Az ion kazánnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
megéri telepíteni? gáz-fűtésre nincs lehetőségem, fás vízkörös rendszerem van, a fás kazán mellé kellene valami elektromos rásegítés.
hú de bonyolult számolások repkednek itt! mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat. :) Én úgy számoltam, h 5 kw* napi 4 órás üzemidő (ezen kívül napi 4 órás fa rásegítés)*7 napon át * 4 hét * 50 Ft árral= 1 hónap költsége = 28.000 Ft/hónap. Új nyílászárókat vettem alapul, és azt h reggel 7 és este 6 között nincs otthon senki, miért is menne feles legesen a fűtés...?
azt leszámítva hogy csaló e az említett cég, maga a technológia (ami a galan 5 kw-os kazán) életképes?
5 kW-nál ez nem biztos...
Egy 22 fokos házat napközben sem engednék 20 alá, max egy hetes kiruccanásra, de akkor is 15-17 lenne a min, és 24 órával visszaérkezés előtt kezdeném a fölfűtést.
A Muzsiketi Kft. ügyvezetőjeként, nem hagyhatom szó nélkül a fentebb leírtakat!
Cégünk a gyár hivatalos képviseleteként működik magyarországon, az eddig közel 100db. eladott kazán azért igazolja a termék létjogosultságát.
A honlapunk főoldalán említett számítási példa pedig természetesen figyelemfelkeltés célját szolgálja, de azon esetben hozható a gyári fogyasztási adat. Valóban ritka a jól szigetelt ingatlan, de vásárlóink visszajelzései alapján bátran állíthatom, hogy gazdaságosan lehet üzemeltetni az ion kazánt.
Az itt vázolt számítási példák pedig nevetségesek.
Miért menne a nap 24 órájában a kazán megfelelő méretezés esetén?
Milyen épületnek van 24 órás fűtésigénye?!
Az épület fűtés igényén belül, ami szigeteltség függvénye, általában 8-12 óra, is ki bekapcsolgat a kazán, tehát azon belül is 30-50%-ot működik, ráadásul mivel az áramfelvétel a fűtési ciklusban folyamatosan változik, ahogy nő a viz hőmérséklete, változik az ellenállása, és a fűtési ciklus végére kb. 60 foknál veszi csak fel névleges teljesítményét a kazán.
Persze megértjük a kétkedőket, mert nálunk ismeretlen ez a technika, de alaptalanul vádaskodni, tapasztalatok és megfelelő tudás hiányában elég csúnya dolog.
Az, aki meg tudott magyarországon 41ezerért 5kw-os kazánt vásárolni, kérem jelentkezzen.
A kérdezőnek pedig üzenem, hogy a kazánhoz megvásárolható vezérlő panelen, heti programban megadható, melyik nap mikor kezdjen el fűteni ,meddig fűtsön stb. sokan használják e célra is kazánjainkat, az épület hőn tartására, de tökéletes megoldás egyedüli központi fűtés kazánnak is.
S még ha napi 4 órás üzemidőt is szeretné járatni a kazánt, akkor se számoljon óránként 5kw-al.
Szállítási határidő pedig az előleg befizetésétől számított 1 nap általában. Előleget pedig nem minden partnerünk kér, azt is csak azért, hogy ne utaztassuk esetleg feleslegesen a kazánokat szerte az országban saját költségen, azaz azzal a vásárló úgymond nyomatékosítja megrendelését, melyről természetesen hivatalos áfás számlát állítunk ki. Nálunk illetve több területi képviseletünknél pedig, rendszerint, készpénzért azonnal készletről is vásárolhatóak kazánok.
"Milyen épületnek van 24 órás fűtésigénye?!"
Mindegyiknek.
21-edik század van, napjainkban már meglehetősen jogos az az igény, hogy egy helyiség hőmérsékletét állandó értéken tartsuk, ne pedig elavult on-off szabályzással akár 2-3 fokos hőingadozással próbáljuk tartani.
Miután a hőmozgás hajtóereje a hőmérséklet különbség, ami egy fűtési szezonnak a java részében a nap 24 órájában fönt áll, ezért az épület folyamatosan veszít hőt. Így ha állandó hőmérsékletet akarunk tartani, akkor a hőveszteséget folyamatosan pótolni kell. Nem véletlen, hogy a gázkazánoknál is törekednek arra, hogy minél alacsonyabb szintig le tudják vinni a teljesítményt, mert a folyamatos hőveszteség folyamatos pótlásához aránylag kicsi teljesítmény kell. Ebben ha jól tudom jelenleg az Ariston a rekorder 10-100%-kal. Gázkazánnál ez hatalmas kihívás, egy elektromos kazánnál egyszerű fázishasítással (mint pl a dimmeres fényerőszabályzók) gond nélkül lehet 0-100%-ot állítani.
"Miért menne a nap 24 órájában a kazán megfelelő méretezés esetén?"
Mert így lesz a lehető legkomfortosabb a fűtés. Az elektromos fűtéseknek pont ez lenne az előnyük, hogy 0-100%-ban tudnak modulálni.
"Persze megértjük a kétkedőket, mert nálunk ismeretlen ez a technika..."
A fent leírtak függetlenek a fűtés technológiájától. Energia elvész (hűl a ház) azt pótolni kell (megy a kazán). És itt most teljesen mindegy, hogy gázt, fát vagy szenet, esetleg olajat égetünk, a napot gyűjtjük be, vagy a szelet fogjuk be, vagy villannyal fűtünk. Ha az ingatlan 4 kW (kJ/s) hőt veszít folyamatosan, akkor 4 kW-tal kell mennie a kazánnak.
Még ha valaki 24 órán keresztül folyamatosan fűt is, akkor sem megy folyamatosan a kazán, viszont ettől még fűtés van, ugyanis a keringtetés az "üresjárati" időben is biztosított, a vezérlőpanel vezérli a szivattyút is, illetve a beprogramozott hőmérséklet értékek (Tmin-Tmax), között tartja a fűtési rendszer vizhőmérsékletét.
Azaz anál gazdaságosabb az üzemeltetés minnél hamarabb eléri a Tmax értéket az egyik ciklusban, ez a kazán megfelelő méretezésétől függ az adott fűtésrendszerre és ingatlanra, aztán minnél több idő alatt esik vissza a keringetett viz hőfoka a Tmin értékre (ez az "üresjárati" idő), ez pedig legfőképp az épület szigeteltségétől (hőveszteségétől) függ. Ezért ajánljuk 40-60 fokos értékekre állítani ezt, a Tpump (szivattyu lekapcsolási hőmérséklete) értéket pedig 38 fokra állítani, azaz legalább két fokkal Tmin érték alá. Ez azt jelenti, hogy 1 órán belül 30-50%-ot megy a kazán, ismétlem, megfelelő méretezés esetén, és a fűtési ciklusban sem megy végig teljes slunggal.
Aztán ha valaki ne adj isten mégsem fűtene a nap 24 órájában, én még mindig nem tudom ki fűt 24 órán keresztül egy nap, az nyugodtan bekötheti a vezérlőbe a termosztátját.
Hadd említsem csak meg legutóbbi visszajelzésünket, egy 9-es kazán 70m2-en, magyarországi viszonyokban átlagos szigeteltségű ingatlanban, a tavalyi áramdijjal számolva, fűtés mellett használati melegvizet is előállítva, állandó 22-23fokon tarva a hőmérsékletet, 38.000.-ft/hó, de a vásárló véleménye szerint, még kisérletezik kicsit a hőmérséklet értékekkel, emlitett Tmax-Tmin páros, és menni fog a fogyasztás még lejjebb is.
Sokan kiemelik pl., a sokkal jobb hőérzetet, a gázfűtéshez képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!