Mindig lecsapja a villanyórát a feszültség, ha egyszerre sokféle elektromos keszüléket használunk a lakásban. Visszakapcsoltam és láttam hogy nagyon gyorsan pörög és meleg is. Hol lehet kapni olyan villanyórát ami lassabban pörög?
Vicces a kérdésed! :D
Akkor fog lassabban pörögni, ha kisebb lesz az egyidejű áramfelvétel. Magyarul: egyszerre kevesebb (kisebb teljesítményű) fogyasztó üzemel.
Ha nektek ekkora áramra (teljesítményfelvételre) van szükségetek, akkor a villanyórát kell cseréltetni nagyobb áramfelvételűre ("nagyobb amperosra"). Kérdés, hogy az utcai vezetékről a lakásotokhoz/házatokhoz húzott elektromos vezeték elbírja-e a nagyobb áramot? Ha igen, akkor csak az órát kell cserélni, ha nem, akkor az utcai vezetéktől a villanyóráig menő vezetéket is. Persze mindennek ára van.
Úgy tudom, 32 amperos villanyóráig csinálják meg viszonylag egyszerűen és olcsón (100-150e Ft-os olcsóságra gondolj!) a villanyóra cserét. Utána már minden drágább. De talán nemrég változtak az ezzel kapcsolatos szabályok, szóval ennek kérdezz utána.
Mivel minden ilyen átalakításnak az eredője az áramszolgáltató, ezért először olvasd le (vagy tudakold meg), hány amperos a villanyórád, aztán kérdezd meg az áramszolgáltatót, hogy mennyibe kerülne a csere. Hogy mekkorára érdemes cserélni, annak eldöntésében villanyszerelő segíthet. Vannak nekik regisztrált villanyszerelőik, akik jogosultak az ő nevükben ügyködni, ők viszont minden kiszállásért kőkeményen fizettetnek. Viszont amit ők mondanak, az az áramszolgáltató hivatalos álláspontjának tekintendő.
Nem a villanyórát csapja le és nem a feszültség, más minden stimmel.
Nem az a baj hogy gyorsan forog, hanem hogy annyi a fogyasztás, amitől gyorsan forog. A biztosíték gyenge, nagyobb leágazást csak a szolgáltatónál rendelhetsz.
Édes jó istenem! Ez komoly?
Azért csapja le a biztosítékot, mert túl nagy a bekapcsolt fogyasztók összteljesítménye. A fogyasztásmérő meg azért pörög annyira, mert sok áramot használsz.
A villanyóra nem a tiéd, azt megbontanod nem szabad, a szolgáltató tulajdonában lévő megszakítókat sem.
A villany nem játék! A buherálás valakinek az életébe kerülhet.
Ha nem tudtok lemondani arról, hogy minden egyszerre menjen, akkor kell egy olyan szerelőt keresni, aki szerződött az áramszolgáltatóval.
Meg kell nézni, mennyi teljesítmény áll rendelkezésre. Ha jól tudom 30 kW adható.
Ha kevesebb van, akkor kérni lehet az áramszolgáltatótól a bővítést.
De ezzel csak annyi fog változni, hogy a kismegszakító nem old le. A villanyóra ugyanúgy fog pörögni.
Ez a beavatkozás sem csak leszerelem, felszerelem, csókolom.
Tüzetesen át kell vizsgálni az ÖSSZES vezetéket, az összes csatlakozó aljzatot stb.
Egyáltalán a hálózat megfelelő-e.
Aha, hát a panelokat a 70-es-80-as években építették, a fűtés távfűtés volt, a tűzhely pedig gáz. A villanyvezetéket és villanyórát csak világításra + hűtőre + mosógépre + hajszárítóra tervezték.
Most ha a fűtés meg a tűzhely is villany - nem látom be, miért, mert így sokkal drágább, esetleg kényelmesebb, hogy 3 szolgáltató helyett csak 1 van -, akkor más villanyhálózat és villanyóra kell.
Biztos több TV meg számítógép is megy, meg töltitek közben a telefonokat.
Esetleg amíg úgyis mos-főz a lakó, nem kéne bent menjen 2 számítógép, meg 2 TV (úgyse nézi), az sokat segít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!