Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a fagyállóról?M...

Mit kell tudni a fagyállóról?Meddig fagyálló? Mikor kezd el csökkenni a fagyálló értéke? Mennyire károsítja a környezetet?

Figyelt kérdés
Talajkollektorhoz gondolkodom fagyálló folyadékos rendszerben, ami a hőszivattyúnak viszonylag jól jönne télen, nyáron pedig önmagában a folyadékot keringetve lehetne hűteni vele. Azért fagyálló,mert így több hőt tudna elvonni a hőszivattyú, így a keringető rendszer kevesebb energiát emésztene fel, magasabb hűtő/fűtő értéket lehetne kihozni.

2022. febr. 10. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokféle fagyálló létezik, talajkollektorba is megvan a megfelelő odavaló. Ennek nézz utána.
2022. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a vízhez képest kevesebb fajhője a glikos keverékeknek, vagyis rosszabb a hőtranszport. A fagyálló a fagy és korrózió védelem miatt kell.
2022. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
# 2-nek igaza van: nem keverendő össze a fajhő és a fagyáspont ill. a fagyáspont-csökkenés.
2022. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. A kérdés csak,hogy mennyivel kevesebb a fagyálló hőtárolása? Mert ha télen a talajban 5fokosra melegített vízből csak 2 fokot tud felhasználni az ember ,hogy nehogy befaggyon a rendszerben és kárt okozzon, az úgy elég kevéske. Ellenben a fagyálló folyadékból -20ig is simán lemehet(csak írtam valamit). A kérdés csak ,hogy hőmennyiség szempontjából mennyi az eltérés így?


(vannak egyéb szempontok is nyilván,mint a hőszivattyú ha nagyobb hőeltéréssel dolgozik rosszabb hatásfokú lesz, de ha keveset használ akkor meg a keringető rendszer fog irreálisan sok energiát felemészteni és az rontja az összhatásfokot. Ergó az arany középutat keresem.)

2022. febr. 10. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az optimális ,egoldás rengeteg dologtól füg. Első tipre kis arányú fagyálloval a leg optimálisabb (5%-10%). De erősen fűg:


-A kollektor pontos tipusától méretezésétól.

-A talajtól mekkora a talajviz mozgás stb.

-A gép pontos méretezésétől.

-A gép tipusátol.

2022. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

10% fagyálló- 90% ioncserélt víz az kb -7Fokos fagyhatárú lehet?

Az ioncserélt víznek magában elképzelhető,hogy magasabb a fajhője mint a csapvíznek? A lenti linkből ez jön ki. Sőt , a sós víznek a legkisebb.

[link]

2022. febr. 12. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!