Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv, lelkes barkácsolók!...

Üdv, lelkes barkácsolók! Elhatároztam, hogy építek egy macskaházat. Segítenél?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyet szeretnék! Mi kell hozzá?


2014. okt. 5. 20:03
 1/7 kovpet ***** válasza:
100%
Én OSB-ből csinálnám. Az olcsó és strapabíró. Igaz, kicsit kevésbé esztétikus. Kell a lemez, csavar, csavarhúzó és mondjuk dekopír fűrész. Meg ha le akarod festeni, akkor ahhoz az anyag meg ecset.
2014. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én cseréplécből csinálnám a vázat,csavarozva. Rá a tüzépen keresnék osztályos lambériát,amit szögelnék.
2014. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnehezebb dolog olyan macskát beszerezni, ami hajlandó belemenni.

Földön lévő, zárt, nagy méretű doboz, ez három olyan dolog, amit a macskák nem kedvelnek. Ha télen nagy hidegben kizárod őket, és a szomszédoknál sem tudnak behúzódni valami padlásra, akkor esetleg bemennek.

Nem azt mondom, hogy még véletlenül sem mennek bele normál körülmények között, de hogy nem fogják rendszeresen használni, abban teljesen biztos lehetsz.

2014. okt. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem azért kell, mert kiengedjük a hidegbe, télen, hanem azért mert benn is szeret mindenbe belebújni. Élvezi ,ha bujkálhat, mi úgy vettük észre. De lehet, hogy igazad van.
2014. okt. 10. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, az én macskáim is mindenbe belefekszenek, amibe legalább félig-meddig beleférnek. Amint leteszek egy dobozt, még el sem engedtem, de már benne fekszik egy vagy két macska...

Viszont egy ilyen nagy méretű dolgot nem kedvelnének.

Néhány alkalommal esetleg belemennének, az újdonság varázsa náluk is műxik, de nem találnák lakályosnak.

Általában ami a földön vagy alacsonyan van, annak vagy a tetejének, vagy az egyik oldalának teljesen nyitottnak kell lenni, hogy ha megijednek, azonnal ugorhassanak. Magasan vagy zárt helyen lévő (azaz ellenségbiztos) helyeken ez nem olyan fontos. De ott se legyen nagy, mert mivel bent nem táncmulatságokat akarnak rendezni, ezért azt szeretik, amiben csaképp elférnek. Pl. egy diszperzites vödörbe belegombolyítja magát egy felnőtt macska, vagy egy alig szélesebb, alacsony szélű papírdobozba két felnőtt macska, úgy, hogy a fele mindkettőnek lelóg.

2014. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Helló. Óóó a kis édesek , de helyesek lehetnek a papírdobozból kilógó cicák. :D Egyébként én sem nagyra gondoltam, hanem csak olyanra , amiben épp elfér. Viszont az érdekelne, hogy hogyan csinálták meg a széleit és a tetejét olyan szépre. Vajon kézzel faraghatták az egymáshoz illő darabokat?
2014. okt. 10. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, amit kérdezel:

Semmi különleges faragás nem volt, csak egymásra szögelték a sima deszkákat. (A dolog neve nem jut eszembe.)

Úgy képzeld el, hogy a függőleges tartóra felütöd az alsó deszkát. Aztán a következőt úgy teszed, hogy a deszka felső széle a függőleges fára ér, az alsó meg rátakar az alsó deszkára. És így tovább.

A tető szintén így készült, csak ott a deszkákat úgy vágták, hogy a két oldaluk nem párhuzamos, de ennek nincs jelentősége.

2014. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!