Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet fellépni a...

Hogyan lehet fellépni a főbérlő ellen? Mik a bérlő jogai?

Figyelt kérdés

Lakótársam 4 éve lakik az albérletben, én 2. Soha nem volt velünk gond, a bérleti díjjal sem, szomszédokat sosem zavartuk, pedig fiatalok vagyunk. Semmilyen rongálást nem csináltunk, a kedves kis lakás magától omlik, volt már itt 2x csőtörés, kilincscsere mióta itt vagyok. A probléma ott kezdődik, hogy 17-én közölte, a szerződésben foglalt egy hónap ellenére jó lenne 10-ig ellépnénk, ami ma ért volna véget, de a hétvégét még sikerült, lakótársamnak ---kikönyörögnie!!??--- Most ő azt mondogatja kiszámolta a 4 hetet, és hogy ez annyi, nos alapból az egy hónap számomra 30 nap, nem 4 hét, így 17-től 17-ig lenne korrekt, de a 4 hét is legalább 14-e. És a legjobb az ő szájából hangzott el, hogy "lapozzunk, mit számít ez a pár nap!?" Kérdés címsorban egyértelmű, a para, hogy lakótársamnak van benne kauciója, amit klassz lenne visszkapnia?!

(Persze ezerrel keresünk új albit, de eddig gyatra, a valós határidőig több esélyünk lenne.)


2016. jún. 10. 19:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm!
2016. jún. 10. 23:53
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

"Mivel maga a szerződés a szívességi lakáshasználói szerződés nevet viseli"


Te egyébként bármi hülyeséget aláírsz elolvasás nélkül? Szokj le erről, mert egyszer pórul jársz...

Szívességi lakáshasználatnál nincs bérleti díj. A tulaj meg szüljön sünt, és a NAV legyen a bába.

2016. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ácsi, én itt az vagyok aki pont, hogy sehol nem írt sehol alá. Emiatt adódik a kérdés, hogy én megemlíthetem csak úgy a "bábát"?
2016. jún. 11. 00:30
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs szerződésed, akkor te kb. jogtalanul laksz a lakásban. Nem, nem szölhatsz bele a két szerződő fél vitájába.

Egyébként a főbérlő a lakótársad, te vagy a szerződés nélküli "albérlô" és van a tulaj.

2016. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben mindannyian akkor jártok jól, ha békésen megegyeztek. A szerződés szinlelt, te gyakorlatilag jogtalanul - és ha jól értem, kaució nélkül - laksz a lakásban, a bérbeadó is parázhat a NAV miatt, stb. Egyezzetek meg, a tulajnak se számit az a "pár nap"...
2016. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!