Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell rozsdátalanítani,...

Hogyan kell rozsdátalanítani, lakk nélkül konzerválni a parazsas öntöttvas vasalót?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges, muzeológus, vagy hasonló szaktanácsot szeretnék.


A képet nem tudom megfordítani, de remélem, látható, miről van szó

[link]



#öntöttvas #konzerválás #rozsdátalanítás
aug. 20. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Èn a rozsdásabb erdőben összeszedett baltafejet ledrótkefèztem, kicsit át csiszoltam, ès lenolajjal átkentem, az új nyelèvel együtt. Szèp lett, megtartva règi nagy rozsdagödröket, de feketès felülete lett; látszik a kora.
aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel nem sokat kell variálni. Dörgöld át dörzsivel ès kèsz. Egy nem szagos, nem avasodó olajos ronggyal áttörölgetheted, de ennyi. Normál szobalevegön nem lesz baja, nehezen rozsdásodik. Ne akard kipolírozni, mert elveszti az èrtèkèt, szèpsègèt. 20 èv múlva is ilyen marad.
aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Barnítás jó lehet, nagyszerű videók vannak róla. Nagyjából passzivált felületet kapsz, ami nem avasodó olajjal átkenve akár a néha gőzzel teli konyhában is lehet szép dísz.
aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.
aug. 20. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!