Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha mosóport használok, muszáj...

Ha mosóport használok, muszáj öblítőszert is?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 16:15
 1/6 anonim válasza:
Nem. Legtöbbször én sem teszek, pl. fehérneműhöz. Így is jó illatúak. Én akkor szoktam tenni, ha szeretném, hogy hosszabb ideig megmaradjon vminek az illata (színes ruhák, törölközők, ágyneműhuzatok).
2012. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Igen, mert különben a mosószer benne marad a ruhában, a víz önmagában azt nem öblíti ki. Persze nem foltokban marad rajta, de annyira igen, hogy allergiás vagy más bőrproblémákat okozzon, aki érzékeny rá.
2012. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Az öblítő nem csak azért kell, hogy illatos legyen a ruha.
2012. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem muszáj. Allergizálás miatt meg pláne nem :D Pont az öblítő az, amit képtelenség kimosni a ruhából. Plusz gusztustalanul trutyis és penészes lehet tőle a géped.

Ha normális mosószert veszel, ami rendesen feloldódik, azt ki lehet öblíteni. Én úgy szoktam, hogy minden mosás után ráteszek még egy öblítést. Így a ruháknak konkrétan semmilyen illatuk nincs - se mosószer, se öblítő. Sőt nem lesznek olyan pihepuhák se, mint azok, amiknek a szálain rajta ül az öblítő. Viszont cserébe természetesek és valóban nem allergizálnak. Nincs is mivel.

Persze ezt gagyi mosóporral nem lehet megcsinálni, az beül a ruhába és sehogy nem jön ki belőle. De mondjuk ha nem veszel öblítőt, akkor azt a plusz pénzt rászánhatod egy normális mosóporra.

2012. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Hm, egyik barátom vegyész, és Ő azt mondta, hogy valójában az öblítő arra van, hogy semlegesítse a mosóport. Tehát, a mosópor irritálná a bőröd, de az öblítő kimossa rendesen a ruhákból és semlegesíti a mosóport.


Persze, valójában senki sem tudja, hogy a mai öblítők milyen célra is készülnek..

2012. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lenne szükség öblítőre.

Súlyosan szennyezi a környezetet, ráadásul a törölközők nedvszívóképessége is csökken, mert az öblítő bevonja a szálakat.


Ez az öblítő mánia is csak egy modernkori baromság, mint a hüvelyöblítés!

2013. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!