Szerintetek milyen védőgázas hegesztőt vegyek?
Az is jó, kezdőnek meg kifejezetten ajánlott. A szinergikus gépek automatikusan beállítják magukat, ezzel megkönnyítve a munkát velük. Neked csak a huzalvastagságot és az anyagvastagságot vagy az ampert kell beállítanod rajta a többit pedig hozzáállítja. Természetesen van rajta kézi állítási lehetőség is, ha nem felelne meg az amit beállított.
Szerintem a trafós gépeknek már lejárt az idejük. Én már évek óta csak inverteressel hegesztek és meg vagyok elégedve velük. Kicsik, könnyűek és stabilabban, szebben lehet velük hegeszteni.
Azt mondják, hogy ezek a gépek leállnak ha meleg van, vagy ha sokat hegesztek. A trafós meg tovább bírja. Ez igaz?
De néztem a bekapcsolási időt és az első linknek pl 60% 170amperon, 100% 132 amperon. Ha jól gondolom ez elég jónak számít. Autót csinálnék főként(niva) esetleg a kertbe pár dolgot.
A trafósoknál ugyanúgy van bekapcsolási idő és azok sem bírják jobban, sőt, inkább rosszabbul. Az általad írt Formig 185-nek azt hiszem csak 80A/100% és 110A/60% a bekapcsolási ideje.
A 132A/100% azt jelenti, hogy 40°C külső hőmérsékletnél, métereket hegeszthetsz folyamatosan 132 Amperrel . Ilyet még ipari körülmények között is ritkán csinálnak, otthon és kasznizás közben meg sosem. Egyébként ez a teljesítmény tökéletesen elég a kasznizáshoz és a zártszelvények, szögvasak stb. hegesztéséhez.
Ha valamelyik corgon palackos szettet választod, akkor még szebb varrataid lehetnek, kevesebb fröcsköléssel. Cserébe drágább a palack cseréje és kasznizáshoz nincs sok értelme.
Köszönöm megint! Most az egyik karosszériás ismerős meg azt mondta, hogy nehogy ilyet vegyek hanem inkább a formiget, mert abban 15 kilós a dob ja és, hogy nehogy inverterest vegyek.
Hát, passz...engem az inverteres jobban meggyőzött, főleg az első link. Eléggé megoszlanak a vélemények, nehéz lesz választani.
A 15 kilós dob az ipari felhasználóknak kell. Otthoni munkára és kisebb kasznizásokra bőven elég az 5 kilós.
Ez ugyan egy kicsit drágább, de te valószínűleg egy év alatt sem használod el. A Co-huzal pedig hajlamos arra, hogy egy idő után a légnedvességtől elkezd rozsdásodni. Ekkor pedig lehet kidobni, mert ilyenkor már hegesztésre alkalmatlan.
Vannak akik ragaszkodnak a régi hagyományos gépeikhez és vannak akik nem riadnak vissza a változásoktól, újításoktól. Én az utóbbiak közé tartozom.
Meguntam a 40-50 kilós gépek cipelését és váltottam. Lecseréltem a trafós gépeimet inverteresekre és nem bántam meg. Kicsi, könnyű, erősebb, alacsonyabb fogyasztású és nagyobb tudású gépeket kaptam helyettük. Nálam már lejárt a trafósok ideje, mint a bakelitlemezé.
Igen én is jókat olvasok róluk, de még nem próbáltam. Esetleg itt még kérdezhetsz a gépekről, van néhány profi a válaszolók között:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!