Szerintetek népszerű mostanában a tanyasi életforma? Sokan szeretnek így élni?
Nemrég olvastam egy riportot egy többgyermekes fiatal párról akik tanyán élnek. Az asszonyka azt mondta hogy nem sok mindent kell boltban vásárolniuk, legtöbb dolgot elő tudják állítani otthon (leginkább zöldségek, tej, tüzelőanyag), sőt a lisztet is házi malomban őrlik.
De tényleg csak jó oldalai vannak ennek? Azért mind az állatokkal, mind pedig a növényekkel sokat kell foglalkozni. Mellette elvégzed saját munkádat is. El nem tudnám képzelni, hogy egy nagyvárosi fiatal párnak ez lenne élete álma, hogy ilyen melós életet éljenek. A mi baráti körünkben senki nincs, aki ezt választaná.
Nem falusi, hanem tipikusan tanyasi élet. Szerintetek sokaknak bejön?
Én ebben élek gyerekkorom óta... el sem tudják sokan képzelni, hogy ez mekkora munka.
Zöldségeket megtermelni egy családnak, hogy tényleg ne kelljen venni semmit, 3-4fős családnak ez minimum 1000 négyzetméter, de inkább 1500-2000...
Én nem csak vetsz, meg betakarítasz... ilyen csak a mesében van... van millió kártevő.. nyulak, őzek, rovarok, gombák... és akkor még időjárásról nem beszéltünk... aszáj, vihar, jégeső, májusi fagy stb stb...
Nagypapám egy jégeső es többmilliós kár miatt lett öngyilkos a 2000res évek elején... rossz kimondani, de nekünk ezzel és a megörökölt gépparkkal lendült fel az életünk.
Egy tejelő állat jó dolog, de az instant hozza mágával a 4-5órai kelést, és mégtöbb munkát...
Tüzelőanyag... ahhoz meg egy erdő kell...
Szóval annak az ügyvédnek, orvosnak, stb-nek, akinek van pénze megvenni 70-80millióért egy komplett tanyát, annak van esélye... de dolgozni fog beszarásig.
A tanyasi életbe bele kell születni és felnőve is kívánni kell ezt az életformát! ... ritka a kivétel és az a három, aki ezt csinálja a csapból is folyik, jól írta az 1-es.
Nekünk van a Balatonnál 2500 m2-es szőlőnk, 23 különböző gyümölcsfával, teljes felszereléssel, nyaralóval és féléve nem találok olyat, akire minden részesedés nélkül rábízhatnánk, tehát INGYEN. Eladni sajnálnánk, sok pénzünk és sok munkánk van benne és a gyerekünknek majd talán egyszer jó lesz, a hely miatt.
Szóval én nem nagyon hiszek ezekben a tanyasi fellángolásokban!
"Régen a legtöbben így éltek"...
Ez valójában nem igaz...
Régen is volt minden faluban ács, kőműves, vályogvető, asztalos, kőfaragó, kovács, kereskedő, állattartó, növénytermesztő, halász, mező őr, kanász, pásztor, kondás, pék, bognár, kádár, polgármester, ügyvéd, orvos, jogász, meg anyámkínja...
Olyan soha em volt, hogy mindenki önellátó volt... sőt közösségben élve pont hogy nincs is rá szükség, hogy bárki önellátó legyen... ez egy tipikusan modern kitaláció... egy jópofa marhaság, amivel lehet etetni a népet.
Az aki "önellátó" az valójában hiányt kell szenvedjen rengeteg dologból... nem létezik önellátás abban a "romantikus" formában, ahogy azt manapság sokan állítják.
Nos, nagyszüleim faluról költöztek kisvárosba. Akkoriban a többség munka után is foglalkozott az állatokkal, meg ment a kertbe. Nem teljes önellátásra kell gondolni, olyat senki nem csinált. De alig volt olyan, aki ne nevelt volna disznókat.
De ez felénk így volt, nem mondtam hogy általánosan is. Azonban azt sem feltételezem, hogy mostanában a többség még munka után otthon így elvégez. Sem városban, sem falun.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!