Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felfűthetetlen helyiség? Csak...

Felfűthetetlen helyiség? Csak ott érezni meleget, ahová fúj a klíma, sehol máshol.

Figyelt kérdés
Kis helyiség, jól van méretezve, elméletben minden jó, mégis, a légáramlatban lévő hőmérő 28-30 fokot mutat, amit nem fúj a klíma, azon meg 21 fok van és nagyon lassan emelkedik. A klíma 30 fokon, ~50 fokos levegőt fújva megy.

2020. nov. 30. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs jól méretezve, ennyire egyszerű.

Mekkora klíma, mekkora helyiség?

2020. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

21 fokos a helyiség. Most akkor mi a probléma?


Huzatos? Ez azért van, mert rosszul szigetelnek a falak és a klíma ventilátorának magas fordulatszámon kell pörögnie, hogy leadhassa a sok hőt.

2020. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

16 m2, csukva van az ajtó és az ablak. Annyira kicsi a helyiség, hogy gyakorlatilag ide rendes esetben nem lehet alul, csak túlméretezni egy klímát, ami jelen esetben 2.5 kW. 20-25 m2-ig bőven elégnek kellene lennie ekkora klímának.


A 21 fokkal nem volna probléma, ha 21-22 fokra volna állítva a klíma, de 30 fokra állítva, max. teljesítményen pörögve ennyi, több óra elteltével emel egy-egy fokot. A levegő útjában lévő hőmérőn 30 fok van, ugyanezen hőmérőt máshová áthelyezve pedig 21-22 fok. Max. teljesítményről és 30 fokról nem tudom még fentebb állítani, hogy melegebb legyen bent.


Sokkal de sokkal nagyobb itt a probléma, mint a méretezés, vagy szigetelés. Érthetetlen a helyzet, teljesen tanácstalan vagyok.

2020. nov. 30. 13:33
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Az a gond szerintem, hogy a klíma a plafon közelében van, és a meleg kevegő is felfele száll, illetve ott megreked. Próbáld meg minnél inkább lefele irányítani.
2020. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a klímával van gond. Hívj szerelőt hozzá.
2020. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, ha segíthet a válaszom, bár sok a még kérdéses infó. Nekem egy 19m2-es könnyű szerkezetes helyiségben van egy 3,5kw-os klíma 20 fokof beállítással 22, 22fokos beállítással 24 fokot tart napi 24-ben.horizontális lapát teljesen lefelé állítva, automata üzemmódban.Napi 5-6(kW-h) fogyasztással.Példaként, kb. negyed óránként ad le meleget a többi időben a horizontál lapát víz szintes poziciót vesz fel, a fogyasztás jelző alapján ilyenkor 0-200W között ketyeg.
2020. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a födém és a falak szigetelése gyatra, ezért em bírja az iramot a klíma.
2020. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 - A klímával elméletben nincs baj, szervizben átnézték. Sőt másik klímával, másik helyről is reménytelen befűteni.


#6 - Amit leírtál, az már túlméretezés. Ezért van az, hogy pár percig fűt csak, utána leáll. Ehhez képest itt a min. 500 W fogyasztás mindig megvan, nem ritka a 7-800 W sem és csak olvasztáskor áll le a klíma. Naponta több, mint 10 kW áram elmegy. Több óra után eléri (illetve csak megközelíti) a beállított hőfokot. Kb. 26 fok beállítás felett, 600 W fogyasztás környékén nagyon lassan történik valami, alatta semmi, sőt még visszahűl a szoba akár 20 fokra, hiába van bekapcsolva a klíma. Minden beállítást próbáltam.


#7 - Egy éve még minimális fogyasztásból be lehetett fűteni a szobát, azóta történt valami és befűthetetlen lett.


Előbb-utóbb biztos ennél a kérdésnél is rámismer valaki, néhány helyen már leírtam a problémám és mindenki bennem keresi a hibát. Akár lehetne ebben valami, azonban tegyük félre az én hőérzetem. A helyiségben egy év óta szenvednek a klímák, bárhová vannak szerelve, képtelenek tartani a hőfokot úgy mint előtte (beálltak alacsony, fix fogyasztásra, a hőfokot tized pontossággal tartották, kint meg lehetett bármilyen hideg), most folyamatosan emelkedő és csökkenő fogyasztás valamint ventilátorfordulat jellemzi a működésüket. Nem tudnak egy fix értékre beállni, 2-4 percenként rá kell kapcsolniuk, hogy ne csökkenjen a hőmérséklet. Egy jó ideje 24 fokra állítva megy a klíma, 23 fokot mér, ordít a ventilátor, 500 W felett fogyaszt, nem képes ott fent a 24 fok elérésére, pedig ott mindig 2-3 fokkal több van, mint lent. A felfűtés pedig a klímás fűtéshez képest órákat vesz igénybe. Bekapcsolod a klímát, mindent maxra tolsz, 45-50 fokos levegőt fúj ki, leülsz egy hőmérő elé és semmi, alig mozdul.

Hűtésnél ugyanez, csak fordítva. Egész nyáron jóformán nem volt kondezvíz, pedig 65 % felett volt a páratartalom, a fogyasztás és a ventilátorfordulat pedig ugrált le-fel. Korábban volt bőven kondenzvíz, alacsony teljesítményen is lement 50% alá a páratartalom, most nyáron 65% alá nem lehetett levinni.

Ha nem velem, ebben a szobában történne mindez, én sem hinném el.

2020. dec. 1. 20:06
 9/13 gabesz147 ***** válasza:

Ha nyáron nem volt kondenzvíz, annak talán a kivezető dugulása lehet az oka. Nekem erkélyen van a klíma, az alján van a fűtési üzemhez kondenz kivezetés, benti egységből feljebb kivezetve, a kettő összetrutymolva flexibilis csővel, szig. szalaggal.

Jól működött, de furcsállottam, hogy a szomszédéból bőven jön a kondenz, nálam meg egy-két csepp, de akkor hol van, bent se folyik ki, szerencsére...

Az erkély aljára csepegett, a gány kötésnél, onnét sokáig tartott, amíg kifolyt látható helyre. Az összekötéseket megszüntettem, a téli üzem egy edénybe csorog, a benti kivezető cső ejtése is kevés volt, ezt is átszereltem.

A második évbe jött ez a gond, addig bírta, szép lassan tömődött el.


Nem tudom, hogy nálad ez lehet-e probléma, egy átnézést megér.

2020. dec. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gabesz147 ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy 3.5 KW, fűtésre keveset használom, de rendesen csinálja azt is, 2°C-us különbséggel, a beállítotthoz képest pluszba.

Szoba közepén mérve. 24nm-es szoba, nincs körbevéve csak egy oldalról van másik helység, hideg, észak keleti fekvésű.

2020. dec. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!