Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ferroli fali kombi cirko...

Ferroli fali kombi cirko keringetőszivattyúja mitől hangos? Lehet, hogy elpiszkolódott a csapágy? Javítható vajon?

Figyelt kérdés
A fűtésrendszer elvezeti a hangot, és a radiátor éjszaka kellemetlenül zümmög.
2012. febr. 24. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Első lépésben tekerd ki a szivattyúmotoron lévő csavart, hátha beszorult a járókerék alá egy kis levegő! Ha csapágy baja van, akkor motorcsere, mert vízben úszó kerámia siklócsapágyak vannak benne, és az nem javítható. Motorcsere esetén:

-ha WILO, akkor RS25/4, vagy RS25/6,

-Ha grundfos, akkor UPS25-50, vagy UPS25-60 kell teljesítménytől függően.

2012. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ha motorcsere, hol kaphatok, és kb. mennyibe kerülhet (cirka). A neten nem találtam.
2012. febr. 24. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

AZ enyémben (Oasi C24) Wilo RS15/6-os szivattyúk vannak.

A Ferroli forgalmazója a Két kör kft:

Szaküzlet:


Cím: 1094 Budapest, Páva u. 6.

Telefon: 218-6867 Fax: 218-6866

[link]


De A Lángőrnél is van minden hozzá:

[link]

2012. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint.


Bármelyik szerelvényszaküzlet forgalmazza azokat a szivattyúkat amiket írtam. Én a Ferenczit ajánlom a Nagyvárad téren a közértnek csúfolt Profi mellett. Ha pl. RS15/6 van a készülékben, akkor az RS25/6 180-at kell venni, és annak a motorját kell rátenni. Azért írtam így, mert ez a szivattyú olyan 25-30E ft, míg a bele való olyan 60E, és az ugyanúgy csak pár évig lesz jó.


Üdv.

2012. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 26. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!