Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénzből jövűnk ki...

Mennyi pénzből jövűnk ki rezsi kaja stb?

Figyelt kérdés

Most jo anyagi helyzetbe leszünk 3 éve vagyunk együtt a párommal és elszeretnénk költőzni a szüleitől mert már nagyon sok amit csinálnak kb . 300-350 ezer fog bejönni egy honapba nekünk de az anyja fejbe már elköltöte az egész pénzünket.....

Igy hát költözünk

az albérlet máregvan

25 ezer + rezsi gáz fütéses mennyi pénz fog elmenni kb a rezsire ? (Nem.akarok megvagyni télen) és kb a kajára?;és szerintetek mennyit tudunk férre rakni havi szinten ???

Igazábol házat akartunk venni mert 1,5 éven belül tudnánk de én már nem tudom kibirni ezt.idegileg....


2016. szept. 1. 05:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

A rezsit nem tudjuk megmondani, mert nem ismerjük a fogyasztási szokásaitokat és az albérletet :) Személy szerint mi ketten kb. 30-40 ezret fizetünk.


A kaja megint egyéni kérdés, volt amikor kénytelenek voltunk ketten havi 30 ezerből kijönni, volt hogy simán megettünk 100 ezret, mert sokat jártunk gyorséttermekbe.


Szerintem 150-200-at simán félre tudtok tenni havonta, az egy év alatt durván 2 millió.

2016. szept. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha kizárólag csak a fűtést számoljuk, akkor kb. 15-18 ezer Ft/hó, ez szerintem a maximum érték, mivel napközben a munkahelyen lesztek. Ehhez még jön a víz-villany-közös költség, további cca 15-20 ezer. De ezeket a tulajtól pontosabban meg tudjátok és akkor jobban tudsz számolni.

Tehát a lakhatás (lakbérrel,fűtéssel együtt) cca 60 ezer/hó, ehhez még a havi telefon-internet. Közlekedésre (bérlet, vagy gk. üzemanyag???).

Kajára kettőtöknek havi 60-80 ezer, további egyéb apróságra is számolhatsz valamennyit...


Szóval ami biztos megtakarításnak látszik, az a havi 100-130 ezer Ft. De mivel eléggé durván számoltam, ennyi a minimum!!!

2016. szept. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alapvető pü-i kultúrával nem rendelkeztek, nem ismeritek az árakat és költségeket, ezért én 0 megtakarítást jósolok.
2016. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A rezsi egyéni. Kaja 60-80 alsó hangon. Aki 30-at költ két főre aaz vajaskenyéren tengődve éhezik...
2016. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozást, amiért szegények voltunk.


A vajaskenyér meg drága. Margarint kell venni vaj helyett, de még olcsóbb a répa, krumpli, káposzta, cékla, hüvelyesek.

2016. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hat hetfotol szerdaig 8-tol delig suli es delutan 2-tol 10-ig melo cautortok pentek szombat reggel 6-tol delutan 2-ig melo ilyen egy hetunk :DD ugyhogy ugymond csak vasarnap lennenk otthon

most a vizunk 4-re 7 kobmeter a villanyt nem tudom azt nnen fizetem es faval tuzelunk telen de sogornomek gazzal futenek van egy 1,5 eves kos gyerek szoval egesz nap otthon van vele telen kb 15 a futes nekik

2016. szept. 1. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a lepontozást, semmi rosszat nem írt az illető, és nem is hihetetlen a sztorija.


Az biztos, hogy nem értetek a pénzhez, így én sem hiszem, hogy ebből hamarosan házvásárlás lesz.

Az önerővel nem viccelnek a bankok.


Gondolom vidéken vagytok, de még így is kevésnek tűnik a 25 ezres albi.

50 ezerért már jóformán vidéken sincs normális lakás, persze ha rossz állapotú, lepukkant, vagy rossz helyen van, akkor lehet ennyi meg olcsóbb is.

Én tapasztalatból mondom, itt Debrecenben egy szoba-konyha, 60 ezerről indul, és ez az elmaradott kelet-Magyarország, Pesten vagy nyugaton minden drágább.

De még egyszer írom, falun biztos más a helyzet.

Lakhatásra+rezsire elmegy egy százas, főleg most fűtési szezonban.


Nekünk:

fűtés 20

villany 8

víz 4

net 6

szemét 3

kábeltévé 3

meg apróságok.


A fennmaradó pénzt fix, hogy el fogjátok verni.

Fiatalok vagytok, fizetés utáni napokon mindent meg fogtok venni, ami megtetszik.

Egy csomó új ruhát, cipőt, mobilt, tévét, stb.

Én is úgy látom, hogy nem étetek még a pénzhez, nem ismeritek a dolgok értékét.

2016. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi ez a pessszimizmus, én fiatalon se vertem el a pénzem, világéletemben takarékosan éltem, eleve ilyen a hozzáállásom, de én is gyűjtöttem házra (jó, aztán motort vettem, de használtan és nem bántam meg :D). Fogalmunk sincs, mi lesz a kérdezőékkel, ahogy arról sem, hogy mennyi lesz a rezsi. Nekünk havi 20 ezer, de itt nincs víz, csatorna, gáz, villannyal fűtünk (ez persze benne van a havi 20ban, jó a szigetelés). Talán ez rámutat arra, hogy elég nagy lehet a szórás :D

De 300-350 ezerből rengeteget félre lehet tenni, ha nincs valami költséges hobbi vagy betegség vagy bármi efféle, ami viszi a pénzt, nincs mese.

Étel 60 és a csillagos ég között, főleg ilyen jövedelemmel nem sok értelme van alámenni, szükségben nyilván megtörténik, SOKKAL kevesebből lehet viszonylag tisztességes ételekkel jóllakni, 30 ezerből én is megoldanám 2 főre, de nagyon csórónak érezném magam, nekem duplaennyi esik jól, többre viszont semmi szükségem, hacsak nem éttermezek nyakra-főre. Van, aki magasabb szinten mozog alapból, van, aki pazarol... A speckó étrend nem gond, nekem is az van, rengeteg olcsó étel kiesik. Kis kreativitás kell.


A vízfogyasztás nagyon egyéni, a fűtés pedig nagyon szór. A jelenlegi házamat negyedannyi energiával fűtöm ki, mint pár éve, a szigetelés előtt, amikor még kisebb s fűtéssel is pokolian hideg volt. A ház mérete sem mindegy, a belmagasság sem... Így nem lehet számolni.

2016. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
4 emberre 7 köbméter? Akkor nem szoktatok fürdeni... vmit nem jól néztél.
2016. szept. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt a rengeteg leszólást, beszólást.

- A kérdező azért kérdez, mert nem tudja! Senki sem úgy született, hogy a pénzbeosztás már a kisujjában volt!

- Ez pontosan olyan része az életnek, hogy: gyakorlat teszi a mestert. Azon kívül, hogy elég sokszor van, hogy a megszokott/tervezett dolgokat az élet felülírja, tehát még egy rutinos beosztós családnál is esetenként borul a költségvetés. Mégsem jut senki arra a következtetésre, hogy attól kezdve már meg sem próbál takarékoskodni.

- Itt írtunk/írtak neki irányszámokat, most indulásként látja, hogy kb. mire kell számítania, és majd a valóságban is látja, hogy sikerül e megközelítőleg ezeken az összegeken belül maradnia, vagy valahol egy kicsit jobban odafigyelni...


Menni fog az, csak valóban erősen figyelni kell, főleg az élelmiszereknél lehet sokat visszafogni.

Próbáljatok meg először kevés "bespájzolok, tartalékolok" fagyasztóba rakok címszóval vásárolni, inkább néhány hónapon keresztül húsból, zöldségből, gyümölcsből csak max. egy hétre előre vásárolni, amiről tudod, hogy elfogy annyi idő alatt.

Menni fog az, ne aggódj!

2016. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!