Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » STÉG ÉPÍTÉS? 4 akácoszlop...

STÉG ÉPÍTÉS? 4 akácoszlop leütéséhez kéne elméleti segítség.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

EGy barátom egy holtág mellett szerzett egy telket. Elég meredek a part, és nádas is van.A kérdés: hogyan lehet kiszámolni, megsaccolni egy 2x3 m-es stég 4 sarkánál a leütendő akác oszlopok hosszát, ( mennyit megy a talajba kb, ilyesmi) , illetve milyen praktika segítségével lehet leütni az oszlopot ott, ahol nyakig ér a víz, és az oszlop valószínűleg 1-1.5 m -el feljebb áll...csónak nincs...És ha sikerül is, hogyan lehet függőlegesen tartani, pontosan a helyén, hogy a lágy víz alatti talajban leütés közben ne vándoroljon el a helyéről? Ügyes kezűek lennénk, csak jó ötletek kellenek még a számunkra ismeretlen terepen...

Nagyon kíváncsian várom az okos hozzászólásokat, hátha lesz megoldás! :D


2013. máj. 7. 16:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok Urak! ( remélem az álnevek miatt nem tévedek nagyot...:DD )

Köszönöm a korrekt, konkrét ötleteket. A vas hordós megoldás, MÉH telepről érdekes, új megvilágítás. Utánanézek. hordókat a vaterán néztünk anno, éls drága volt. De az úszó nem lenne rossz. Köré meg le lehet ütni az oszlopokat... :D hegyezve, olajozva vannak, a pörkölés szintén új infó, és hálásan köszönöm!

MÉg filózunk rajta, és folyik a tervezés...

A linkeket is köszönöm, megnézzük majd a másik gépen, ez nem vinné szerintem...

:)

2013. máj. 9. 12:06
 12/15 A kérdező kommentje:

Néztem, és tényleg 2500-ért ( talán alkudható ) találtam hordót. Kérdésem akkor szerintetek ( mert a haverom szerint is, és én is úgy számoltam) hogy ha 6 elég lenne 1 tonnára, akkor nekünk a 2x3 m alá untig elkég lenne a 4 db is, nem?

Mert akkor a már szintén meglévő fedélzet alá ( műanyag raklapok, japán, és nem rothad...) hegesztünk egy keretet MÉHes zártszelvényből, és meg is van. esetleg a meglévő akácoszloppal rögzítjük a parthoz, vagy akár a vízbe is, onnan már le leteh ütni őket, és vlm csúszómegoldással a vízszintemelkedést is követné... hmm? :D

2013. máj. 9. 12:28
 13/15 gomzoli ***** válasza:

Ez így már egész jó elképzelés! Ha több hordó van alatta, kevésbé billegős, stabilabb. Ha a sarkaihoz hegesztetek egy-egy tágas "fület", és az oszlopok ezeken keresztül vannak leverve, akkor a függőleges mozgathatóság (vízszintingadozás) meg is oldódik, de oldalirányban rögzítve van. A bejárót én így oldanám meg:

A parton leásnék két masszív, rövid oszlopot (elég, ha fél méter magas), egymástól 80 centire, a parttal párhuzamosan. Ezeket átfúrnám, és egy erős fémtengelyt rögzítenék közéjük. Készítenék egy 60 centi széles pallót, úgy, mint a létrát: két hosszú erős száron keresztbe deszkázva. E pallónak a két szélső szárát kis túlhagyással csinálnám, és eztán azokat is átfúrnám, és a két földbe rögzített oszlop közé illeszteném, hogy az azokon lévő furatok és a palló szárain lévő furaton egybeessenek, ezután tolnám át az egészen a fémtengelyt. A palló a stéghez nem lenne rögzítve, csak ráfektetve a belső vége. Így tudná követni a stég magasságváltozásait.

Ha nagyon meredek a part és a palló, akkor arra keresztben létra- vagy lépcsőfokszerűen rá lehet csavarozni léceket 30-40 centinként.

2013. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, az elképzelés hasonló, én a stéghez is rögzítettem volna, de valójában tényleg 1xűbb így. A parton lévőnél pedig mindkét oszlophoz 1-1 "tengelyt" csináltam volna, eggyel nehezebb lesz, viszont összeköti őket, így stabilabb.

Jogos. Nemrég voltunk kinn körülnézni, hát k... magas volt épp a víz, a szomszéd stégje, amiről csak lefekve értük el a vizet, most alig 20 cm-re volt a víztől... Legalább látjuk, hogy milyen határok közt mozog a víz...


Köszönöm még1x a hozzászólásokat, segítséget. ha sikerül idén összerakni, és nem törlődik a kérdés, megírom a tapasztalataim, hátha mások is okulnak belőle! Sziasztok!

2013. máj. 14. 18:48
 15/15 Escate válasza:
Szia! Érdekelne, sikerült-e megépíteni a stéget és hogyan? Én is hasonló projektben vagyok épp, csak 2m mély a víz és egy 110m-es bejáró vezet ki a nádason át a stégig (az is elég romon). Előre is köszi!
2014. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!