Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mások is be szoktak zárkózni...

Mások is be szoktak zárkózni a lakásba/házba annak ellenére, hogy bent tartózkodnak?

Figyelt kérdés
Nálunk a családunkban a házon minden ajtó kulcsra zárva van akkor is ha otthon vagyunk, kivéve a szoba ajtók nappal amikor nem alszunk vagy ha kiszaladunk az udvarba. A múltkor a barátnőm először jött el hozzánk és akkor furának tartotta amint kulcsra zártam mögötte a kaput a bejárati valamint az előszoba ajtaját. Mi ezer éve igy csináljuk. Szerinte nagyon fura, szerintem meg biztonságos.

2022. jún. 23. 15:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
66%

"Az előszoba ajtót azért zárom be, mert úgy még biztosabbnak érzem azt, hogy nem jön be senki"

Hát igen, ez csak egy érzés. A valóság teljesen más.

2022. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
29%

En be szoktam zarni, csak megszokasbol de igazabol eddig meg soha senki nem is probalt csak ugy kopogas vagy csengetes nelkul benyitni. Szerintem ha ugy mennek el otthonrol hogy nem zarkodok be akkor sem jonne be senki. Van elol kameram de meg nem lattam senkit se aki csak megprobalt volna bejonni.

A szomszed amugy napi tobb orat kint tolt az udvaron es o atlat hozzam az udvarba, tehat idegenek nem jonnek be ha latjak hogy valaki ott van.

Multkor szolt is mert latta hogy gyerekek valamit odadobtak a haz falahoz.


Viszont az egyik szomszed hazba mar tortek be mikor meg nem lakott bent senki de mar kesz volt. Nehany tizeneves bement hogy rongaljanak kicsit.


Anyamek viszont ugy alszanak este hogy csak a kapu van zarva, a bejarati ajto nincs.

2022. jún. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%
Paranoia. Bár ha a 8. kerületben laknék, akkor biztosan zárnám én is.
2022. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 NTBS ***** válasza:
74%
Nem. Annyira nem rossz itt a helyzet hogy állandóan zárjam az ajtót.
2022. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
87%
Amióta egyszer csak úgy bejöttek az anyosomék, azóta zárom én is.
2022. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
26%

Én egyszer láttam életemben olyat, egy pesti családot, hogy a bejárati ajtót bezárják, miközben otthon vannak. Több kutya is volt pedig, köztük egy nagy dög.

Én közepes város kertes részében lakom, szűk kis mellékutcában, a szemben lakó belát az első részre az ablakból. (Ezért is van átlátható kerítésünk, hogy ne legyen láthatatlan az, aki bejön.) A bejárati ajtót csak akkor zárjuk, ha elmegyünk itthonról, mert gyakran kimegyünk vagy az udvarba, vagy a szuterénbe, nem a falak közé zárva élünk. Nyáron, mikor nincs ekkora hőség, kitárva tartjuk egész nap, hogy szellőzzön a lakás, meg minek csukogatni. (Mostanában pedig éjszaka tartjuk nyitva.)

A kaput általában zárjuk. De ha valaki elmegy rövidebb időre, pár órára, miközben valaki marad itthon, akkor addig nincs zárva a kapu.

Van egy közepes méretű házőrzészeti megbízott, az ugat akkor is, ha valaki elmegy az utcán. Sok haszna nincs, de egy ugató kutyával szemben nem nagyon szoktak bemenni sehová. Mikor egy darabig nem volt kutyánk, a kaput soha nem hagytuk nyitva.

2022. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%

#26: ezt addig csináljátok így, amíg a cigók nem portyáznak a környéken.

Régen ez volt az alap, hogy nyitva az ajtó, nyitva a kapi, úgyis az jön be, akinek dolga van ott.

De a népszaporulat élég szomorúan alakul...

2022. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
85%

27

Cigánytelep van a környéken.

De nem jellemző errefelé a betörés. Utoljára vagy 10 éve emlékszem egy esetre, az öreg kórházba került, és a ház üresen állt hetekig, oda törtek be. Kb. akkoriban egy másik helyre bementek nappal, téglakerítésen átmásztak, ott zárva volt a kapu. De rosszul számoltak, mert a gazda pont otthon volt, és észrevette, hogy az udvaron mászkálnak. Azóta nem hallottam ilyen esetről. Kutyás helyre bemenni, ilyen meg még nem volt erre. (Pedig a mi kutyánk leginkább csak megnyalná a kezüket, de ameddig kint vannak, addig ugat.)

2022. jún. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%

Aki be akar menni valahova az be is fog! Legfeljebb jobban rákészül...


A kutyának jó esetbe bedob egy altatóval megtömött hús darabot, rosszabba meg nem az lesz benne :( Sajnos a pár faluval arrébb az utóbbit alkalmazták néhány éve 2 rottweilernél :( Mindkettő elpusztult, pedig korházba vitték őket...


2 méternél nem szokott magasabb lenni az utcafronti kerítés, de az átlag felénk 1,6-1,8 méter. Vajon hány másodpercébe telek egy rutinos tolvajnak átmászni?

Nekem 1,8 magas teli kapuink vannak, tavaly eltörött a zárszerkezet és nem tudtam kinyitni a kaput, pedig sosem volt bezárva, így 35 éves lusta dög létemre átmásztam rajta. Szerintem majdnem 5 másodpercbe került. A nagy kap belülről van reteszelve, tehát azt sem tudtam kívülről kinyitni. Miután megvettem a zárat, egyszerűen egy rúgással berúgtam kput és eltörött a zárnyelv... Jó kb 8 évig kick boxoltam, de kb 10 éve abba hagytam.


Egy bukóra nyitott ablakot max 1 perc alatt ki lehet nyitni kívülről egy kis csavarhúzóval!!! Mindegy a márkája, a vasalata ugyan azon elven működik mindegyiknek, legfeljebb valamelyik jobb minőségű. 8 éve saját magamnak cseréltem ki a nyílászáróimat és hát berakni a tokba a szárnyat belülről, az kb ugyan az mint kívülről. Csak mikor felül kiakasztod kívülről, bedöntöd befelé, addig míg el nem éred a kilincset és elfordítod nyitó állásra... és már le is akasztod. Rosszabb esetben csak benyomják és vehetsz másik ablakot!


Csoda cilinder betét és millió ponton záródó bejárati ajtónak meg neki sem kell állni. Akkusfúró + akkus orrfűrész lidlbe kb 50000 a kettő és ki kell vágni az ajtó panelt. Lemazejtó 2x0,5 mm ha vastag anyagból van és vn közte némi szigetelés, a műanyag pedig 2x3-4 mm. Ez egy orrfűrésznek nem okoz problémát, szerintem 1-2 perc max. De, lehet csendesebb egy terasz ajtó meg egy üveg vágó esete 10-15000 ft...


Félrészegeket és/vagy hülyéket fognak meg ezek a dolgok, de aki ebből "él" az sosem fogja vissza tartani.


Biztos sok embernek van ilyen mindent zárjunk be flúgja, nekem pl rend mániám van :)) Szóval minden meg van a fix helye, és azt oda is kell vissza tenni!!! (Ez sem biztos hogy jobb :))

2022. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Most például új bejárati ajtót csináltattunk (egy biztonságosabbat) és nagyon jól jött, hogy zárható az előszoba és külön a szoba ajtók.
2022. júl. 20. 13:30
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!