Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülne egy vízteres...

Vico83 kérdése:

Mennyibe kerülne egy vízteres kandalló beszerelése, fűtésrendszerrel?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyibe kerülne egy ilyen rendszer kiépítése (kb: 80m2, egyszintes háznál), radiátorokkal (6db), csövekkel, tartozékokkal, tervezéssel?

A nyitott, vagy a zárt rendszerű megoldás az olcsóbb, mi a különbség köztük?


2013. márc. 24. 21:34
 1/4 MókaViki válasza:
Mi 2012 októberében csináltattunk vízteres kandallót 4 db radiátorral fűtésszereléssel. A kandalló sarkban van a nappaliban a középső szinten, itt van még egy radiátor, az alsószinten mégegy és a tetőtérben a két kisszobában 1-1db. nekünk 3 szintes a ház, kicsi alapterületű- összesen kb. 100m2. 1.400.000 ben állt meg a vége- ebben még a kéményünk újrabélelése is benne van ami 189.000- volt. A nyitott és a zártrendszer közötti különbség, hogy a nyitottnál kell egy tágulási tartály a padlásra a zárt nem kell. Szerepe az hogy ha túlmelegszik a rendszer akkor a nyitottnál a tartályban lévő víz lehűti a rendszert a túlmelegedés és robbanás ellen. A zártnál a túlmelegedés esetén van egy kivezető cső az udvarra ahol kinyomja a vízet a rendszerből és újra kell tölteni a rendszert ez esetben. Nálunk nem fért volna el a padláson egy ekkora tartály mert be van építve a tetőtér így maradt a zártrendszerű megoldás. Remélem tudtam segíteni.
2013. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit drága...ez beépített kandalló(esetleg burkolt)vagy kályhakandalló?
2013. márc. 25. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Kijavítanám az 1. t a zárt rendszernél is van tágulási tartály.És én nem így külömböztetném meg a rendszereket hanem van a gravitációs rendszerű ami azt jelenti hogy vastagabb csövekből építik ki és keringető szivattyú nélkül is működik.És van a nem gravitációs egyébként zárt rendszerűnek mondott fajta ami csak keringető szivattyúval működik és áramszünet esetén nincs fűtésed és felforrhat a víz a kandallóban.Nekem az úgy nevezett zárt rendszerű van keringetővel csak átalakítottam nyitott rendszerűvé miután a bátyámnál az ilyen rendszernél áramszünetkor felrobbant a kazán mert a lefújó szelep hibás volt és el felejtett kinyitni.A kazán kirepült az udvarra tokostól tépve ki a kazánkáz ajtaját.Ezután kérdeztem meg a szerelőt hogy ha a padláson helyezem el a nyitott tágulásit működik e a rendszer.Azt mondta igen csak legyen vagy 40 literes a tartály hogy a víz súlya csináljon egy kis nyomást a rendszerben így hatékonyabban működik.Áramszünet esetén nálam is felforrhat a víz a kazánban de legfeljebb bugyog a víz a padláson fel nem robbanhat.Kicsit el tértem a lényegtől bocs.
2013. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 adathor válasza:

1,4 milla? A gázt is ennyiért vezetnék be egy 100m2-es házba!

Azt hittem a gáztól csak olcsóbb lehetnek ezek az alternativák...

2013. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!