Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » OSB lemezt hogyan lehet...

OSB lemezt hogyan lehet konzerválni?

Figyelt kérdés
Műhely fala kivűlről osb lemezelve lett.Lazurral lekentem de szerintem ez kevés a megoldáshóz.Ausztroterm ráragasztással,rabichálózva megoldható lenne a konzerválás de az nagyon költséges és anyagilag nem vagyok tehetös,mondhatnám már majdnem a templom egerétől kérek.Mit tudtok javasolni erre a kérdésre?Zománc vagy olajfesték nem opció mert azt inkább fujni kellene az osb-t ismerve a felülete nem sima.Valami olyan anyagot ismertek amivel mint a glettelésnél rá húzom?Teljes a káosz bennem,de nálam lényegesen okosabbbak jobban tudják mi a megoldás.Persze az is könnyen előfordulhat,hogy teljesen rossz írányban gondolkodom.Nos,ezért a kérdés és a segíteni vágyoknak adott a lehetőség a kibontakozásra.
tegnap 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
"Jó megoldást jelenthet például az akril latex festés, amely beszivárog a résekbe és elzárja azokat. De a glettelő anyag használata is perspektíva lehet, amennyiben nem jelent problémát hogy a végeredmény enyhén matt színű lesz. Bármelyik variációt választjuk, arra mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy az összes oldalt kenjük le, és várjuk meg, amíg teljesen megszárad a felület. Ha az alapozás színe különbözik a véglegestől, akkor fedjük le az alapozó réteget olaj bázisú színező festékkel. Az időjárás viszontagságai ellen védhetjük az OSB lapokat emulziós parafinbevonattal vagy lakkbenzines festékkel is."
tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell vastag Austrotherm, elég 2cm is, ezzel sokat spórolsz, feldübelezed az OSB-re, hálózod aztán bevakolod.
tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hideg időben fűteni fogod a műhelyt és kívül lezárod 2cm szigeteléssel, akkor belül az OSB-re le fog csapódni a pára, penészedni fog.


Ha időjárás álló felületet akarsz, akkor tegyél olyan anyagot kívülre, ami bírja az időjárást. Pl. trapézlemez vagy heraklit, de ügyelni kell rá, hogy maradjon légrés az OSB lap mögött, mert amint fűteni fogsz, beindul a párásodás. Drága jó főnököm ezt képtelen volt felfogni, őt nem zavarta, hogy tócsában állt a víz a műhelyünk tövében minden télen.

tegnap 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Drága az akril latex és mivel vizes bázisu ezért inkább belső munkálatokhóz ajánlják.

Ha matt a végeredmény az nem gond ,a glettelő anyagot érzem jobbnak mivel olcsobb lehet.Persze a lakkbenzines festéket még nem zártam ki.

2. Az Austrothermet már kicsuktam mert dübelezni kellene viszont csak tartó gerendák vannak és arra csavaroztam a bramak léceket és az tartja az osb-t.Tehát a dűbel kizárt.Egy kicsit tovább gondolva talán az is opció lehet,hogy mint a cigány stukatornál csak másként,polisztiról gyba felragasztom a drájbid hálót és azt áthuzom egy fedőréteggel ugyanabból az anyagból.Már nem tudom a nevét de van belöle 2 zsákkal ami színre kevert és ha behuzzuk a falat vele akkor olyan mint a nemesvakolat és nem víz áteresztő.

Köszönöm a válaszokat,még gondolat inditónak is jó!

tegnap 16:54
 5/6 A kérdező kommentje:

3. Igazad van.Mint évekkel ezelött kiderült az austrothermnél a hőhíd 3cm-nél van.Ezt prsze sokan nem tudják,na mindegy.Tehát,ha 2 cm-es a szigetelő akkor a hőhidnak köszönhetően a pára a szigetelő és fal közé jut ami nem szerencsésEsetemben ez nem lényeg mert télen a műhejben csak kevés időt töltök és nem pazarolom az energiát fűtésre.Miért?Mert már akkor elégedett vagyok ha a lakást némileg fel tudom fűteni mert az elszabadult energia árak ennyit engednek számomra.És a műhelyem csak sufni tuning szinten működik,tehát kereső tevékenységet nem folytatok benne.

A te válaszodat is értékelem és köszönöm!

tegnap 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:

A trapézlemez se jó önmagában, mert annak meg a belső felületén csapódik ki a pára fűtéstől függetlenül, eláztatva az alatta lévő lécezést. Hiába hagysz légrést, akkor is lesz lecsapódás, az elpárolgása kétséges. Szóval szerintem csak a filcezett trapézlemez lehet jó megoldás, a filc magában tartja a nedvességet, nem áztatja a lécezést és így már ki is párolog.

Olcsó megoldás még az lehet, hogy GV45-öt olvasztani/rászegezni az OSB-re, 10-15 évig biztos jó. Az a baj amúgy ezekkel a könnyűszerkezetes épületekkel, hogy maga a szerkezet része úgyahogy buksza barát, de ha a szigeteléseket (víz és hő) normálisan akarjátok megcsinálni az már drága. Én pl. emiatt bontott téglából épitettem sufnit, be sincs vakolva se kívül se belül, zártszelvény teteje van filcezett trapézlemezzel. Fűtve sose volt, nincs páralecsapódás se a falakon, se a tetőn (pontosabban ott a filcezés felfogja, és elpárolog így nem csöpög lenek). Ajtót, ablakot meg bontott vasból, hulladék üvegből készítettem, jelentős páralecsapódás ott sincs.

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!