Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A padlásról a létrán háttal,...

A padlásról a létrán háttal, vagy előre felé szoktál jönni?

Figyelt kérdés

A tegnapi házasodna a gazda rész ihlettet a kérdésre főleg, meg az hogy tériszonyos vagyok. Péter gazda, a randevúját egy olyan helyen tartotta, ahová csak létrán lehetett felmenni. Felfelé könnyen ment a hölgynek is, lefelé viszont nem tudott menni, mert előre fordulva akart lemenni. De Péter gazda mondta neki, hogy úgy nem lehet.

Eddig én is mindig előrefelé akartam lejönni, de csak nagyon nehezen tudtam megcsinálni. Háttal meg sehogy nem merek, pedig az lenne a logikus. Próbálom leküzdeni a tériszonyomat, és a félelmemet a padlástól, és létrától, de nem megy. Volt hogy órákig fenn maradtam, mert nem tudtam összeszedni magam, hogy le merjek jönni. Sötétedéskor sikerült, mikor már nem láttam a magasságot. ( Bocs ha nem jó kategóriába raktam)



2022. szept. 14. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan itt mindenki a fokokat nézegeti?

Csak a 7# nem? Soha az életbe nem néztem fokokat, nem is kell, ha tudod hova lépsz. Ahogy lefele engeded a lábad rálépsz a fokra. Minek kukucskálni, jól kell lépni. Fitalon a zsákot is így hordtuk fel le. Ha a fokokat kukuccsolnád, leesel zsákkal egyetemben.

A lépcsőn is így közlekedtek?

2022. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

#11: most képzeld magad annak a helyébe, aki a gyerekkorát és egész fiatalságát buborékban töltötte. Kocsival vitték még középiskolába is, játszani csak képernyő előtt, mert ott biztonságos, esetleg valami mesterséges sportpályán szabadott neki, nemhogy létrára nem mászott, de a lépcsőn is szédül.

Látom a mostani gyerekeket, fiatalokat és szörnyűlködök, mert sokuk még sétálni sem tud rendesen, max nyujtott térddel kacsalábon totyogni, teljesen 0 mozgáskoordináció. Ha 1 km-t kéne sétálni inkább megy e-rollerrel. Az életben nem tanul már meg mozogni, az a kapu legkésőbb tini korban bezárul.

És te elvárod hogy majd a lábával érezze, hol a létra foka :)

2022. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12 Bírom az ilyen "bezzeg a mai fiatalok" nagyokosokat :D


Én gyerekként a fél életemet kint töltöttem, a disznóól tetejéről ugráltunk, fára másztunk, leestünk, annyi hülyeséget csináltunk, csoda, hogy megértem a felnőttkort.


Most felnőtt koromra tériszonyom van, és ha tehetem kerülöm a létrákat is.


És még a mozgáskoordinációm is romlott, pedig heti szinten 30-40 km túrákra megyek mégis az és képes vagyok csetleni-botlani. Erről ennyit.

2022. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

#13: Látom sikerült besértődni valamin, akkor most gondold át mégegyszer.

Szerinted aki már gyerekkorában sem ugrált és rohangált, az felnőtt korában hogy fog létrázni?

2022. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy, milyen létráról van szó.

Ahol ilyen keskeny fokos a létra

[link]

ott nyilván a létra felé fordulva jövök le.

De ahol ilyen lépcsőszerű széles deszkafokok vannak

[link]

és nem is túl meredek, ott a létrának háttal jövök le, ahogy a lépcsőn is. Legfeljebb a lábamat nem merőlegesen teszem a fokokra, mert úgy csak a talpam hátsó fele férne el, hanem kissé oldalazva.

A létra felé fordulva elég nehéz bármi nagyobb dolgot lehozni.

Nézni természetesen nem szoktam a fokokat, egyforma távolságban van mind.

2022. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, az első linket elrontottam.

Ilyesmi keskeny fokosra gondoltam:

[link]

2022. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14 Pont ugyanúgy mint bárki más.


Tudtommal az ember egy olyan lény ami képes az úgynevezett tanulásra és fejlődésre felnőttként is.

2022. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!