Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtési módot ajánlotok?...

Milyen fűtési módot ajánlotok? Melyik lenne a legjobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés

18 évet falun éltem, 4 évet városban, de én azt nem bírom megszokni.

A falusi házunk megvan, üres és senki nem lakja.

Már járok oda meló után haverokkal, tesszük rendbe ott a dolgokat amiket kell.


Ha minden jól megy február közepe - március elején már állandóra költöznék oda (onnan 25 perc autóval melóba jutnom, míg városból több mint 1 óra).


Nem olyan régi ház, kb 1990-es építésű, kívülről szigetelt, kb 15 éves műanyag ablakok vannak.


Egyenlőre 1 helyiséget szeretnék fűteni, ahol tartózkodom majd.

Van egy konyha-nappali rész egyben, itt fogok aludni, az lesz az én helyem, szóval azt szeretném kifűteni :D


Amik rendelkezésre állnak:

1. központi gázkazános fűtés van, de a kazán vagy 30 éves, jelenleg a rendszerben sincs víz 4 éve, és mivel sehol nem lehet elzárni a radiátorokat ezért muszáj lenne az egész házat fűtenem, ami gondolom nem a legolcsóbb dolog lenne.

2. klíma - 3,5 Kw-os, hűtésre és fűtésre is alkalmas. Ezt tavaly nyáron szereltettem be, legutóbb novemberben aludtam ott, akkor nagyon szépen ki tudtam fele fűteni ezt a két helyiséget.

3. valami olcsóbb kandallót beszerelni, de ott azzal is számolnom kell hogy fát kell vennem, és napközben ha nem vagyok itthon kihűl a szoba.


A másik problémás hely a fürdő, az nagyon nagyon kicsi, szóval egyenlőre úgy terveztem hogy fürdés előtt 10 perccel bekapcsolom az elektromos hősugárzót, az bemelegíti nagyjából.


Nem azt mondom hogy minden forinton spórolni fogok, de egyedül, egy keresetből fogom ezt fenntartani, szóval azt szeretném választani amivel kb a legolcsóbban tudok majd fűteni.



2021. jan. 16. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Hosszú távon a legolcsóbb fűtés, ha építesz magadnak egy rakéta égésű batch box kályhát, mellé egy fűtött ülőpadkával, vagy más hőtároló tömeggel.
2021. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a rendszer ki van építve, akkor szerelj a radiátorok elé golyóscsapot. Ez talán a legegyszerűbb. A réginkazán nem lehet gond, csak ügyelni kell ne forrjon fel a víz. Ha jó a beállítás, akkor a távollétedben akár tempráló fűtést is beállíthatsz..


A körülményeidből adódik, hogy ez a legjobb, legkényelmesebb, legtakarékosabb megoldás...a villanyfűtés leeszi rólad a gatyádat is.



Szerintem

2021. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Bocsi, ez azért olcsó mert ebben mindenféle ficni-fecni gallyakkal, ami más kidobna, remekül tudsz tüzelni.
2021. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hagymányos, mindenfélével fűtés környezetszennyező, büdös kint, büdös bent, éjjel is rakni kell, nappal ha távol vagy kihűl.

A te esetedben a gázkazán a nyerő. Elzárókat kell beépíteni, oszt jónapot.

Ahogy látom, te ügyes vagy, megoldod a radiátorok leválasztását(is)


Sok sikert!

2021. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ha a fürdőszoba és a te lakrészed szomszédos egymással, akkor nyisd össze az ajtókat és telepíts egy fürdőhengert (lánykori neve: fatüzelésű bojler). Két legyet ütsz egy csapásra: a mintegy 80l víz nem hűl ki egyik napról a másikra, és a hulladékhő is hasznosul. A "Van egy konyha-nappali rész egyben, itt fogok aludni"-nevű helyiséget pedig sparherddel fűtsd, azon főzni is tudsz. Értelemszerűen meleg időszakban használd a gáztűzhelyt.

2021. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jövő héten otthon leszek egész héten, akkor megpróbálom lezárni a nem használt radiátorokat, és feltölteni a rendszert vízzel.

Na meg szereznem kell egy működőképes termosztátot mert az le lett szerelve, azt abba a helyiségbe fogom felszerelni ahol leszek.


Egy dolgot nem értek igazán, van ott kb 10 radiátor, abból nekem a fürdővel együtt 3 fog fűteni, a többi el lesz zárva.


Ha csak 3-at kell felfűtenie akkor jóval kevesebbet fogyaszt mintha 10-et kéne fűtenie?

2021. jan. 17. 00:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Termisztatikus radiátorszelepet tegyél fel!
2021. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!