Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Abroncsot használok a szoknyáh...

Abroncsot használok a szoknyához, de valami nem stimmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Épp készül egy jelmez: A szoknyája nem sokkal térd fölé ér. Mivel pedig azt szeretném, hogy elálljon, és nem temérdek sok anyagot szeretnék felhasználni (pl.: tüll, stb.), ezért az alsószoknyára abroncs anyagot varrtam... És itt jön a probléma: Két szinten (középen meg alul) varrtam fel egy karikányi abroncsot, azonban mikor felvettem, nem tartja meg olyan szép kerekded formában, hanem hullámzó formát vett fel, az alján meg felpöndörödik, így néhol befelé áll!
2012. márc. 2. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

- ha nem elég stabil drótból van az abroncs

- ha az anyag a varrás során valahol, esetleg több helyen is meghúzódott, egy kicsit megnyúlt,

- ha nem szabályos kerekbe lett szabva az alja, vagy nem pontosan annyit hajtottál vissza belőle a felvarrás során

Vagy egy kicsi hiba az egyikből, egy kicsi a másikból, a végeredmény lehet az általad írt.

2012. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bontsd le, kezdd újra a feltűzést, de először csak gombostűvel két oldalt, elől-középen és hátul középen. Majd két tűzés közötti részt is kb. a fele távnál feltűzni, így tovább. Mindig felezni a távolságot, akkor jobban látod, hogy biztosan nem lesz meghúzva az anyag, és látod rögtön az esését is. Majd férceld fel, és ha úgy is szépen néz ki, akkor varrd fel géppel. Kicsit macerás, de ha áll nem szépen, az egész addigi munkádat tönkre teheti.
2012. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jót írt. De ha két abroncsot varrtál fel,akkor először a felsőt varrd rá a szoknyára. Az alsónál pedig vigyázz,hogy a kettő közötti távolság ugyanannyi legyen. Ha eltér,akkor újra hullámos lesz,és felkap alul.
2012. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 3. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!