Mire figyeljek bérleti szerződésnél?
Leadózott legyen.... Legalább ne írnál le ekkora marhaságot!
Honnan a francból fogja tudni egy bérlő, hogy a bérbeadó adózik-e utána vagy sem? Kitölti helyette az adóbevallást?
Legyen benne, hogy mennyi idő alatt kell kiköltözni akármelyik fél szerződésbontása miatt. Pl 3 hónap álljon rendelkezésre egy új albérlet keresésére.
A számlákat ha a főbérlő fizeti, akkor minden hónapban mutassa be a befizetéseket és az alapján számoljatok el.
Ha társasházról beszélünk, akkor a közös költség szerintem ne terhelje bérlőt, maximum a lépcsőházi világítás ára, hiszen a közös költséget a ház és lépcsőház javítási költségeire fizetjük,amihez a bérlőnek nem sok köze van, mivel nincs ott tulajdonjoga.
Abban is jó megegyezni, hogy a felmerülő javításokat ki fedezi, amik a természetes használódásból erednek, hiszen minden felújítás értéknövelő tényező. Akár ezt is be lehet foglalni a szerződésbe.
"Ha társasházról beszélünk, akkor a közös költség szerintem ne terhelje bérlőt, maximum a lépcsőházi világítás ára, hiszen a közös költséget a ház és lépcsőház javítási költségeire fizetjük,amihez a bérlőnek nem sok köze van, mivel nincs ott tulajdonjoga."
1. külön a lépcsőházi világítást nem lehet számolni, nincs villanyórája, az összes elektromos cucchoz (lift, garázskapu, folyosók világítása) egy villanyóra tartozik
2. a közös költséget nem a javítási költségekre fizetjük (legfeljebb egy részét), arra létezik külön egy felújítási alap
3. érdekes megfogalmazás, hogy nincs ott tulajdonjoga. Amennyiben bérleti szerződéssel rendelkezik, akkor gyakorlatilag a tulajdonos átenged bizonyos jogokat a sajátjaiból (például az ingatlan használati jogát), sőt, be sem léphet önhatalmúlag az ingatlanba (spec. esetek kivételével). Vagyis a bérlőnek ugyanolyan érdeke, hogy adott esetben pl. egy meghibásodott lift kijavítása minél hamarabb megtörténjen, hisz ő él ott. Akkor most ennek költsége kinek is a költsége pontosan? :-)
Polgári törvénykönyvben szerepel, hogy a nagyobb költségeket a tulaj állja. Olvassatok utána. Igaz, hogy a bérlőnek átengedi a lakást a tulaj, de az attól még ugyanúgy albérlet, és a bérlő bérlő marad, nem lesz belőle tulaj.
Ha a bérlő önhibáján kívül, esetleg elhasználódás miatt történik valami, annak a költsége a tulajt terheli, hisz attól még ugyanúgy a tulajé a lakás, a bérlő csak bérli.
"2es gondolkodnál picit mielőt irogatsz , de ez neked luxus . Számlaadásról bemutatátásáról van infód ? Ki mond marhasågot he ?"
Most megint azt hiszed, hogy okosat írtál... Pedig nem.
Legalább olvasnál utána a dolgoknak.
"Jogos a kérdés: ha nincs adószáma a magánszemélynek, akkor milyen bizonylatot tud kiállatani?
Ebben az esetben elegendő egy számviteli bizonylat, mely tartalmazza a következőket:
bérbeadó neve
bérlő neve, címe
bérelt ingatlan fekvése
bérleti időszak
bérleti díj összege
fizetés módja "
Sehol nem látom, hogy "számlaadás bemutatásáról" lenne szó...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!