Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mennyibe kerül fenntarta...

Kinek mennyibe kerül fenntartani egy 6x3x1,5-ös medencét hőszivattyúval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akinek van fenti méretű medencéje és mondjuk hőszivattyúval fűti, mennyire szokott kijönni a + villany fogyasztás?

6x3x1,5 medencét a 7kw mennyi idő alatt fűti fel?

Tudom minden időjárás függő, de csak van egy nagyjáboli átlag.

Köszönöm



#medence #hőszívattyű #medence fenntartás
2022. febr. 17. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy picit kisebb, 20 m3-es teraszba épített nyitott medencém van. Tekercsben elrendezett 400 m-nyi kpe csövet a nap melegíti fel kb. 60 c fokosra, amit nappal egy szivattyú keringtet minden órában 15 percig.

30-34 fokos volt a víz egész nyáron, csak szeptemberben ment le 26-28 fokosra.

Nincsen hőszivattyúm,

a medence soha sincsen letakarva mert nekünk fontos a víz látványa,

és vegyszereket sem használok, mégis kristálytiszta a víz.

(Most is.)

2022. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen ismerős ez a megoldás is mert van ismerős aki így csinálja.

Május júniusban is tudja a 26-28 fokot? Mert ugye ez teljesen időjárás függő, a hőszivattyú pedig ennek talán nincs kitéve.

2022. febr. 18. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából az első felmelegítés tart napokig, utána a rendszer már tartja a hőmérsékletet, és ez az egész nem attól függ, hogy milyen hónap van éppen, hanem a napsütés erősségétől, de amúgy június elején is 30 fokos volt már a víz 2021.-ben.(Onnan tudom, mert hetente feljegyeztem.)

Mivel mi nem takarjuk le ezért éjszaka kb. 5 C fokot visszahűl.

Szeretném teljesen költségmentesre megcsinálni, így hamarosan beszerzek napelempanelt ami a keringetőszivattyút hajtja majd az egész idényben.

2022. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!