Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy hagyományos villanykörte...

Egy hagyományos villanykörte szétszedése veszélyes? Vannak benne mérgező gázok? Elég szellőztetni? Esetleg felrobbanhat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak az üvegcserepek miatt veszélyes. Legtöbbször vákuum van a búrában, ha nem akkor is csak semleges gáz, de nem robban.
2010. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Phoney ***** válasza:

Vákuum??????????!:D Hát minden lehet, de az nem.


Amúgy tényleg csak az üveg veszélyes.

2010. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Argon van benne, az nem veszélyes.
2010. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hát minden lehet, de az nem."


Pedig elhiheted. Amíg nem töltötték vmilyen semleges gázzal, addig vákuum volt, mivel a levegőben az izzószál elégne!

2010. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valóigaz, ezért kell(ett) rá az üvegbúra, mert a wolfram pár mp alatt elfüstölne oxigéndús környezetben.

Én még gyerekkoromban, amikor este a szobámban sutyiba rágyújtottam, akkor bűvöltem le néhány izzóról a búrát, mert nem volt öngyújtóm. Kár, hogy egy égő csak egy cigi meggyújtására volt elég ;D

2010. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni, de én úgy tudom, hogy egyrészt elégne a wolframszál, másrészt a magas hőmérsékleten való izzás miatt párolog is. Ezért ég ki egy idő után az izzó, mert annyira elvékonyodik benne a szál, hogy elszakad.

Vákuumban még nagyobb lenne a párolgás, sokkal hamarabb tönkremenne az izzó.

Ellenben a nagyobb nyomású nemesgáz töltet megakadályozza a wolfram elégését (mivel nincs jelen oxigén), másrészt a nagyobb nyomás miatt csökkenti a prolgást, ezáltal növeli az izzó élettartamát.

2010. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:

Nem, én tudtam rosszul, tényleg lehet benne vákuum. Csak épp nem tudtam elképzelni, hogy kibír ekkora nyomást a villanykörte.


[link]

2010. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval a vákuum miatt robbanhat? ÉS hogyan bűvölted le? Nekem sehogyse sikerül.
2010. nov. 2. 22:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Eltörtem. Finoman, pléd alatt, hogy ne sértsen meg és a szülők se hallják :) Na meg persze a szál se sérüljön.
2010. nov. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is törtem már el hasonló módszerrel. Kifejezetten nem robban, hanem inkább csak pukkan egyet.
2010. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!