Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1 éves szerződést írtam alá,...

1 éves szerződést írtam alá, de 2 hónap után szeretnék kiköltözni. Elveheti a tulajdonos a kauciót?

Figyelt kérdés
Mikor beköltöztem szólt a tulaj, hogy hangosak a szomszédok. De itt nem erről van szó, hanem minden apró megmozdulás lehallatszik. Nem bírom idegekkel, nem akarok diliosztályon kikötni. Ebben az esetben mi a teendő?

2017. jan. 20. 13:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tartjuk be a szerződést aztán meg még szemétkedünk is egyet a másik féllel? De jó magyar szokás ez a cigánykodás.

A saját hibáidért neked kell megfizetni nem másnak.

Ha a bérbeadó nem szemétkedett veled akkor te miért tennéd?

Nálam ilyennel bepróbálkoznál feljelentenélek zsarolásért.

2017. ápr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Aláírtál egy szerződést, tehát elfogadtad a feltételeket. Ráadásul a tulaj szólt is előre a lakás gyenge pontjáról, és ezt is elfogadtad.

Akkor pedig viselni kell a következményeket. Gondolkodj el magadon egy kicsit.

Ha rendes a tulaj, akkor tudsz vele beszélni, segítesz bérlőt találni magad helyett, stb. Ha neki nincs kára, bevétel kiesése, akkor van esély, hogy visszaadja a kauciót. de nem köteles.

Ha nem adja vissza, akkor örülj, hogy ennyivel megúszod.

Ha pedig nem talál bérlőt, akkor perelheti rajtad a kiesett bérleti díjat is. Ez a legrosszabb verzió, de attól még jogos.

2017. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!