Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénzből jövűnk ki...

Mennyi pénzből jövűnk ki rezsi kaja stb?

Figyelt kérdés

Most jo anyagi helyzetbe leszünk 3 éve vagyunk együtt a párommal és elszeretnénk költőzni a szüleitől mert már nagyon sok amit csinálnak kb . 300-350 ezer fog bejönni egy honapba nekünk de az anyja fejbe már elköltöte az egész pénzünket.....

Igy hát költözünk

az albérlet máregvan

25 ezer + rezsi gáz fütéses mennyi pénz fog elmenni kb a rezsire ? (Nem.akarok megvagyni télen) és kb a kajára?;és szerintetek mennyit tudunk férre rakni havi szinten ???

Igazábol házat akartunk venni mert 1,5 éven belül tudnánk de én már nem tudom kibirni ezt.idegileg....


2016. szept. 1. 05:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
furdunk minden nap ;) csok
2016. szept. 2. 16:16
 12/12 anonim ***** válasza:

Részemről sem leszólás, sem beszólás nem volt.

A kérdésből az jött le, hogy nem értenek a pénzhez.

Majd megtanulják.

Igen, mi is így kezdtük, ezért beszélek tapasztalatból.

Az első fizetéseknél semmit nem kell visszafogni, nem azért dolgoznak, hogy szűkölködjenek.

Én főleg a kaját nem fognám vissza. Igenis egyenek normális, minőségi kajákat, nem a legolcsóbb szrokat.

Inkább a ruházaton lehet fogni, meg persze 200 ezres lapostévé sem kell egyből.

Nem volt a hozzászólásokban semmi rosszindulat, legalábbis az enyémben nem.

Ha már értene a dologhoz, akkor tudná, otthon mennyi volt a fűtés, a villanyszámla, és átgondolná, hogy a fűtés akkor sem kevesebb, ha 2 ember vagy ha 4 ember van a lakásban. (gáz, fa, villanyfűtések, panel, tégla, könnyűszerkezetes házak között lehet különbség, de akkor is tudná, hogy a fűtés havi 5 ezer vagy 50 ezer.)

a villanyról is tudná, hogy ha 3 emberre mondjuk 10 ezret fizettek, akkor 2 emberre sem 1200 ft lesz a villanyszámla.

ezzel is lehet kalkulálni, mert a hűtő, tv, egyéb berendezések ugyanannyit fogyasztanak, ha többen nézik.

a víz kicsit más téma, az valamennyit csökken, de nem fog felére csökkenni egy 1 személyes háztartásba sem, mert a fürdésre elhasznált víz tényleg feleannyi, de a mosogatás, mosás már nem így működik.

szóval én írtam irányszámokat, ennél többet nem segíthettem, és ebben tényleg nem volt semmi rosszindulat.

2016. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!