Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Döntés képtelen vagyok....

Döntés képtelen vagyok. Kolesz vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Ősztől egyetemre megyek és már régóta tervezzük a barátnőimmel, hogy közösen laknánk kintlakásba. De én most valahogy úgy érzem, hogy ki kellene probálnom a koleszt is, de a barátaim nem akarnak oda jönni.

Nem szeretnék elszakadni tőlük, részben én is szeretnék albérletbe menni, de teljesen összezavarodtam.

Melyik jobb, kolesz vagy albérlet?


2010. júl. 16. 10:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kollégium! Sokmindenből kimarad, aki nem koleszos!
2010. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A koli egy élő információhalmaz. :) Ott van kész először a puska, ott vannak meg először a zh kérdések. És a bulik... Élénken bennem élnek a kolis évek, semmiért nem adnám... Az albisok is sokat voltak bent - irigykedve... A további életedre is pozitív hogy megtanulsz alkalmazkodni, zajban tanulni, és tolerálni.
2010. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a személyiséged. Én voltam koleszos 5 éveg (gimi és egy év egyetem), volt jópár szobatársam.

A legfontosabbak a szobatársak, ha rossz a közösség, az eléggé lehúzó tud lenni, de ha jókat fogsz ki, akkor szuper. Sajnos ezt előre nem lehet tudni, és az sem biztos, hogy a barátnőiddel jó lenne együtt élni, mert ebben az esetben a barátságnál sokkal többet számít, hogy alkalmazkodni tudjatok egymáshoz.

Koleszben helyben vannak a bulik, össze tudsz ülni az évfolyamtársaiddal tanulni, minden infót azonnal megkapsz és van egy csomó olyan lehetőség, ami csak koleszosoknak jár. És persze olcsóbb.

Albérletben nyugisabban vagytok, nem von el semmi a tanulástól, nincsenek bulik, stb. De általában többet kell utaznod, és jóval drágább.

Miért nem akarnak koliba menni a barátnőid? Már csak azért is meggondolandó a dolog, mert ha egy szobába mentek, ugyanolyan, mnint az albérlet, a koli előnyeivel, csak lényegesen olcsóbb - amit hó végén érzékeltek nagyon, illetve a szüleid pénztárcája.

2010. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

KOLLÉGIUM!!!!!!!!!!eszedbe ne jusson kihagyni, mert megcsíplek ;)

És tényleg tudsz változtatni, ha nem jön be!

(Én Kaposváron voltam 3 évig és életem meghatározó 3 éve volt)

KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM KOLLÉGIUM

:):):)

2010. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerencséd egy totál lepukkant kollégiumba kerülsz. Amúgy, ha alakulnak barátságok bejárhattok a koliba bulizni meg lógni, de a nyugodt főzést, mosást, alvást, tanulást amikor csak vágytok rá nem überelik a spontán bulik, miközben egy olyan szobában laktok, ahol átestek egymáson.
2010. júl. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
albérlet egyértelműen.
2010. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

3 évet laktam kollégiumban eddig. Ha lenne pénzem,jövőre már albérletbe mennék. Ha dönthetsz, akkor albérlet.


A kollégiumban van egy kicsi szoba, abban laktunk hárman. Szintenként közös zuhanyzó. Szintenként közös konyha - szerencsés esetben használható. Össze sem hasonlítható azzal, amikor hárman osztoztok egy konyhán-fürdőszobán, közben mindenkinek saját íróasztala van (ja mert nálunk úgy gondolták a nagyokosok, hogy három emberre két íróasztal pont elég).

2010. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!