Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mások is be szoktak zárkózni...

Mások is be szoktak zárkózni a lakásba/házba annak ellenére, hogy bent tartózkodnak?

Figyelt kérdés
Nálunk a családunkban a házon minden ajtó kulcsra zárva van akkor is ha otthon vagyunk, kivéve a szoba ajtók nappal amikor nem alszunk vagy ha kiszaladunk az udvarba. A múltkor a barátnőm először jött el hozzánk és akkor furának tartotta amint kulcsra zártam mögötte a kaput a bejárati valamint az előszoba ajtaját. Mi ezer éve igy csináljuk. Szerinte nagyon fura, szerintem meg biztonságos.

2022. jún. 23. 15:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
nálunk soha nincs kulcsra zárva. Pedig családi ház.
2022. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
35%

Családi háznál szerintem fura. Bár én meg legtöbb ismerősöm még a panelt sem mindig zárjuk kulcsra ha otthon vagyunk.


Max akkor tudom megérteni, ha bejárnak az udvarra emberek. Nekünk hátsó kert felől volt út telken belül a nagyszüleinkhez. Ha hozzájuk jött rokon akkor az meg tudott lepni minket.

2022. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Ez teljesen normális. Az az agybeteg, aki nem így csinálja, nem is értem, hogy lehet valaki akkora idióta. Mi társasházban lakunk, de most kellett egy plusz zárat felszerelnünk, mert valami b@rom megpróbált bejönni, miközben otthon voltunk.
2022. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Hmm... nekem eddig tök természetesnek tünt, hogy bezárkózunk.
2022. jún. 23. 16:03
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
#5 És az neked miért lesz jó? Szar lehet kényszerképzetekkel és rettegéssel élni.
2022. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%

A kaput 20 év alatt egyszer sem zártam be, még a kulcs is benne van. Az előszoba ajtónak azt sem tudom hol lehet a kulcsa. A bejárati ajtót, csak akkor zárjuk, ha nem vagyunk itthon, vagy éjjelre mikor alszunk. Viszont, ha elmegyünk valahova becsukjuk az ablakokat!


Megj.(aki nem hiszi, próbálja ki belülről):

Egy modern bukó-nyíló ablakot, ha bukóra van állítva, kb 10-15 másodperc kívülről leszedni. Egy pici lapos csavarhúzó kell csak hozzá: lepattintod a műanyag burkolatot a felső zsanérról, majd a stiftet lefele kihúzod. Az ablakot megtartod, csavarhúzót zsebbe, és 2 kézzel leakasztod az ablakszárnyat. Végül leteszed a padlóra...

Ha van szúnyogháló is akkor az még nagyon max +5 másodperc szikével csak körbe kell vágni.

2022. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
94%

Bp. kertes ház kutyával (németjuhász). Csak a kaput zárom, különben az orkok állandóan bejönnének. Kamera van és ezen sokszor látom, ahogy megpróbálnak bejönni mindenféle csengetés nélkül. Persze ha a kutya ott van elöl vagy előre szalad, akkor már csak nézelődnek és mennek tovább.

Az ajtót nem zárom, csak ha elmegyünk.

2022. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Háát én nem tudnék nyugodtan leülni gépezni vagy zenét hallgatni úgy, hogy nincsenek kulcsra zárva az ajtók...
2022. jún. 23. 17:08
 9/39 anonim ***** válasza:
36%
8. Akkor vagy nagyon rossz helyen laksz, vagy generalizált szorongásod van.
2022. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

#8-as: nem vagy egyedül. Azbérzés páratlan, hogy senkinnem zavarhat, senki nem kukucskálhat..

Nálunk(földszint)minden ablakon tükörfólia van, + reluxa. Sajnos sok túlpigmentált jár-kel, védekezni kell. A kutya nem ér semmit..

A bezárt kapu, bejárati ajtó, műhely és garázs jelent valamilyen biztonságérzetet.

2022. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!