Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1 éves szerződést írtam alá,...

1 éves szerződést írtam alá, de 2 hónap után szeretnék kiköltözni. Elveheti a tulajdonos a kauciót?

Figyelt kérdés
Mikor beköltöztem szólt a tulaj, hogy hangosak a szomszédok. De itt nem erről van szó, hanem minden apró megmozdulás lehallatszik. Nem bírom idegekkel, nem akarok diliosztályon kikötni. Ebben az esetben mi a teendő?

2017. jan. 20. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Olvasd el mi van a szerződében erre vonatkozóan.

Igen, valószínűleg bukod a kauciót, joggal

2017. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Elveheti a kauciót, de száz másik módon meg tudod ezt oldani.

Egy: odaviszel egy embert/párt, akik helyetted kibérlik a lakást - a tulajnak tökmindegy lesz, max egyszer odamegy aláírni.

Kettő: Megbeszéled vele, hogy miként tudod kiadni a lakást másnak

Három: Odaköltöztetsz rokont/ismerőst, aki zsebbe adja neked a pénzt és megbízol benne.

2017. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

1 évre írtad alá, szóval a kiköltözésed után a tulajnak joga van kérni az erre az időre járó lakbért, de kötelessége minden tőle telhetőt megtenni, hogy a lakást mihamarabb kiadja (ez reálisan pár hónap lehet, attól függ, hogy melyik városban). Ha a kaució nem fedezi ezeket a költségeket bírósághoz is fordulhat.


Ettől függetlenül a tulajjal máshogy is megegyezhetsz, ha hajlik a megegyezésre, mint ahogy előttem is írták.

2017. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
természetesen igen!
2017. jan. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam. Biztos hamar találunk a helyemre valakit, nagy a kereslet ebben a kerületben.
2017. jan. 20. 19:08
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsánat 3-aska, de a kaució nem arra való, hogy amíg nem találnak bérlőt, addig abból gazdálkodjon a tulaj!


Láttál te már egyáltalán bérleti szerződést????

2017. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kiad-lak ***** válasza:
94%

Már bocsánat 6-oska..

Tényleg érdemes tisztázni mire való a kaució.

Kizárólag a keletkezett károk enyhítésére szolgál.


Mi van ha két hónap után lelépsz a határozott idejű szerződésből? A szerződés szerint teljesítő félnek keletkezik tíz havi bérleti díjnak megfelelő kára.

Ehelyett mindössze két hóval, nagyon jól megúszod.

Nem szokták behajtani, de azért érdemes tudni mit vállal be az ember.

Módosítja a dolgot, ha lakhatást gátló körülmény lép fel, ami nem orvosolható.

2017. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg kell tudni, fizet-e adót a lakás után. Ha nem, akkor jobb esély van visszaszerezni a kauciót, vagy egy részét. Ajánlj fel alkut: az egyik havit lenyelte, a másikat visszaadja. Vita esetén sajnos az az irányadó ami a szerződésben van.
2017. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Meg kell tudni, fizet-e adót a lakás után."

És ezt,hogy fogod kideríteni?

2017. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogy tudom kideríteni?
2017. jan. 29. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!