Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés felmondása idő előtt tulajdonos által. Mivel lehet megvétózni?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Két évre kötöttünk határozott idejű szerződést, amiben fixáltuk a bérleti díj változatlanságát is. Még kilenc hónap lenne hátra, de úgy döntött a tulajdonos, hogy szeretne több lakbért kapni, amibe ha nem megyünk bele, felmondja a szerződésünk.

Sajnos a szerződésünkben szerepel olyan pont, hogy a felmondási idő 1 hónap, más kitétel azonban nincsen.

Van esetleg olyan lehetőség a jogban, amivel a maradék pár hónapra tudnánk maradni változatlan bérleti díj mellett? Sajnos májusig nincs lehetőségünk új albérletet keresni.



2017. nov. 25. 20:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Abból gondoljuk, hogy nem adózik, mert csakis készpénzben lehet fizetni, még a csekket is. Egyszer megpróbáltam bankkártyával, ezek után külön megkért, hogy ne használjam a kártyám, mert látszódni fog a nevem...


Még nem kaptuk készhez, egyelőre szóban kaptuk meg a tájékoztatást, illetve kérdezte a véleményünk. Nem adtunk konkrét választ, csak felsoroltuk miért nem gondoljuk jogosnak, illetve milyen nehéz helyzetbe hozna ezzel jelenleg (emeléssel fizetésünk 70%-a menne lakhatásra, munkánk jelenleg nem hagy időt új albérlet keresésre és még egy jó pár olyan indok, amit egy emberségesebb tulaj figyelembe venne és nem kapálózna hogy nyerjen plusz 150ezer forintot egy félévre...)


Ezen kívül elég sunyi módon rákérdezett, hogy ünnepekkor üres lesz-e a lakás, le merném fogadni, hogy új bérlőkne akarná mutogatni és kinézem ezek után belőle, hogy bejönne, miközben nem vagyunk itthon. Ezt mivel lehetne kivédeni?

2017. nov. 26. 00:14
 12/28 anonim ***** válasza:
44%

#11 zárcsere!


Azért egy kiköltözést eléggé el lehet húzni. Májusig biztosan nem fog tudni kilakoltatni titeket. A biztonság kedvéért lakjátok le a kauciót.


A felmondáshoz nem kell a közös megegyezés, a felmondás ugyanis a szerződés egyoldalú megszüntetésének eszköze. Megegyezni szinte bármiről meg lehet.

2017. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Utolsó, zárcsere? A tulajdonos beleegyezése nélkül?

És miért ne lakoltathatna ki? Azt értem, hogy végzést nem tudna hozni, de ha benyújtja a felmondást, elméletileg egy hónapunk van kiköltözni. Hogyan húzhatnánk el májusig?

2017. nov. 26. 09:39
 14/28 anonim ***** válasza:
Bérlőként kicserélheted a zárat a lakáson a tulajdonos beleegyezése nélkül. Ehhez jogod van. Nem kell adjál neki kulcsot sem.
2017. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#11


Az, hogy nem a bankszámlára kéri a pénzt nem okvetlenül, jelenti, hogy nem adózik.

Lehet olyan tartozása, hogy minden érkező pénz lekapnak tőle és ezért csak a legszükségesebbet tartja a számlán. Rengeteg ilyen embert ismerek.


Én a te helyedben, egyelőre nem csinálnék semmit!

Ne fenyegesd, ne cserélj zárat!

Egyelőre nem mondott fel, csak beszéltetek a lehetőségről, ti meg elmondtátok, hogy nem tudjátok megoldani.

Ha eddig jó volt a kapcsolat, biztos elgondolkozik és nem feltétlenül akar az utcára tenni benneteket.

Addig nincs felmondás, míg ajánlott levélben meg nem érkezik a felmondás, tehát ne kapkodd el!

Ettől függetlenül kezdjetek el lakást keresni az ünnepek után!

2017. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ingatlan bérbeadása esetén nem csak a Ptk. az irányadó, hanem a kapcsolódó egyéb jogszabályok is.

Mint például ez:

[link]


Olvasd végig a "megszűnés" résznél, hátha találsz benne kapaszkodót.

2017. nov. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ugyanis olyan nincs, hogy Te kötsz egy határozott idejű szerződést (nem véletlenül), és annak felmondása esetén a jog annyit mond: Így jártál.


Ilyen nincs! Olvasd végig, ennek tudatában tárgyalj a bérbeadóval.

2017. nov. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#17 igaz, csakhogy a magyar jogszabályok nem igazán védik a bérlőt a tisztességtelen megállapodásokkal szemben, ez esetben legalább is nem.


2013 óta érvényesen ki lehet kötni felmondást a határozott idejű szerződésben is, valamint szintén 2013 óta jelentősen lecsökkent a felmondási idő minimuma háromról egy hónapra.

2017. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés érvényesen lehetővé teszi a felmondást, és a tulajdonos szabályosan felmond, akkor a felmondási idő leteltével megszűnik a szerződés sajnos.


A felmondás lehetőségét többek között pont azért írják bele a határozott idejű szerződésbe is a tulajdonosok, hogy akár ezzel is kizsarolhassanak egy lakbéremelést.


Pontosan ezért lehetőleg nem szabad ilyen szerződést aláírni bérlőként, mert ha egyszer aláírtad, akkor a jogszabály már nem véd téged a felmondással szemben.


A határozott idejű, de felmondható szerződés a határozott és a határozatlan idejű szerződések hátrányait egyesíti a bérlő számára. Kerülendő!

2017. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, legközelebb már jobban fogunk figyelni erre is. Sajnos marad az emelés, egy viszonylag kompromisszumosnak mondható megoldással, de elég szomorú, hogy így kihasználják a bérlők helyzetét.

Mindig rendszeresen fizettünk, kárt nem tettünk, szomszédok nem panaszkodhatnak, így ahelyett, hogy megbecsülnék a viselkedésünk, a nyakunkba varrják a felújítás költségeit, ugyanis pár hónapja bekerült a közös költségbe ennek összege, amit ugye ilyen címen nem háríthatnak át ránk, így viszont mégis megfizettethetik velünk. Kiábrándító.

2017. nov. 28. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!