Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Döntés képtelen vagyok....

Döntés képtelen vagyok. Kolesz vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Ősztől egyetemre megyek és már régóta tervezzük a barátnőimmel, hogy közösen laknánk kintlakásba. De én most valahogy úgy érzem, hogy ki kellene probálnom a koleszt is, de a barátaim nem akarnak oda jönni.

Nem szeretnék elszakadni tőlük, részben én is szeretnék albérletbe menni, de teljesen összezavarodtam.

Melyik jobb, kolesz vagy albérlet?


2010. júl. 16. 10:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
74%
Én mondjuk az albérletre szavazok, ha a barátaiddal közösen vesztek ki egyet. Az úgy nagyon buli :)
2010. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged kolira, én inkább arra szavazok...Biztos jó buli, én tutira kipróbálnám, és sajnálom, hogy anno nekem erre nem volt lehetőségem.

Ott is találhatsz életre szóló barátságokat...no meg ,attól még lóghatsz együtt a mostani barátnőiddel is.

Jah és ha mégsem tetszik a koli, akkor még mindig összeköltözhetsz albérletbe a csajokkal. De szerintem a kolesz költséghatékonyabb is!

2010. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A koleszban több a "Vadállat". Viszont szerintem sokkal jobb, mint az albérlet :)
2010. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kolesz nagyobb buli, nagyobb a társaság, több a spontán buli, olyan mint egy permanens nyári tábor.Annak minden előnyével és hátrányával együtt.A dolgok középpontjában vagy.


Nekem életem legjobb 3 éve volt a májam fele akkor semmisült meg:)


Szerintem Egyértelű Kolesz.

2010. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
szerintem albérlet...cool ha haverokkal együtt laksz...én már kipróbáltam..csak arra figyelj hogy ne a nappaliban sexelj a barátnőddel ha felmegy hozzátok mert lekamerázhatnak...(velem megtörtént...:D)
2010. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
61%

Ha tanulni is szeretnél, akkor az albérletet javasolom. Persze attól függ, hogy mennyire zavaró tényező számodra a kevésbé nyugodt környezet. Nekem két lányom közül az egyik albérletes a másik koleszos. Mind a kettő más-más természetű. Az albérletes középiskolában koleszos volt,Ő jobban tud azóta az albérletben tanulni. Az évfolyamtársaival így is tud kapcsolatot tartani.

A másik leányom, aki koleszos nagyon jó (drága) kollégiumban lakik, ahol azért a lakók fegyelmezettebbek.

A döntés tudom, hogy nehéz, de mindig lehet változtatni.

2010. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen típus vagy. Másrészt az sem mindegy a koli milyen állapotban van. Ha modernebb, akkor már a szobákhoz jár külön fürdőszoba, de a bnőméknek nagyon igénytelen volt, Egy szinte egy zuhanyzó jutott, és mindig banzáj volt náluk. Ő pl lejárt a pincébe tanulni. Úgyhogy ha inkább tanulni szeretnél, meg nyugalmasabb életet, akkor az albérletet ajánlom. Ha pedig nem zavarnak a kolis dolgok, akkor irány oda! :)
2010. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ofília ***** válasza:
Mindenek előtt nézz a pénztárcádba.Gondold végig,aztán vedd alapul,hogy egy albérletben hajlamosabb az ember a hanyagságra "elzűllésre",mint egy koleszben.Valamint,hogy ha segítségre van szükséged akkor melyik helyen jutsz hozzá inkább.Aztán nem utolsó sorban azon is agyalj,hogy hol van több ismerősöd,hol jobb a környezet.
2010. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ofília ***** válasza:
És hozzá tenném még azt is,hogy nem feltétlen jobb tanulás szempontjából az albérlet,mert ha elviszi az egész pénzed és ezen kattogsz majd akkor nem jobb,Azt is értem,hogy itt sokan olyan véleménnyel vannak koleszról,hogy sok a buli mozgalmas élet stb.De éppen ez a szép benne és oké,hogy sokszor bele visznek a hülyeségbe (mondjuk csak azt aki akarja is,mert mindenhez két ember kell)! és ez lehet sokszor sok problémát fog szülni,mert fáradt leszel másnap tanulni stb DE...ugyanakkor azt is vedd alapul,hogy a koleszból kevés az az ember aki azt mondja áh holnaptól befejezem,nem jövök suliba!Albérletben ezt könyebb "elérned".Szóval persze visz magával a tömeg a hülyeségbe,DE még ha nyögve nyögve is....közösen átvergődtök a sulin is.Nem fogod abba hagyni azért,mert az lesz,hogy muszáj hiszen fizetni kell az albérletet valamiből így lesz belőled egy mekis melós és ott is ragadsz.ÉS nem lesz,hogy úgy döntesz abba hagyod,mert a tömeg abban is visz magával és ha csípni fognak nem akarnak megválni majd tőled! ;)KOLESZ!
2010. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ofília ***** válasza:
Tiszta Columbo vagyok ...: Éssss még valami! Gondolkoztál már rajta,hogy a barátnőid miért akarnak ennyire külön felnőttesen élni és nem a koleszban amit minden diák csíp hisz ez nem maradhat ki a sulis évekből? :) Talán nekik nem is a suli a legfontosabb...ne hagyd magad hülyeségbe rángatni!Ne miattuk menj albiba és ne miattunk menj koleszba!Azt tedd ami szerinted a te érdekeidet szolgálja.
2010. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!