Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költöznétek így másik albérlet...

Költöznétek így másik albérletbe? Vagy nem éri meg feladni a mostanit?

Figyelt kérdés

Jelenlegi albérletem:

Lakóparki lakás, nemrég lett építve. Csendes, nyugis környék, 5 perc sétára van egy nagy Tesco, DM, Lidl és Aldi, a villamos megálló 7-8 perc, de ha sietek, akkor 5. Egyedül élek egy nappali+hálószobás lakásban. A szomszédokkal semmi gond nincs, a lakás tulajdonosa is az év nagy részében külföldön van, 3-4 havonta megnézi a lakást 5 perc alatt és ennyi. A számlákat küldi folyamatosan scannelve, a rezsit is neki utalom. Bármi probléma van (pl. beázás, dugulás), szólok neki és általában 1-2 napon belül küld szerelőt. Szerencsés vagyok, mert a legtöbb ismerősöm vagy arra panaszkodik, hogy a szomszédoktól nem tud élni, vagy pedig a főbérlő jár a nyakukra.


Viszont ez elég távol van a belvárosi résztől, este 11 után már csak taxival közlekedek (egyetemistaként pedig azért akad pár buli ugyebár). A lakásért 70 ezret fizetek, plusz 7 ezer közös költség és a rezsi, ami 15-20 ezer.


Most nézegettem az ingatlan.com-on lakásokat és van egy, ami az egyetemhez közel van, 40000/hó (plusz közösköltség). De lenne két lakótársam, egy 10 nm-es szobáért fizetnék ennyit. Nem felújított, elég régi lakásnak tűnik a berendezések által is. A fürdő is elég pici, viszont ugye a környék jobb... Mármint a mostanival sincs gond, csak itt inkább gyerekes szülők laknak, vagy idősebbek, kb. még egy egyetemistával sem találkoztam.


2017. dec. 30. 23:10
1 2
 1/11 Zoli780806 ***** válasza:
60%
Tényleg komoly választ vársz erre valakitől? Ennyire lehetnél önálló.
2017. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ezt neked kell eldöntened. Sőt, meg kell nézni a lakást. Még képen sem olyan a helyzet, mint élőben, tudnék mesélni. Nyilván vannak hátrányok és előnyök, mérlegelj, mi fontosd számodra, illetve vállalod-e a kockázatokat (hiszen ami jókat írtál az elsőnél, annak egy részét nem tudod előre).


Még a jelen esetben is opcionális a taxi, az is a te döntésed, nyilván telik is rá. Én sosem jártam taxival, viszont 1 óránál távolabbra is gyalog (napi szinten, munkába, túlóránál is :D) s ezzel nem volt semmi gondom (úgyis kellett a mozgás), sőt, a belvárosban utáltam lakni, rossz tömegközlekedéses zöldövezetben sokkal jobban.... Ezt más nem tudja helyetted eldönteni, ennyire eltérőek vagyunk. Ami az egyik embernek nagy hátrány, az a másiknak előny is lehet vagy semmiség.

2017. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megfogtad az isten lábát ezzel a lakással, minden tekintetben tökéletes és nem drága. Képes lennél ehhez képest másokkal összeköltözni és egy 10 nm-es ósdi lukért 40 ezret kifizetni?
2017. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zoli780806 ***** válasza:
65%
lepontozott az egó
2017. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked a buli megér ennyit, akkor költözz, ezt te látod. Segíteni ebben nem tudok, mert nem vagyok bulizós alapból, és elképzelésem sincs, hogy milyen agybaj közepén döntenék úgy, hogy egy összességében abszolút jó ár-érték arányú lakást lecseréljek egy lutri belvárosi tömegszállásra...
2017. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Én biztos a közlekedésben engednék. Otthon csak többet vagy mint buliban. Max buli után éjszakai járatokkal megoldod + kis séta.

[link]

2017. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Más linket adtam, bocsi. Ez a normál éjszakai.

[link]

2017. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakótársak személyisége is lutri.

Nyilván a jobb oldalukat mutatják, míg nmegnézed a lakást, de utána...

a pl horkol az egyik, hiába van másik szobában, én éltem így együtt valakivel, kikészített. Hiába ordítasz át, ő nem tehet róla. Én meg így nem tudtam aludni.

VAgy ha mindig megeszi a kajádat a hűtőből.

Vagy midnen szrt otthagy maga után, nem szeret mosogatni, rendet rakni. Esetleg fürdeni se.

Jönnek hozzájuk, ott hülyülnek, viháncolna, isznak, miközben te a legfontosabb vizsgádra készülnél, és nem mondhatod, hogy menjenek máshova, mert otthon ingyen van, meg ugyanolyan joguk van ott lenni, mint neked.

Várni a fürdőszobára, mikor dürgős dolgod lenne, vagy hazaérsz 40 fokban csatak izzadtan, és fél óráig be sem jutsz.

Vagy mikor egy idegen után mész wc-re és olyan szag van, hogy elszédülsz... tudom, ezek természetes dolgok, de csak akkor, ha valakinek nincs más lehetősége, és neked azért van. Nem is rossz.

A 70 ezer egy nagyon baráti ár, úgy lecsapnának rá utánad, hogy ihaj. Sose találnál még egy ilyen jó lakást jó helyen ennyiért.

Egyedül 70.

A másik helyen meg alkalmazkodni kell, és a 40 ezer az 120-ra jön ki a 3 embernek, úgy, hogy régebbi a akás meg rosszak a bútorok, stb.

Szerinted ez reális?

Konkrétan féláron bérled a jelenlegit.


Ja, amúgy hiába rossz meg ósdi a másik, a 40-re már kb ezren lecsaptak, míg te ide kiírtad a kérdést. Tuti a hirdetés percében már volt jelentkező,gy egyetemisának számít a pénz, szóval jó eséllyel hiába agyalsz, az a szoba már ki van adva.

2017. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs kiadva, a hirdetés ott van már három hete kb.
2018. jan. 1. 19:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az semmit nem jelent, hidd el.
2018. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!