Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Honnan tudjam, h jó a mosószer...

Honnan tudjam, h jó a mosószer, amit használok? És mennyit kell egy adag ruhához önteni?

Figyelt kérdés
Most vettem Bonux mosóport, és úgy látom, nem igazán habzik. De az is lehet, h keveset öntöttem, mert nincs olyan kis mérőpoharam. Egy fél vajkrémesdoboznyit (250 grammos) öntöttem bele és 2 kupak öblítőt. Szerintetek így jó?
2010. okt. 17. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha habzana elég baj lenne, amúgy ha egy 250 g-os vajkrém dobozával beletettél, akkor min az előírt adag 3szorosát sikerült beletegyed, a szükséges adagnak meg legalább 5-6 szorosát...


az öblítő is rengeteg, még akkor is, ha nem koncentrátum, de ha koncentrátum, akkor még foltot is fog hagyni a sötétebb ruháidon: ha használok öblítőt, akkro max egy fél kupakot teszek bele...bőven elég...ha kis 20 %-os ecetet teszel mellé, akkor meg akár 1/4 kupaknyi is elég ;)

2010. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az egész dobozzal, hanem felével, vagy inkább 1/3-ával, mert nem öntöttem mindet bele, amit kivittem.


Az öblítő koncentrátum, de mikor hígítva öntöttem, vízzel felöntve, semmi illata nem volt a ruháknak. Ez egy nagy üzemi mosógép, koliban van, nagyon sok vizet használ, eltűnik benne az a kis kupak öblítő.


Ecetet teszel az öblítő mellé??? Nem lesz büdös a ruha? Mármint ecetszagú?

2010. okt. 17. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

most mostál először egyedül? mire ez a nagy bizonytalanság???


mérőpohárnak jó lesz egy joghurtospohár, azt félig tedd mosóporral.

öblítőből szintén ennyi.


nem kell hozzá diploma...

2010. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Akkor jó a mosószered, ha tisztán veszed ki a ruhákat a gépből!

Az, hogy mennyit kell beleönteni, változó. Én többek között pont azért vagyok Arielpárti, mert elég szinte csak mutatóba rakni a mosógépbe - most folyékonyat használok, abból kb negyed deci kell!

De a lakótársam a teszkósból 1-2 decit simán beleönt és sokszor még az sem elég.

Ezt neked kell kitapasztalnod, hogy a Bonuxból mennyi kell, ha most tisztára mosott, akkor legközelebb próbálj meg kicsit kevesebbet tenni bele, addig csökkentsd, amíg meg nem találod a megfelelő adagot.


Öblítővel kapcsolatban nem nagyon van tapasztalatom, életemben egyszer használtam, de nem tetszett a ruháim állaga utána.

Most ecetezem. Ennek annyi a lényege, hogy csak egy kicsit kell belerakni az öblítős rekeszbe, kb 2 ecetesüvegkupaknyit - a mosópor mennyiségétől függően. Mivel ez savas, ezért öblítés közben semlegesíti a ruhán maradt mosóport (ami ugye lúgos), így a ruháidon végül semmi nem marad, csak a tisztaság. Nem lesz ecetszagú sem, mert ahogy az ecet reakcióba lép a mosóporral, felbomlik. A pontos képletét nem tudom, de ha jól emlékszem, a sav és a lúg reakciójakor só és víz keletkezik (javítsatok ki, ha tévedek). Ezeknek nincs szaguk. Így a ruhának végül csak tiszta, friss illata marad.

Persze ha beleöntesz egy fél liter ecetet, akkor ecetszagú lesz, hiszen nem lesz elég lúg, hogy felbontsa. De a száradáskor az is eltűnik.

2010. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok már kisgyerek, nem koszolom a ruháimat, nem is vagyok izzadós típus, tehát, hogy mennyire lesz tiszta, nem nagyon tudom lemérni, csak az öblítő illatán. :) De köszi az ötleteket.


Ez az ecetes dolog tök jónak hangzik, egyszer otthon kipróbálom.

2010. okt. 18. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!