti lakás (nem túlzás, direkt összeszámoltam).

Van valami oka, hogy ezektől akar szabadulni most mindenki? A rezsi miatt van, zárószinten drágább a fűtés? Vagy csak sokan nem akarnak ilyet venni, és ezért tovább vannak ezek a lakások a kínálatban?


2023. febr. 8. 22:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a fő ok az, hogy 4 emeletesekben nem nagyon van lift ami nem előnyös sem felújításnál, sem költözésnél, sem gyereknél, sem idős korban, de még a mindennapokban sem.
2023. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Talán félnek a beázástól, ezért nem merik megvenni.
2023. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

A rezsi(fűtés) nem hiszem hogy több lenne,inkább kevesebb ha alulról fűtik.

Nyáron viszomt dög meleg lehet

2023. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen lakásban lakom négyemeletesben. Na nézzük:

1. Nem ázik be, ez kamu. De nyilván olyat kell venni, ami panelprogramos és meg van csináltatva a tető is. Én direkt figyeltem és ilyet vettem.

2. Én huszonéves sportoló fiatal vagyok, ezért nem érdekel, hogy nincs lift. De való igaz, amit az első válaszoló mondott, hogy az emberek többségének (0-100 éves korig minden embert nézve) nehezebb ide a feljutás.

Viszont ha tízemeletesben veszel legfelső szinti lakást, ez tök mindegy, mert ott van lift, tehát ez nem érvényes a tízemeletesben lévő zárószintiekre, csak a négy/ötemeletesekre.

3. Zárószinten nem drágább a fűtés. Én havi fix 8 ezer forintot fizetek a távhőre (fűtés+melegvíz) egész évben és erre nem kell ráfizetni elszámoláskor. Télen olyan meleg van ennyi pénzért, hogy alsónadrágban szoktam itthon lenni.


Én azért szeretem, mert sokkal csendesebb, mint a többi lakás, mert itt nem lakik senki feletted. Én ezért sem értem, hogy ilyen egyszeri rövid ideig tartó okokat hoznak fel ellene, hogy nehéz felmenni a lépcsőn, ami 2 perc, vagy nehéz költözni (ami 10-20 évente egyszer történik). De amíg otthon vagy a 2 perc felmenés után egész nap, akkor pedig élvezheted a nagyobb csöndet, hogy nem lakik senki feletted. Persze megértem, ha egy kisgyerek vagy egy öreg ezt hozza fel, csak felnőtt embereket kevésbé. De egyébként igen, a legtöbben nem szeretik, picivel több idő eladni őket és picivel olcsóbbak mondjuk egy pár emelettel lentebbi lakásnál.

2023. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egy dolog, mert közben érkezett még egy válasz.

"Nyári dög meleg": Szereltettem légkondit. Azóta nincs meleg. Ez a nagy trükk.

2023. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez a meleg érdekes téma. Nyilván egy felső szinti lakás fokozott hőterhelést kap, főleg ha szélső lakás is. De alapvetően a lentebbi lakások is pontosan ugyanúgy átmelegednek pár nap alatt, és még légmozgás sem nagyon van bennük.


A klíma és hőszigetelés pedig mindent megold.

2023. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is legfelső szinten lakunk, csak az előző hozzászólót tudom megerősíteni, plusz nálunk lift is van.
2023. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A fűtés megint érdekes. 10 emeletes 2. szintjén lakom. Van egy 21-23 fok, de egyszerűen nincsen melegem, az egész lakásban van egy hideg érzet. Ismerősöm ugyanilyen panel 10. emeletén él és alsógatyában mászkál.
2023. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 Lehet azt mondani, hogy "csak" 2 perc felmenni meg lejönni, de attól még valahogy mentálisan fárasztó tud lenni, hogy leérve veszem észre, ha valami ott maradt és mehetek vissza... :D


Költözés érdekes téma.


Nyilván 20 évente egyszer teszi az ember, de ha belegondolok én így is leszoptam magam kétszer mire úgy-ahogy fel lett újítva a lakás, pedig a sitt nagy részét lifttel hordtam le, de amikor minden munkafolyamat után volt 10 zsák sitt azért számított. Vagy egyedül hordtam a lapra szerelt bútorokat, még lifttel is fárasztó volt. Nyilván megoldható ez lift nélkül is csak szopás.


Az biztos király dolog, ha nincsenek felettünk lakók.


De sajnos ez csak egy része a problémának. Nekem volt, hogy már felmentem lecseszni a felettem lakót, hogy ne kaparja a falat este 9-kor. Akkor laktam a 4. emeleten, kiderült, hogy az 1. emeleten lakó srác kaparja a falat, mert szólt a burkoló, hogy másnap tudna menni burkolni.


Most is 2. emeleten vagyok, a magasföldszinten laknak valami prolik akik úgy felnyomják a zenét hogy konkrétan úgy hangzik mintha nálam vagy a szomszédnál szólna.


Nagymamám is 4. emeleten zárószinten lakott, mindig panaszkodott hogy hangosak az alatta lakók.


Ja és a liftbe kiírta az alattam lakó néni, hogy olajozzam meg a nyikorgó ajtóimat. Aztán egyszer beszéltünk, rákérdezett, hogy nekem nyikorognak ennyire? Én meg megmutattam neki, hogy éppen egy darab ajtó sincsen a lakáson belül mert várok a gyártásukra. Aztán kiderült, hogy a bejárati ajtó nyikorgott és ő azt hallotta úgy, mintha tőlem jönne.


Persze ettől még tény, hogy kevesebb falszomszéd kevesebb gond.

2023. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy laktam régebbi tégla lakás felső szintjén. Amúgy szerettem, a nagy belmagasság miatt simán volt olyan mint a 4. emeleti panel. Konkrétan naponta cipeltem le-fel a biciklimet, megszoktam.


Sok év ott élés után egyszer csak valamelyik szomszédtól elkezdtek rohadt zavaró zajok jönni. Mint amikor valaki dübörögve jön-megy, meg ajtókat csapkod. Egész este csak ezt hallottam:


Düb...düb...düb...BUMM...dübdübdüb...BUMM...düb..düb...


Leírhatatlan, de rendesen kikészített mentálisan, hogy egész nap, egész este hallani lehetett. Alig vártam, hogy elköltözzek onnan. Mai napig nem tudom, hogy a mellettem, alattam lévő, vagy ki volt ilyen zajos.

2023. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!