Ezek a tulajdonosok miért nem adják ki a lakásukat?
Budapesten a lakások közel 13%-a üresen áll. A lakáskrízis közepén, a mikor egy albérlettel egy kissebb vagyont lehetne szerezni logikusnak tűnik, hogy kiadják a tulajdonosok. Ehhez képest rengeteg lakás pang az ürességtõl. Mégha késõbb használni szeretné a tulaj, akkor is addig miért nem adja ki? Sok problémát ami evvel jár átveheti egy ingatlankezelõ ügynökség, persze lehúzás, de még mindig jobb a tulajdonosok számára, mint hagyni üresen állni, nem? Vagy mi okai vannak hogy ennyi rengeteg üres lakás van Budapesten, miközben a kereslet rá hatalmas?
Most az önkormányzati választások elõtt feldobták az ötletet, hogy Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant. Evvel egyet értesz?
#10
A momentumosok nem normálisak, de ezt a nagy többség tudja is.
Ez elkerülte a figyelmedet?:
"Felülvizsgálni, hogy hány lakás van fideszesek kezében, és visszavenni azokat..."
Hasonló már volt a történelemben, de akkor a zsidókkal csinálták...
(Aztán majd folytassuk a rekvirálást az ellenzékiekkel, utána a vallásosokkal, az ateistákkal, vagy aki éppen nem tetszik!)
Tényleg menjenek már a fenébe a baromságaikkal!
És ki fogja bizonyítani, hogy egy lakás lakatlan?
Vagy kötelező lesz lejelentkezni havonta a közös képviselőnél, aki körbejárja a lakást, hogy van e vetetlen ágy, vagy mosatlan edény?
Vagy kezdjük egymást feljelentgetni egy erre a célra létrehozott szervezetnél?
Az adóztatással megoldódik a lakásprobléma?
Nem valószínű, mert aki megengedheti magának, hogy a lakása üresen álljon, azt nem vágná az adó sem a földhöz.
AGYRÉM!
# 12
Mi sem egyszerűbb, erre van a lakcímnyilvántartás. Ezek után nagyon egyszerű megállapítani egy ingatlanról, hogy lakik-e benne valaki.
Egyébként én sem értek egyet az ötlettel. A lakásproblémát nem így kell megoldani. Ez nem Japán, még az oly népszerű Budapesten is rengetek olyan terület van, ahová tucatszám lehetne új lakásokat építeni. Az államnak vagy az önkormányzatnak lakásokat kellene építeni, az kicsit beállítja az árakat és normalizálódhat a piac. Emellett persze a lakáskiadást is sokkal szigorúbb szabályok alá kéne helyezni, mert túl szabadjára lett engedve a piac, holott szinte minden más területen vannak szabályok.
Na most a lakáskrízisként elnevezett jelenség egy valós probléma. Egyik legnagyobb problémája Budapestnek, Sokkal fontosabb, mint ahogy eddig kezelve volt. Sehogy. Nyugati mintára a felnövekvõ fiatalabb generációnak albérletben Kell élnie mindaddig, amíg pesten óhajt élni. Egyértelműen látszik, egyre nagyobb szükség van kiadó lakâsokra, hamarosan dupla ennyi fog kelleni, de ez nem magyar jelenség, minden nagyvárosban így van.
Nincs semmi más olyan dolog, ami elvinné a fizetésed 40-50 (akár több) százalékát, csak az albérlet. Jött egy javaslat, és most lényegtelen, hogy momentumos, ez ugyanúgy érinti a pesti dolgozók nagy részét, pártállástól függetlenül. Rákényszeríteni a piacra az üres lakásokat nem jó. Befagyasztani az albérletárakat szintén nem jó. AZ új lakások építésének az üteme nem tudja tartani a lépést a növekvõ igénnyel. Akkor mi a megoldâs?
Persze nincs megoldás, de enyhíteni lehet, mint például az üresen álló lakásokat adót kivetni, amit albérlet támogatásra költenének Pl. Fiataloknak. A többi lakás pedig visszakerülne a piacra, ez egy jól működõ rendszernek tűnik, nincs benne semmi agyrém. Persze én tulajdonom, azt csinálok vele amit akarok, igaz. Akkor fizessen érte, mert a város viszont nem csak az övé...
Ha ezt bevezetik, akkor majd 200 ezret fogok kérni havonta bérleti díjként a 35nm-es lakásomért. Lesz-e majd, aki kiveszi? Nem hiszem. Akkor majd szépen leigazolom, hogy hiába hirdetem fél éve, nincs rá fizetőképes kereslet. Állambácsi pedig bekaphatja.
Ha meg véletlenül mégis kiveszik ennyiért, akkor egye fene, nagy duzzogva bérbe fogom adni.
# 15
Mert gondolod, hogy ez így menne? Annak mégis mi értelme volna? Van bejelentett lakó - nincs adó, nincs bejelentett lakó - van adó. Egyébként már ma is vannak olyan települések, ahol az ingatlanadót az alapján csökkentik, hogy hány lakó van bejelentve az ingatlanba. Ezt egyébként jó iránynak tartom, de valami extra különadót bevezetni hülyeség lenne és nem is oldana meg semmit.
"Mert gondolod, hogy ez így menne? Annak mégis mi értelme volna?"
És annak mi értelme van, hogy mindenáron minden ingatlanban lakjon valaki? Erővel kell majd becibálni valakit az utcáról? Mi lesz az azokkal az ingatlanokkal, amelyeket jó érzésű ember nem venne ki? Sosem szerettem azokat a dolgokat, amelyeket állami túlszabályozásnak akarnak alávetni.
Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant. Evvel egyet értesz?
Na xarjon sundisznot aki ezt kitalalta. Meg az is aki tamogatja.
Nekem is van ures kertes hazam, igaz videken. Es senkinek semmi koze hozza hogy miert nem lakik benne senki.
Mi a kovetkezo baromsag? Megadoztatni a soforoket akik egyedul kocsikaznak? Vagy a nem cigiseket, mert miattuk kevesebb bevetel van a dohanyboltokban?
#13
"Mi sem egyszerűbb, erre van a lakcímnyilvántartás. Ezek után nagyon egyszerű megállapítani egy ingatlanról, hogy lakik-e benne valaki."
Nem mondod komolyan!
Egyik helyen bejelentkezem állandóra, a másikba tartózkodási hellyel és akkor mit lépnek?
De miért is kell bejelentkeznem?
Ha én az egyik lakásomat csak havi 2x akarom használni egy-egy napra, akkor mi van?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!