Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ívhegesztőt vegyek?

Milyen ívhegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem hegesztettem, ezért nem is tudom milyen készülékre lenne szükségem, miket kell figyelni vásárláskor...


Zártszelvények stb hegesztésére kellene (pl kerítés stb), amilyen dolgok egy háznál felmerülnek.

Azt sem tudom milyen árban szabad vásárolni, van pl ilyen güde ívhegesztő már 20ezer Ft-ért is. Ez megfelel ilyen célokra, vagy mit érdemes venni?



2012. febr. 16. 12:08
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
És 2,5ös pálcával max milyen vastag anyagot tudok majd hegeszteni?
2012. febr. 16. 15:47
 12/26 fúróferkó ***** válasza:

Akár 100 mm vastagot is a 2,5 mm pálca és az anyag között alakul ki az ív ami megolvasztja.

Aztán salaktalanítás és mehet a következő réteg.Az anyagvastagságnak megfelelő méretű kigyökölés fontos.


Azt azért tudni kell általában minden szakmáról akár villamos,akár műszerész ,akár asztalos akár orvos ,sőt akár hegesztő,azt a szokást el kell felejteni,hogy "felmegyek a netre","dobjatok egy linket!" "nem tudtok egy oldalt ,ahol...?" aztán sec-perc alatt megtanulok egy szakmát.

Murphi is megmondta:a szaktudás egyenesen arányos a tönkretett munkadarabok számával.

Vedd meg nyugodtan azt az invertert ,pajzsot,pálcákat és gyakorolj!

2012. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sokat segítettetek!!!

:)

2012. febr. 16. 16:48
 14/26 anonim ***** válasza:

ajaj..a klasszikus házi barkácstrafónak is ajánlatos egyfázisú primérrel vinni a szekunder 160 Ampert...azt sosem tudhatod, mit akarsz hegeszteni...ha jó a trafó, a primér a húsz amper munkaárammal elmegy...de..


de... jobb az inverteres, mert max öt kiló, és mindent tud...akár amperenként is szabályozhatod, könnyű, és megbízható...jól szállítható, csak lopják...na arra figyelj...az enyém még hét évvel ezelőtt 170ezerbe került, da azóta is dolgozik...5 kiló az egész, válladon viheted akár oszlopon is dolgozhatsz...


van mellette egy tartalék, azt harminc éve vettem...egy ventillátort szereltem az oldalára, mert nagyon melegedett...(majdnem) mindent bír...csak a 3.25 öst nehezen...könnyű kéz kell hozzá(némelyek szaktudásnak hívják)


szóval olyant szerezz be, amin mindenképpen van kényszerhűtés(ventillátor)mert rájössz, hogy sokat kell várni a visszakapcsolásra...

a primér áramfelvételre is figyej..min 16, de inkább 20 amper szükséges...

2012. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ez kicsit most zavaros volt nekem. Tehát azt akartad írni, hogy kevés az a 80A?


Miben fontos, hogy mekkora legyen? Miért jobb pl 140A, mint 80?

2012. febr. 16. 21:21
 16/26 fúróferkó ***** válasza:

A téma 3.,6.,7.,10.,12. és mostani válaszolója is én vagyok.

Még egyszer mondom,vedd meg a 80 A -t tudó inverterest!

Ne hagyd magad megzavarni más ötletekkel!

Írtad,hogy kezdő vagy semmi ismerettel ,mostanában nem sok esélyed van hogy 50 -es zártszelvény ,vagy 60 mm nél nagyobb szögvasat hegesztesz.Semmi szükséged a 160 amperos hegesztőre ,nem beszélve ,hogy az már 150-300 eFt körül van és nem 30 ezer.

2012. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Na hát akkor megnyugodtam! Köszönöm neked mégegyszer a sok infót!

Nem hagyom magam elbizonytalanítani :)


Vaterán van olcsón straus inverteres hegesztő, de azt tescoban szoktam látni, gondolom nagyon gagyi lehet. Hyundai van még olcsón, de attól is félek. Ezek után meg ott van Az einhell iw 100-as. Szerintem az lesz, ha a másik két márka szerintetek is gagyibb...

2012. febr. 17. 09:26
 18/26 anonim ***** válasza:
nekem trafos heggesztom van,gude 165 C,heggesztettem inventeressel is,a tapasztalatom az inventeressel 80 Amper kevés,Legalább 110 Amper kell,ez alatt nehezen gyújtja be az ívet és hamar kialszik,kissé korrodált anyagok heggesztése elég nehéz,az 1 fázisú trafósnak szintén magasabb Amper kell,a 2 fázisú alacsonyabb amperon is megfelelo ívet produkál.Amúgy mindenki a sajátját dicséri.
2012. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Hm, hm...

50es zártszelvény az mit jelent? 50mm-es falú, vagy 50*50-es? Mert az 3mm-es fallal van. És az bármikor előfordulhat, hogy hegesztek.

2012. febr. 17. 18:12
 20/26 anonim ***** válasza:
igen ,azt jelenti,hogy 50x50.
2012. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!