Milyen fúró csavarozót érdemes otthoni barkácsolásra?
Fúró csavarozót szeretnék vásárolni, csak nem tudom hány V-os kellene. Ház körüli munkákhoz szeretném. Pl.: jövöre kút tetejét felujítani(tudom nem nagy munka), pajta helyére új táróló építése, meg éppen ami tennivaló akad.
Érdemes gépszettet vásárolnom ezekhez a munkákhoz? (fúró-csavarozó(eléfúrni) és ütvecsavarozó(csavarozni) Vagy ennyi munkához elég 1 gép is?
Gépszett pl .: [link]
Fúró-csavarbehajtó: [link]
Metabonál az aksira is 3év garancia van. Asztalos ismerősöm ajánlotta.
Vagy esetleg egy nehezebb 18V-os készülék lenne jó?
Egyik kollégám kofferos,2 akkumulátoros Milwaukee-t vett 50-ért.Elmondása szerint az egész tető felújítást egy akksival megoldotta.Fémipari cégnél amit láttam többségben voltak a Milwaukee-k,a Bosch-okkal szemben.Szervizben amit láttam Milwaukee,és AEG volt.
"Vándor szerelőknél" szinte csak Makita,és AEG.
Ha már ennyi pénzt rászánsz,én azt mondom Milwaukee,AEG,vagy Makita.
Az előttem szólóval csak részben értek egyet!
Tényleg nagyon jónak tűnnek a csavarozó gépek,vagy sima fúróval fúrsz elő,és Reisser csavart behajtasz vele,de nem húzhatod örökké magaddal a 100 méter 230V-os kábelt a tetőre.
Ha jól tudom a mostani Li-On akkus csavarbehajtóknak nincs memória effektusa,ezért nem kell örökké fullra lemeríteni,majd feltölteni,akkor használod amikor akarod,és erősebbek is az előző Ni-Cd generációnál tudtommal...
Az Aldiban vettem tíz évvel ezelőtt egy 18 V-os hatlövetű gépet akciósan nyolcezerért, 3 év garival. Nos azóta is működik, csak sűrűbben kell tölteni.
Hogy miért volt olcsóbb? Nos kifutó széria volt a tokmány miatt, ugyanis kulcsos, nem gyors-záras.
Tizennégy évvel ezelőtt vettem a Metroban egy 15 V-os, angol gyártmányú csavarbehajtót, gyorstokmányost. a mai napig jó, és ugyanaz az aksija. kicsit nehéz, de sokat bír. előfordult, hogy ősztöl tavaszig nem használtam, töltve sem volt, és öt hónap állás után gyönyörűen fúrt.
Az aldis Workzone sokat bír, elég egy gép is.
(mi az az ütvecsavarozó?)
2 teljesen jól leírt mindent.
A feszültségszint növelésével a tárolható teljesítmény is nő, ez az előnye. A Metabó főleg faipari gépeket gyárt, a fúrók és csavarbehajtók tokmánya simán erővel húzható csak meg, így bizonyos esetekben (fúró szorulás, akadás) könnyen fellazul kitekeredik. Ezzel szemben a makita és millvaukee tokmánya racsnis és ez miatt sokkal jobban tartanak; ezt tapasztaltam, van összehasonlítási alapom.
Én egy két aksis gépet ajánlanék ami elég erős(Nm), és persze Li-Ion aksist. Ha jó gépet nézel sztem elég 1 is. Túl nagy akksit ne vegyél, mert sokáig tartani nehéz, jobb a 2 aksit cserélni.
Ilyent használok 5 éve a gyárban és ipari szinten:
Lidl-nél szerettem volna venni én is . de mire odaértem (7óra) arra elvittêk mind.
A Milwoukee tényleg 1.4kg ?
A Millwokee-nak tényleg megvan a súlya. Több a fém része. Ezért jobb kisebb akkuval. De egy 4Ah akkunak is van bőven súlya. Egész napra nehéz.
A Li-Ion akkuknál a mély merülést mindig elektronika vigyázza ami bele van építve, így nem dögleszthető ki. Ezért van az, hogy egyszer csak kikapcsol és megáll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!