Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A levegő-levegő hőszivattyú...

Robetko kérdése:

A levegő-levegő hőszivattyú (klíma) jó lehet fő fűtésként?

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha arra van optimalizálva, akkor igen. És megfelel minden paramétere, hogy teljesítse az elvárásokat.
2021. dec. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
igen. Ma már alapkövetelmény(pl:gree). Még szokatlan ez a megoldás, de majd belejövünk. Mi is most barátkozunk vele. Érdekes megoldás, de úgy néz ki, működik.
2021. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor ha alaposan le van szigetelve minden, és még ez mellett se árthat valami másodlagos fűtés, van kicsit túl kell méretezni mert nálam nulla fok alatt már kicsit kínlódik, és ekkor már be kell gyújtanom.
2021. dec. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
30%
Az biztos hogy szigetelés nélkül semmit se ér ez ismerőseim tapasztalatai alapján mondom. Klíma mellett megy a kandaló is mert megfagynának
2021. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, működik. 3 éve így fűtök, nincs vele gond. Olyan faluban lakom, ahol nincs gáz bevezetve, a másik opció a vegyestüzeléses kazán lenne. Napi 10-11 órát nem vagyok itthon, a hideg házra hazajönni pedig nem egy leányálom. Nekem bejött a klíma-fűtés.

A hangjához hozzá kell szokni és nem ad olyan egyenletes hőérzetet, mint a központi fűtés, de ez elviselhető kompromisszum számomra.

Anyagilag éves szinten 30.000 forinttal fizetek többet fűtésre, mint előtte, ami elhanyagolható, főleg azért, mert nyáron hűtésre is használom a klímát. Az utóbbi években annyira megugrott a tüzelőfa ára, hogy számottevő különbség a költségekben sincs és egy gombot megnyomni a távirányítón lényegesen kényelmesebb, mint fát hordani, kazánt és kéményt tisztítani.

2021. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül egy hónapban klímával fűteni a házat és hány fokos hőmérsékletet tartotok otthon?

Egy izraeli ismerősömék budakeszi otthonában a gáz-cirkó termosztátja 17 fokra volt állítva télen, mondván, hogy a gyerekek ne fázzanak meg, ha kiszaladgálnak a hidegbe télen, szóval folyamatosan két pulóverben kellett lennie otthon mindenkinek. Ha nem 25 fokot szerettek otthon, akkor gondolom, hogy ekörül lehet nálatok is, vagy tévedek?

2021. dec. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tévedsz. Nem szeretnék én sem 17 fokban létezni, sem 2 pulóverben, dupla zokniban lenni.

Nálam 24 órában megy a fűtés, hogy ne hűljön nagyon vissza a lakás. Napközben, amikor nem vagyok otthon 21 fokra van állítva, amikor hazaérek 23-ra emelem ( 17.00 és 22.00 óra között), éjszakára ismét 21.


Havi villanyszámlám 30.000 Ft, amiben benne van az egyéb háztartási fogyasztás is-klíma előtt ez 7-8 ezer között volt, tehát a fűtés kb havi 23.000 forint télen-nyáron, de mint említettem nyáron hűtésre is használom a klímát, kb 100 m2-t fűtök/hűtök éves szinten, ami klímával 276.000 Ft

Fából évente kb. 10 erdei m3 ment el, ez mai áron (szállítással, fűrészeléssel és hasogatással) 24.000 Ft/m3 áron számolva 240.000 Ft. lenne.(nyári hűtés nélkül, hideg lakásra hazaérve)

Jövőre megcsináltatom a "H" tarifát, ami kb 30%-os tarifacsökkenést jelent az áramdíjból, tehát így még olcsóbb lesz az elektromos fűtésem.

2021. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy részletesen leírtad. Milyen típusú klímakészülékeket használsz és helyiségenként mennyit?
2021. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gree Comfort.


Alsó szinten (60 m2), ahol nappali-étkező-konyha teljesen egybe van nyitva, tehát a levegő áramlása akadálytalan, egy 5,2 kW-os készülék, felső szinten egy 20 m2-es és egy 12 m2-es szoba + előtér és fürdőszoba (összesen kb 40 m2) egy 3,5-ös készülék, ami az előtérben van úgy elhelyezve, hogy a két szobába befújja a meleg levegőt. A fűrdőszobát fürdés előtt egy sima hősugárzóval kb.10 percig fel szoktam melegíteni, mert fürdéshez keveslem a 21-22 fokot.


2 megjegyzés:


1. Az én házam elosztása lehetővé teszi azt, hogy csak két készüléket használjak, másnál ez eltérő lehet, ezért kell egy jó klímást találni, aki érti a szakmáját és helyesen tudja felbecsülni a szükségleteket a ház adottságaihoz mérten.

2. A klímával nem elsősorban a hideg téli időszakban lehet sokat spórolni, hanem tavasszal és ősszel, amikor adott esetben csak néhány órás fűtése van szükség, viszont ezt központi fűtéssel én nem tudom hatékonyan megoldani, mert a rendszer sokkal passzívabb, így ennek a felfűtésével is sok fa megy el. Éppen ezért ezekben az átmeneti időszakokban a klíma kiegészítő fűtésként való alkalmazását érdemes lenne azoknak is meggondolni, akik nem akarnak áttérni a teljes klímás fűtésre.

2021. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A melegvíz is villanybojlerrel megy, vagy az gázos?
2021. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!