Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució visszajár, ha nem,...

Kaució visszajár, ha nem, hogyan intézzük el? (lentebb, please, olyanok is akik értenek ehhez)

Figyelt kérdés

Dióhéjban a lényeg: Érvényes szerződés van,telken belüli bérlemény,másfél éve lakunk itt ketten. 92 éves nagyon rosszindulatú öreg,háttérben a családja és egy aránytalan válás miatt ilyen helyzetbe került anya és lánya,akik bérlik ezt.

Az első évben nem emelt az öreg,utána bejelentette hogy emelni akar,mire kialkudtunk az addigi 90ből 105-t.

Persze a szerződésen továbbra is 90 szerepel,és nem 105...

Beszéltem ügyvéddel,ilyennel,olyannal,de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

A kaució kb 180. Nem sok. Azt javasolta az ügyvédem,ha nem adják vissza miután mi ezt tértivevényesen felmondjuk,akkor jogi út. Na most ez mit jelent(nem ez volt a fő témája az ügyvéddel való konzultációmnak,és egyelőre csak titeket kérdeznélek meg)? Mit vizsgál ilyenkor a bíróság? Mennyi ideig?

Mellesleg: ezek itt mindenhez értenek.

Kitalálhatnak akármit,hogy mi itt ezt azt elrontottuk,stb. Hogyan lehet ezt megakadályozni,jogi,vagy hivatalos úton,vagy "hivatalos úton",ne értek ehhez sajnos.

Nem az öreggel akarom megnézetni a dolgokat,mert ez az ember egy alkoholista öreg,és ..öreg..ugye.

Valaki függetlennel becsültetni kellene? Én azt a 180at vissza akarom adni édesanyámnak,ha kell,bármilyen módon.

Van ötletetek?


Szerződés szerint visszajár,ezt már egyszer elolvasta a jogász,tudom ezeket.


A pénz nem számít,egy jogi perre is kifizetek akármennyit(azért nem akármennyit),csak szerencsétlen édesanyám,aki százszor naivabb mint a volt férje(vagy én) például,szeretném ha megkapná ezt az összeget,visszakapná.


Borzalmas telken belül bérelni,senki ne tegye,főleg egy szenilis öreggel,aki még a szerződésben vállaltakat sem teljesítette.(mi fizettük ki amikor eldugult a vécéjük,rögtön 30 ezer,mi álltunk sok mindent,mert itt minden egymillió éves)


Van ötletetek? Kitalálhatnak bármit,erre van ötletetek? Hogyan lehet ezt az öregtől függetlenül,vagy valahogyan megoldani,hogy itt nem volt amortizáció,vagy ilyesmi.


2019. ápr. 13. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk lelakni,ilyeneknél főleg nem,a gázt is maguk zárták el kint nemrégiben,mert fix a bér és este mostanában bekapcsoltuk a konvektort,de csak éjszakára mert hideg van. Erre tegnap vettem észre h nem tudok begyújtani...
2019. ápr. 13. 18:41
 2/6 A kérdező kommentje:
Csomó hanganyagunk,kamerafelvételünk van,csak nem biztos hogy bizonyít az bármit. Pl a 105 ezerről,amit feketén fizetünk,és nem 90-et. Csomó anyagunk van a családjukról,például a gázórájukat is levennék,mert a gázcsőre gumicsőt szeretlek,és a saját gáz-szerelőnk mondta ha ezt meglátja a szolgáltató..de mondta nekem ne szóljuk mert kiraknak...(persze jogilag nem így megy)
2019. ápr. 13. 18:43
 3/6 A kérdező kommentje:

szereltek*

a gáz-szerelőnk mondta miért nem lestem ki hogy mit csinálnak ezek ...bort? lehet úgy csinálni? mert azt láttam hogy a fia(aki az apám lehetne) boros gyerek,hozta fel a hordót a kertbe. A gázcsőre gumicsővet raknak,és az a mi házunk közelében van. Közvetlenül...

na de ez OFFF

2019. ápr. 13. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj máshova töki, ne legyél önmagad ellensége!
2019. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor visszaadjátok a lakást készüljön egy lakásátadási jegyzőkönyv 2 tanú aláírásával. Benne legyen részletesen, milyen állapotban adjátok vissza a lakást. Fotókkal illusztrálva. Legyen benne szó a rezsiről és arról, hogy tartozásotok már nincs. Se bérleti díj, se rezsi. Ezt írja alá a berbeadó is. Hivatalosan 30 napja van visszaadni a kauciót. Ha nem teszi, indítsatok fizetési meghagyási eljárást. Ügyvéd küldjön neki fizetési felszólítást.
2019. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pénz nem számít, de 180.000-re pert indítanál? Hogy is van ez?
2019. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!