Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet fellépni a...

Hogyan lehet fellépni a főbérlő ellen? Mik a bérlő jogai?

Figyelt kérdés

Lakótársam 4 éve lakik az albérletben, én 2. Soha nem volt velünk gond, a bérleti díjjal sem, szomszédokat sosem zavartuk, pedig fiatalok vagyunk. Semmilyen rongálást nem csináltunk, a kedves kis lakás magától omlik, volt már itt 2x csőtörés, kilincscsere mióta itt vagyok. A probléma ott kezdődik, hogy 17-én közölte, a szerződésben foglalt egy hónap ellenére jó lenne 10-ig ellépnénk, ami ma ért volna véget, de a hétvégét még sikerült, lakótársamnak ---kikönyörögnie!!??--- Most ő azt mondogatja kiszámolta a 4 hetet, és hogy ez annyi, nos alapból az egy hónap számomra 30 nap, nem 4 hét, így 17-től 17-ig lenne korrekt, de a 4 hét is legalább 14-e. És a legjobb az ő szájából hangzott el, hogy "lapozzunk, mit számít ez a pár nap!?" Kérdés címsorban egyértelmű, a para, hogy lakótársamnak van benne kauciója, amit klassz lenne visszkapnia?!

(Persze ezerrel keresünk új albit, de eddig gyatra, a valós határidőig több esélyünk lenne.)


2016. jún. 10. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
A Ptk. szerint a felmondást 15-éig kell közölni, a szerződés pedig a következő hónap végére szűnik meg. Ha a felmondást 15-e után közlik, akkor a szerződés a következő utáni hónap végén szűnik meg. Tehát jelen állás szerint július 31-ig van szerződésetek, addig használhatjátok a lakást.
2016. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Abban az esetben is, ha anno határozatlan időre történt szerződéskötés?
2016. jún. 10. 20:35
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Igen, sőt: arra vonatkozik csak igazán.


"6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel."

2016. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Sőt, a 2013. március 1-jét megelőzően (a régi Ptk. hatálya alatt) kötött bérleti szerződésekre vonatkozóan a bérbeadó felmondása esetén a elmondási idő nem lehet kevesebb három hónapnál.
2016. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

A bérbeadó nyugodtan számoljon, amit csak szeretne, integrálhat, deriválhat is, már ha nem sík hülye hozzá.

A Polgári Törvénykönyv egyértelműen fogalmaz, fent már leírták.

2016. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szóval hiába van a szerződésben felmondási időnek egy hónap, (ami még így is több mint amit adott) jogilag egy hónap az a fent leírtakat jelenti kizárólag, hiába nincs az ott részletezve?
2016. jún. 10. 22:30
 7/15 A kérdező kommentje:
Na banyek, még tovább bonyolódik a dolog. Mivel maga a szerződés a szívességi lakáshasználói szerződés nevet viseli, ilyenkor gondolom módosul?!
2016. jún. 10. 22:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2016. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha fizettek a lakásért, akkor az bérbeadás (a szívességi lakáshasználat színlelt szerződésnek minősül). A bérbeadó alkupozícióját rontja, hogy feltehetőleg adócsaló (azért kellett szívességi lakáshasználatnak hazudni a bérbeadást), ezért mindenféle konfliktust a hatóságokkal kerülni kényszerül.


A felmondásra a jogszabályban foglalt határidőket kell alkalmazni; a szerződés ezzel ellentétes kikötése érvénytelen.

2016. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ejgen, mostmár sejtettem... :D Igyekszem érzékeltetni lakótársammal, hogy itt nem ő az aki patthelyzetben van, csak ő meg a kaució elbukása miatt parázik. Számomra lehet valami negatív kimenetele? Engem kirakhat, letagadhat, de ha nagyon úgy van gondolom telefonbeszélgetésekkel igazolhatom, hogy tudott rólam, és hogy fizettem az itt lakásért...
2016. jún. 10. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!