Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezen a vezetéken sima műanyag...

Ezen a vezetéken sima műanyag a szigetelés vagy hőállónak kell lenni-e?

Figyelt kérdés

Nekem meleg,de nem annyira ,hogy olvadjon a porcellán utánn pár centit.

A fém pálcát éri láng?


[link]



#Gázkazán,vezeték
2020. szept. 29. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így jó ahogy van. Áram nem megy rajta, csak ellenállást mér, a szigetelés csak azért van rajta, nehogy letesteljen a kábel. Olyan hibát még nem láttam hogy ez miatt lenne a gond.
2020. szept. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ThermoCelsius öv 35 gázkazán,ebbe a kazánba keresnék,gyujtómadzagot a kerámiarésszel.

A fenti linkem akkor nem gyujtóvezeték?

2020. szept. 29. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Ionizációs elektródának az égésbiztosítót szokták nevezni, és az újabb kazánokban van, amik nem őrlángosak. Az öv35 nem mai gyerek, abban biztos nincs ilyen. Félreírhatták, ez akkor a gyújtó elektróda, ezen megy a piezótól a nagyfeszültségű szikra. Ha megreped, akkor a szikra letestel, különben ez is egy örök-élet darab, nem szokott tönkremenni.
2020. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, annak az öv 35 kazánnak a szikráztató vezetéke hőálló?

Meleg szokott lenni a vezeték?

2020. szept. 29. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:
A tűztéren kívül van a vezeték nagyon nem melegszik be. Valamennyi hőt a fém elektróda átvezet, de nem értem mi a probléma. Kigyulladni biztos nem fog tőle semmi, még ha forró is lenne, a kazántestben van, ahol senki sem fogdossa üzem közben.
2020. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ionozációs elektróda. A hő hatására elektronok lépnek ki és áram(pár mA) indul meg, ezt veszi az elektronika és nyitvatartja a gázszelepet.

Nem gyújtó elektróda, bár vannak kombinált kivitelek.

Minden szigetelés oda való, ne rémülj me, ha gyári. Silicontól az üvegszálik, többféle anyag van, 2-300 fokokat vagy többet is bírnak anyagtól függően.

2020. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2020. szept. 29. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!