Villanyszerelésnél a 3 eres kábelben a fázist és nulla vezetéket bekötöttem, a föld vezeték mindkét vége szabad - miért világít a fázisceruza? (Ez normális, vagy belül sérült a szigetelés? )
4 mm2-es 3 eres tömör réz földkábelről van szó (új, most vettem).
A fázist és a nulla vezetőt bekötöttem, a földet nem (mindkét vége szabadon van), mivel van rajta szigetelés, nem értem miért világít a fázisceruza?
Ez normális, valamiféle "átvibrálás" miatt a fázis melletti kábel is kap feszültséget?
(Gondoltam hibára is, de ehhez a fázis és a föld szigetelésének is hibásnak kellene lennie).
Köszönöm.
Gondoltam a próbalámpára, de nem tudtam hová vezessem - az egyik felét nyilván a szabadon futó földvezetékre kötöm... a másikat a nullára, vagy vezettem földbe (pl. kerti csap)?
Szerintem sokkal egyszerűbb lenne multiméterrel végig mérni.
Nem trollkodásból mondom,de villanyszerelésnek neki állni multiméter nélkül,felér egy fejlövéssel...
Oda kösd a probalámpát amit ellenörizni akarsz. A kiindulo kérdésedben: Fázisceruzával a szabadon logo vezetéken "fázist" látsz. Probalámpa nullára és a szabadon logo vezetékre. Világit? -> valodi fázis van rajta (pl hibás szigetelés miatt). Nem világit? -> Nincs rajta fázis, csak szort feszültség ami nem terhelhetö.
"Fantom83 nevű felhasználó válasza:Szerintem sokkal egyszerűbb lenne multiméterrel végig mérni.Nem trollkodásból mondom,de villanyszerelésnek neki állni multiméter nélkül,felér egy fejlövéssel..." Joszándékodat nem vonom kétségbe, de gyakorlati tapasztalatod nem sok lehet! A multiméterek bemenö impedanciája nagyon nagy, ezért a szabadon logo vezetéken is mérhet jelentös feszültséget (ugyanaz mint a világito fázisceruza!!!) Egy probalámpával sokkal jobban lehet dolgozni (hálozatszerelésnél) mint egy multiméterrel.
Multiméteresnek: egy fázisceruzában fél megaohm körüli előtétellenállás van a glimlámpa előtt.
A multiméter ellenállása tíz, vagy több tíz megaohm. Szerinted melyik fogja jobban terhelni a vezetékben létrejött kapacitív osztót?
AZ analóg műszer téved a legkevesebbet a maga párszáz kiloohmjával.
Sziasztok. Én hozzátenném, hogy aki ennyire nem érti, hogy mi történik itt a vezetékben, az a 6. osztályos fizika órától meg kellene ismételje tanulmányait. Gondolom emiatt nincs is pénze az ilyeneknek szakit hívni. Ha az emberek 90%-ára igaz, amit mondok, akkor legyen 90%. Az emberélet nem játék. Ez nem modellvasút, hanem 230V, és valószínűleg Fi relé sincs, ami megvédjen, ha megfogod, mert az csak dugaljakhoz lenne kötelező, te meg most kötötted be valahová fixen. Még abban is kételkedem, hogy a vezeték keresztmetszetnek megfelelő kismegszakítót tettél be. Ha felforrósodik, és később összeolvad belül, a nem használt ér tényleg fázisra kerülhet. Mi van akkor, ha valaki a túlvégén a zöld-sárgát felhasználja, mert megbízik benne, és a betonkeverő testével összeköti, te meg nem kötötted be betáp oldalon, és időközben összekerült a fázissal? Ilyen szarvashiba csak a kecskeb-szó környékeken fordulhat elő. Meg nálatok!
Mindenki körbeveszi magát kütyükkel, amiknek ipari méretű fogyasztásuk van, és villany alapismeret meg nulla. Ez szerintem vakmerőség! Lehet hülyézni, de a természetes kiválasztódás majd megoldja! Ha elköttök valamit, a család, gyerekek is odasülnek, és legalább ezek a gének eltűnnek. Ez nagyon csúnya volt, de mivel ez könnyen megtörténhet, mégis hogy vagytok képesek nyugodtan aludni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!