Az ion kazánnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
megéri telepíteni? gáz-fűtésre nincs lehetőségem, fás vízkörös rendszerem van, a fás kazán mellé kellene valami elektromos rásegítés.
A villanyfűtésnél nem létezik drágább.
Mindenesetre én magam is beraktam a kedvencek közé, mert ha viszik a gázórát (TIGÁZ-os vagyok, nem hinném, hogy kell magyaráznom a dolgot), akkor fél nap alatt simán lehet telepíteni, persze csak ideiglenesen...
A fent említett cég egy csaló, vigyázzatok velük, az eredeti ár ötszöröséért akarják eladni a kazánokat, előleget kérnek, aztán lehet, hogy árút nem is láttok tőlük, csak lehúzás az egész.
Ettől eltekintve az ionkazánok gazdaságosabb üzemelésűek a fűtőbetétes hagyományos elektromos kazánoknál.
Hogy jött ki? 1:Kiszámoltam, 2: kazánom kijelzőjéről lehet saccolni az aktuális teljesítményt.
Tudom, hogy milyenek a falazataim, nyílászáróm, födémem, ennek milyen a hőátbocsájtási tényezője. Ebből átlag hőmérsékletre számolva meg lehet mondani, hogy mennyi a FOLYAMATOS hőigény (teljesítmény), abból meg már simán lehet számolni a kWh-kat.
Amit ők az oldalon számolnak hibádzik:
"Vegyünk például egy 80 m2 alapterületű, 2,5 m magas lakást = 200 m3 fűtendő légtérrel. Ehhez az 5 kW-os névleges teljesítményű kazánt kell választanunk. Ha ez egy lakóépület, jól szigetelt (A+ osztály körüli)---(*1)---, a villamosenergia-fogyasztás a fűtési idényben (október 15 – április 15 -ig, napi 10 órás üzemidőt feltételezve---(*2)---, 50.-ft.-os kwh dijjal számolva), figyelembe véve az éghajlati viszonyokat, a várható fűtési költség: 1800 x 1.2 = 2160 kW/h fogyasztás x 50,- Ft = 108.000,- Ft költség.
Havi költség átlag: 18.000.-ft. "
*1: A+ azért elég ritka ma magyarországon, ezért az átlag olvasónak hamis eredményt ad a számítás. 80m2 átlag házra (B-D között valahol) olyan 10-15 kW-os kazán kell, ami a szezon átlagában olyan 5-10 kW átlagteljesítménnyel kell menjen FOLYAMATOSAN, ugyanis ez csak a folyamatos hőveszteség pótlását jelenti.
*2: Bátor feltételezés, lásd *1
Akkor számoljunk:
180 nap*24 óra*1,2 (gondolom hatásfok lenne, bár ez 83%, az oldal lényegesen többet ír, és a valóságban is többnek kéne lennie) *5kW*50Ft/kWh=1 296 000 Ft/ szezon, azaz /6: 216 eFt/hó
10 kW-ra ennek duplája.
Igazad van, ezek a kanizsaiak csalók, de az 1 700 000 Ft fűtés számla is egy baromság.
Az adott ingatlan éves elektromos fűtésszámlája nem lehet több mint 170.000 Ft.
#9 miért is??? Indokold!
Éves gázszámlában is kellemes összeg 80m2-re a 170eFt, nem hogy az 1J-ra fajlagosítva 4,5-5x drágább áramból...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!